شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 18 May 2024
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ / ۱۲:۰۴
کد مطلب: 64340
۳

قتل‌عام خانوادگی برای مهاجرت!

قتل‌عام خانوادگی برای مهاجرت!
محمد، بیگرد و مهنا، سه عضو خانواده‌ای هستند که به قتل رسیدند. این خانواده اهل روستای ناو بودند اما در مریوان زندگی می‌کردند. اهالی ناو از شنیدن این خبر شوکه هستند و هیچ‌کس باور نمی‌کند ماهان، پسر خانواده مرتکب جنایت شده‌باشد. یکی از اقوام او به جام‌جم می‌گوید ماهان پسری آرام و ساکت بود. با او دورادور ارتباط داشتم و هرگز رفتار غیرمحترمانه‌ای از او ندیدم، به همین دلیل همه اهالی روستا از شنیدن خبر تعجب‌کرده‌اند.

یکی دیگر از اقوام او که در مجلس ختم مقتولان حضور دارد، به جام‌جم می‌گوید: «واقعا نمی‌توانیم این اتفاق را هضم‌ کنیم. چند روز است‌ که درگیر مراسم ختم هستیم و استراحتی نداشته‌ایم. خبر وحشتناکی بود. ماهان پسرخوبی بود، البته یک مقدار گوشه‌گیر بود اما این‌طور نبود که کار غیرعقلانی ‌کند. ما از طریق همسایه‌های‌شان در مریوان از جنایت باخبر شدیم. تماس‌گرفتند و گفتند اقوام‌تان ‌کشته شده‌اند. بعد از شنیدن خبر، بعضی از اقوام به مریوان رفتند، آنها می‌خواستند صحنه جنایت را ببینند که ماموران اجازه نداده بودند. ما ابتدا فکر کردیم ‌کسانی به دلیل خصومت با آنها این جنایت‌ را انجام داده‌اند اما ماموران‌ گفتند این‌طور نبوده و ماهان در اداره آگاهی اعتراف‌ کرده به خاطر اختلافات خانوادگی، پدر، مادر و خواهرش را به قتل رسانده است.»

به اینجای صحبت‌هایش‌که می‌رسد، بغضش می‌ترکد و با گریه شدید و کلماتی بریده بریده ادامه می‌دهد: «ماهان با خانواده‌اش اختلافاتی داشت و از قرار معلوم می‌خواسته به خارج ازکشور برود و گفته بود نمی‌خواهم در ایران بمانم اما خانواده مخالف بودند و پدرش‌گفته بود ما پول خارج رفتن نداریم. خانواده‌اش به او گفته بودند که همین‌جا در ایران بمان و خرجت را می‌دهیم. تو فقط درست را بخوان اما او زیربار نمی‌رفته و حرف خودش را می‌زده است. بعد از این ماجرا، او از طریق فرد ناشناسی اسلحه تهیه‌ کرده. روز جنایت ساعت حوالی ۱۴ و ۱۵ دقیقه بعدازظهر به خانه‌شان رفته و ابتدا مادر و خواهرش را به قتل رسانده، بعد در سرویس بهداشتی خانه پنهان شده و منتظر برگشتن پدرش مانده است. ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه دقیقه بوده که پدر ماهان وارد خانه شده و همسرش را دیده که خون‌آلود کف زمین افتاده، همان‌موقع ماهان از سرویس بهداشتی بیرون آمده و پدرش را از پشت‌سر هدف قرار داده و کشته است.

برخلاف این‌که گفته می‌شود ماهان از محل جنایت فرار کرده بود، این‌طور نیست. او خودش با پلیس تماس‌گرفته و جنایت را اطلاع داده است. بعد هم ماموران آگاهی آمده‌اند که پس از دستگیری و انتقالش به اداره آگاهی به قتل اعتراف‌ کرده است. نمی‌دانیم‌کسی ماهان را تحریک کرده‌ که مرتکب جنایت شود، یا خود تصمیم به این اقدام هولناک‌ گرفته است.
چند روز از جنایت گذشته اما هنوز هم در شوک هستیم و حال‌مان خوب نیست. پدرش خیلی آدم خوبی بود و آزارش به کسی نمی‌رسید.»


سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر قتل سه نفر از اعضای یک خانواده با سلاح ‌گرم شامل پدر۴۳ ساله، مادر ۳۸ ساله و دختر ۱۲ ساله در مریوان، بلافاصله بررسی موضوع و دستگیری عامل یا عاملان احتمالی قتل به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی مریوان قرار گرفت. کارآگاهان با اشراف اطلاعاتی قاتل را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

در تحقیقات به‌عمل آمده از متهم ‌که فرزند خانواده مقتول بوده، وی به جرم خود اعتراف کرده و دو قبضه سلاح جنگی‌ نیز از او کشف شده است.

سردار آزادی با بیان این‌که قاتل علت و انگیزه خود را از ارتکاب جرم اختلافات خانوادگی اعلام کرده، گفت: متهم به همراه پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نظریه ویگوتسکی به زبان ساده
۷ شبهه غیرواقعی درباره تعطیلی پنجشنبه ها و پاسخ صحیح به آن
سوگ بعد از سقط و غمی‌ بی‌پایان
نقش تمایز یافتگی در رضایت زناشویی
مشکلات بلوغ در پسران
پرتناقض‌ترین سن کودک کدام است؟
تاثیر مخرب تجربه آزار در دوران کودکی بر سلامت روان
اینفلوئنسرهای نوجوان چگونه بر کودکان تاثیر روانی می گذارند؟
بعضی دفترخانه‌ها با دریافت پول بیشتر،صیغه عقد را برای پسر معتاد جاری می‌کنند!
چرا فنلاند «شادترین مردم جهان» را دارد؟
علت پرحرفی کودکان؛ چطور رفتار کنیم؟
چرا در دیدارهای خانوادگی عصبی هستیم؟
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.