يکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - 25 Feb 2024
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ / ۱۶:۵۸
کد مطلب: 63911
۱
زاکربرگ خطاب به خانواده قربانیان آزار کودکان در اینستاگرام: متاسفم!

اذیت و آزار 37 درصد دختران نوجوان 13 تا 15 ساله تنها در یک هفته در اینستاگرام

اذیت و آزار 37 درصد دختران نوجوان 13 تا 15 ساله تنها در یک هفته در اینستاگرام
به گزارش گاردین، کنگره آمریکا به متا، ایکس، تیک‌تاک، دیسکورد و چندین سکوی اینترنتی دیگر اتهام آزار و اذیت کودکان و کاربران کم‌سن‌وسال را زد و در حال بازخواست از مدیران عامل آن‌هاست.
 
روز جهارشنبه، کنگره آمریکا با احضار مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، از وی حواست تا در خصوص اتهامات وارده به خاطر آسیبی که پلتفرم‌هایش به کودکان و نوجوانان وارد کرده‌ است، پاسخ دهد. در این جلسه استماع، حانواده‌های قربانیان هم حضور داشتند و با نگهداشتن عکس‌های فرزندانشان روبروی زاکربرگ، اتهامات وارده را تأیید می‌کردند. این والدین اظهار داشتند که فرزندانشان در نتیجه رسانه‌های اجتماعی مورد آزار و سوء استفاده قرار گرفته‌اند یا جان خود را از دست داده‌اند.

در طول این جلسه استماع، مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، به والدین قربانیان در کنگره رو کرد و از آن‌ها عذرخواهی کرد. رسانه‌ها که پیش‌تر، زاکربرگ را ربات‌گونه توصیف کرده بودند، این لحظه را به عنوان یک لحظه جنجالی نام‌گذاری کرده‌اند.

سناتور هالی خطاب به زاکربرگ گفت: «شما هیچ اقدامی نکردید، کسی را اخراج نکردید، حتی به یک قربانی غرامت ندادید، اجازه دهید این را از شما بپرسم: خانواده‌ها و قربانیان اینجا هستند، آیا از قربانیان عذرخواهی کرده‌اید؟ 37 درصد دختران نوجوان 13 تا 15 ساله تنها در یک هفته در اینستاگرام مورد آزار قرار گرفته‌اند و شما از این اطلاع داشتید.»

زاکربرگ در حالی که والدین عکس‌هایی از فرزندان خود را که در پی استثمار یا آزار جنسی از طریق رسانه‌های اجتماعی جان خود را از دست داده‌اند، در دست داشتند، رو به آنان کرد و گفت: «برای همه‌ شما متاسفم. هیچ کس نباید از کنار مشکلاتی که خانواده‌های شما متحمل شده‌اند به سادگی عبور کند. ما سرمایه‌گذاری زیادی می‌کنیم و به تلاش‌های خود ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم هیچکس با چیزهایی که خانواده‌های شما از آن‌ها رنجیده‌اند، دست‌وپنجه نرم نکند.»
 
 
مدیرعامل متا با تأیید ترویج مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی زیرمجموعه متا گفت: «من بسیار متاسفم که نتوانستیم از این فجایع جلوگیری کنیم. ما بسیار سخت کار می‌کنیم تا تمام عبارات جستجوی مربوط به مواد مخدر را در پلتفرم خود مسدود کنیم.»

گفتنی است، زاکربرگ و اشپیگل (مدیر عامل اسنپ) از جمله پنج مدیری بودند که روز چهارشنبه در کنگره در جلسه استماع مورد بازخواست قرار گرفتند. این جلسات که با عنوان «بیگ‌تک و بحران بهره‌کشی جنسی از کودکان» برای بررسی بحران‌ها و مشکلاتی که این سکوها برای کودکان و کاربران کم‌سن‌وسال ایجاد کرده‌اند برگزار می‌شود.
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

متوجه رابطه شوهرم با خواهرم شدم. چه کار کنم؟
بیمارستان روانپزشکی امین آباد تهران
سه گام مهم برای تقویت تاب آوری کودکان
راه‌های درمان آسیب روانی کودکان کدام است؟
مهربان هستید یا مهرطلب؟
«تتو»؛ هیجان زودگذر، هزار دردسر
یک خطر بزرگ در کمین بیماران قلبی
عقل سلیم مشترک میان انسان‌ها چندان هم مشترک نیست
برای آن که «باکلاس» باشید این ۱۰ رفتار را کنار بگذارید
اختلال دیکته نویسی و راه‌های درمان آن
۸ نشانه روانشناسی که به شما می‌گویند شریک زندگی خوبی دارید
اگر این نشانه‌ها را دارید از نظر روحی انسان قوی هستید
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد