شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 18 May 2024
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ / ۱۰:۱۶
کد مطلب: 64347
۵

ایران رسانه و پایگاه تخصصی تاب آوری دارد

خانه تاب آوری ایران آدرس و هویت مجازی تاب آوری در اینترنت فارسی است که توسط محمدرضا مقدسی تاسیس شده است .
ایران رسانه و پایگاه تخصصی تاب آوری دارد
ایران در زمره کشورهایی است که برای تاب آوری در شبکه جهانی اینترنت از رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری برخودار است خانه تاب آوری ایران، نشانی،آدرس و هویت مجازی تاب آوری در اینترنت فارسی است که توسط محمدرضا مقدسی تاسیس شده است.
 رسانه تاب آوری ایران در مالکیت حقیقی محمدرضا مقدسی و به هیچ سازمان دولتی و غیردولتی هیچ وابستگی نداشته و ندارد.

محمدرضامقدسی زاده کرمانشاه است و دوران دبیرستان خود را در دبیرستان کزازی ( شئونات ملی ) و تحصیلات دانشگاهی خود را به ترتیب در دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه آزاد تا مقطع دکتری تخصصی دنبال کرده است در واقع به همت محمدرضا مقدسی ایران در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری شده است.

به گزارش میگنا رسانه سلامت روان ایران محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب آوری متولد کرمانشاه و فرهنگی بازنشسته است وی علاوه بر اینکه بانی و بنیانگذار تاب آوری در اینترنت فارسی است بهمراه نویسندگان و مترجمین خانه تاب آوری بالغ بر 40 عنوان از بهترین کتابهای تاب آوری دنیا را ترجمه و منتشر کرده است.

در این مجموعه از کتابهای ترجمه شده توسط خانه تاب اوری ایران ، کتابهایی از مایکل نینان ، مایکل آنگار ، دکتر آن ماستن و نان هندرسون بچشم میخورد.

دکتر نان هندرسون تاب آوری ایالات متحده را به شهرتی جهانی رسانده است وی نویسنده کتاب اثر گذار تاب آوری در مدارس است دکتر نان هندرسون استاد مددکاری اجتماعی و از نام آوران تاب آوری دنیا و چهره ای شناخته شده دراین حوزه به شمار می آید وی در سال ۱۹۹۶ به همراه بونی برنارد ( موسسه تاب آوری در عمل) را با تمرکز به تقویت و ترویج تاب آوری روانشناختی تاسیس کرد او مدیر و موسس www.resiliency.com است.

مدیر و موسس خانه تاب آوری محمدرضامقدسی زاده کرمانشاه است و دوران دبیرستان خود را در دبیرستان کزازی ( شئونات ملی ) و تحصیلات دانشگاهی خود را به ترتیب در دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه آزاد تا مقطع دکتری تخصصی دنبال کرده است.

در واقع به همت محمدرضا مقدسی ایران در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری شده است.

شایان توجه اینکه بموجب این اقدام ایران در زمره کشورهایی است که در شبکه جهانی اینترنت صاحب رسانه و آدرس اختصاصی تاب آوری (www.resiliency.ir) است.

مراسم رسمی رونمایی از رسانه و پایگاه تخصصی تاب آوری ایران که با حضور رسمی مهندس فضل اله رنجبر فرماندار وقت کرمانشاه و تنی چند از فعالان عرصه سلامت روان در کرمانشاه انجام شد و مورد توجه رسانه های معتبر کشور از جمله خبرگزاری ایسنا ، خبرگزاری فارس ، باشگاه خبرنگاران جوان واقع شد.

خانه تاب آوری ایران آدرس و هویت مجازی تاب آوری در اینترنت فارسی است که توسط محمدرضا مقدسی تاسیس شده است .
ایران علاوه بر این ، از فضایی رسانه ای برای توسعه و ترویج تاب آوری هم برخوردار شده است که تحت عنوان باشگاه تاب آوری فعالیت خود را در پایگاخ خبری سلامت روان ایران در سال 1400 آغاز کرده است.

باشگاه تاب آوری چیست؟
باشگاه تاب آوری تولید محتوا، ترجمه و انتشار را ماموریت و مسئولیت داوطلبانه خود میداند.
باشگاه برگردان پذیرفته شده واژه انگلیسی کلوب است که معمولا به انجمن هایی با اعضا همیار و همسو برای پیشبرد هدف ها و خواستهای مشترک، یا برای همیاری و بهسازی شرایط زندگی شخصی و حرفه ای، یا دستیازی به امتیازات برای هموندان باشگاه، در مکانی به همین نام، گرد هم می‌آیند.

این افراد عمدتا به یک گروه یا طبقه اجتماعی معینی وابسته هستند که در این مورد خاص میتوانند روانشناس، مشاور، روانپزشک ، مددکار و یا فعال در سایرعرصه های سلامت روانی و اجتماعی با محوریت تاب آوری باشند. باشگاه از دو بخش (باش + گاه) ساخته شده است. باش بن مضارع از فعل باشیدن است که دلالت بر بودن دارد گاه در فارسی به معنای مکان و جایگاه است باشگاه یک همیاری میان دو یا چند نفر است که بر پایه اهداف یا منفعتی مشترک شکل یافته است.

باشگاه تاب آوری تولید محتوا، ترجمه و انتشار را ماموریت و مسئولیت داوطلبانه خود میداند ، این اقدام بی بدیل رسانه ای در زمینه تاب آوری تحت امر میگنا رسانه سلامت روان ایران انجام شده است .
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نظریه ویگوتسکی به زبان ساده
۷ شبهه غیرواقعی درباره تعطیلی پنجشنبه ها و پاسخ صحیح به آن
سوگ بعد از سقط و غمی‌ بی‌پایان
نقش تمایز یافتگی در رضایت زناشویی
مشکلات بلوغ در پسران
پرتناقض‌ترین سن کودک کدام است؟
تاثیر مخرب تجربه آزار در دوران کودکی بر سلامت روان
اینفلوئنسرهای نوجوان چگونه بر کودکان تاثیر روانی می گذارند؟
بعضی دفترخانه‌ها با دریافت پول بیشتر،صیغه عقد را برای پسر معتاد جاری می‌کنند!
چرا فنلاند «شادترین مردم جهان» را دارد؟
علت پرحرفی کودکان؛ چطور رفتار کنیم؟
چرا در دیدارهای خانوادگی عصبی هستیم؟
اعتماد به نفس ضرورتاً تضمین کننده موفقیت نیست ولی عدم اعتماد به نفس مطمئناً باعث شکست می‌شود./ آلبرت بندورا