چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 24 Apr 2024
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ / ۱۳:۵۸
کد مطلب: 64093
۰

شرایط تحصیل همزمان دانشجویان پیام نور در دو رشته متفاوت چیست؟

شرایط تحصیل همزمان دانشجویان پیام نور در دو رشته متفاوت چیست؟
تحصیل همزمان دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در یک رشته دیگر در یک دانشگاه دیگر و یا در دانشگاه پیام نور با عنوان رشته دوم بلامانع است، مشروط بر آنکه هر دو ورود او بر اساس کنکور سراسری نباشد، سال ورودشان متفاوت باشد و حداقل یکی از این تحصیلات به شیوه آموزشی الکترونیکی باشد.
ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ در سایت گلستان به آدرس https://reg.pnu.ac.ir انجام می‌شود.

پذیرفته شدگانی که کد رشته محل قبولی قبلی آنها سال تحصیلی (۱۴۰۳-۱۴۰۲) دانشگاه پیام نور بوده و براساس لیست بهمن ماه سازمان سنجش آموزش کشور دارای شماره دانشجویی می‌باشند، به کدرشته قبولی جدید معرفی شده و به صورت تغییر رشته انتقال یا انتقال توام با تغییر رشته به محل کد قبولی جدید به صورت سیستمی در سامانه جامع گلستان اصلاح می‌شوند.

پذیرفته شدگان جدید پیام نور تا ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ فرصت انتخاب واحد دارند. همچنین تاریخ درخواست مهمان از پذیرفته شدگان جدید از ۱۵ فروردین آغاز می‌شود و تا ۲۶ این ماه ادامه دارد.

پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه در صفحه اول سایت گلستان وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام شامل تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه، پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن بدون کلاه و عینک، مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)، تصویر مدرک دیپلم متوسطه دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.

با توجه به اینکه مراحل ثبت نام اولیه و انتخاب واحد این دوره غیرحضوری می‌باشد لازم است دانشجویان جهت احراز هویت تطبیق اصل مدارک بارگذاری شده و تحویل اصل مدرک دیپلم به آموزش مرکز واحد مراجعه نمایند. حداکثر مهلت مراجعه حضوری از تاریخ ۱۴ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ می‌باشد.

تحصیل همزمان دانشجو در یک رشته دیگر در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در یک دانشگاه دیگر و یا در دانشگاه پیام نور با عنوان رشته دوم بلامانع است مشروط بر آنکه هر دو ورود او بر اساس کنکور سراسری نباشد سال ورودشان متفاوت باشد و حداقل یکی از این تحصیلات به شیوه آموزشی الکترونیکی باشد.


بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور تغییر رشته یا انتقال پذیرفته شدگان کد رشته‌های بدون آزمون به کد رشته‌های با آزمون ممنوع می‌باشد.


منبع: ایسنا
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ایجاد هر خاطره جدید به مغز آسیب می‌زند!
مطالعه نشانگر عصبی بالقوه برای آسیب اجتماعی در اختلالات روانی را نشان می دهد!
۱۰ شگرد رسانه‌ای برای اثرگذاری بر باورهای مخاطب
پنج اقدامی که والدین باید در مواجهه با کودکان کابوس زده انجام دهند!
«آلیس در سرزمین عجایب»؛ اختلال روانی عجیب
سندروم مسأله با پدر / آسیب‌های بی‌مهری پدران به دختران
روانشناسی که دنیای سرمایه گذاری را ۱۸۰ درجه تغییر داد
چرا گاهی نمی‌توان بخشید و فراموش کرد؟!
مغز چطور خاطرات ماندگار می‌سازد؟
روانشناسی جمع‌آوری اشیا و یا کلکسیونر شدن
دربارۀ تاثیرات عجیب «ترس از پشیمانی»
چگونه با ذهن آگاهی حواس کودکان مان را جمع کنیم؟
کلمات بیش از آنچه که شما تصور می کنید تاثیر گذارند. همیشه پیش از صحبت کردن فکر کنید.