پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - 30 Nov 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۰ / ۱۰:۳۰
کد مطلب: 6865
۰

دریافت برنامه امتحانات نهایی دانش‌آموزان در دی ماه 1390

90/9/19  
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اعلام برنامه زمانی برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان در دی‌ماه، گفت: بر اساس سیاست وزارتخانه، امتحانات «نهایی» در نیم‌سال اول به هیچ‌ عنوان در روزهای پنج‌شنبه برگزار نمی‌شود.
 عبدالامیر عُرفی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برنامه امتحانات نهایی نیم‌سال اول دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: در نیم‌سال اول (دی‌ماه) امتحان «نهایی» برگزار نمی‌شود و تمام امتحانات دانش‌آموزان به صورت «داخلی» خواهد شد و امتحانات نهایی فقط برای دوره‌های پیش‌دانشگاهی بزرگسالان برگزار می‌شود. وی افزود: بر این اساس، امتحانات نهایی جبرانی دانش‌آموزان شاخه نظری که از شهریورماه امسال باقیمانده است، از 6 تا 27 دی‌ماه و امتحانات نهایی شاخه فنی و حرفه‌ای نیز از 6 تا 14 دی‌ماه برگزار می‌شود. عرفی ادامه داد: امتحانات نهایی پیش‌دانشگاهی بزرگسالان نیز از 7 لغایت 25 دی‌ماه برگزار می‌شود؛ البته امتحانات پیش‌دانشگاهی روزانه به صورت داخلی خواهد بود و امتحانات نهایی برای آن دسته از دانش‌آموزان است که در دوره‌های بزرگسالان به شیوه «ترمی واحدی» تحصیل می‌کنند.
 
* امتحانات نهایی دانش‌آموزان در روزهای پنج‌شنبه برگزار نمی‌شود رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سیاست وزارت آموزش و پرورش برای تعطیلی روزهای پنج‌شنبه و فراغت دانش‌آموزان در این روز اظهار داشت: بر این اساس امتحانات نهایی در نیم‌سال اول به هیچ‌ عنوان در روزهای پنج‌شنبه برگزار نمی‌شود و در رابطه با امتحانات داخلی نیز به ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور توصیه شده است که تا حد امکان امتحانات را در این روز برگزار نکنند؛ هرچند برگزاری آزمون‌های مؤسسات و مراکز‌ آموزشی دیگر در فضای مدارس و در روزهای پنج‌شنبه منعی ندارد. وی تأکید کرد: امسال تصمیم داریم بر روی این مسئله نظارت و پیگیری کنیم تا دانش‌آموزان در روزهای تعطیل مجبور نباشند برای امتحان به مدرسه بروند؛ البته در مدارس راهنمایی و دبیرستان‌های دونوبته که در روزهای پنج‌شنبه تعطیل نیستند، امکان برگزاری امتحانات وجود دارد. عرفی اضافه کرد: امسال با هدف تکریم و تعظیم بیش از پیش شعائر دینی، تأکید و دقت شده است که زمان برگزاری امتحانات نهایی با مناسبت‌های مذهبی در ایام محرم و صفر تداخل نداشته باشد.   لطفاً بعد از ذخیره نمودن تصاویر آنها را در اندازه بزرگتر مشاهده نمائید :           برنامه ي امتحانات نهايي پايه ي سوم متوسطه و پيش دانشگاهي مربوط به دي ماه و جبراني اول (اسفند ماه )  http://aee.medu.ir/IranEduThms/theme2/cntntpge.php?pgid=22&rcid=17
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم