دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - 1 Mar 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۰ / ۰۵:۱۳
کد مطلب: 6956
۰

مدارس اجازه اجباری کردن کلاسهای فوق برنامه را ندارند

رئیس رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردمی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: کلاسهای فوق برنامه مدارس کاملا اختیاری است و مسئولان مدارس اجازه اجباری کردن این کلاسها و دریافت وجه نقد از دانش آموزان را ندارد و اگر در این زمینه شکایت شود آن را پیگیری می‌کنیم.

جواد مرتضی زاده در گفتگو با مهر افزود: تاکنون شکایات خاصی مبنی بر دریافت وجه نقد اجباری و یا اضافی از والدین دانش آموزان بابت کلاسهای فوق برنامه نداشته ایم ضمن اینکه بازرسان ما در مناطق این موارد را رصد می کنند.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس باید بخشنامه مربوط به هزینه کلاسهای فوق برنامه را در تابلویی در معرض دید والدین قرار دهند، ادامه داد: اما اگر والدین دانش آموزان در این زمینه شکایاتی داشتند می توانند با سامانه 1820 یا شماره تلفنهای مستقیم 88964006 و یا 88954506 تماس بگیرند و تخلفات را گزارش دهند.

رئیس رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردمی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به اینکه همزمان با آغاز شدن فصل امتحانات برخی از مدیران اخذ وجه نقد را شرط شرکت در امتحانات می گذارند، گفت: این مشکل خیلی وقت است که در آموزش و پرورش حل شده و مدیران ما چنین کاری نمی کنند.

مرتضی زاده  درباره عدم پاسخگویی سامانه 1820 و اینکه برخی از والدین عنوان می کنند این سامانه به شکایت آنها رسیدگی نکرده است، گفت: قطعا مواردی وجود دارد که نیاز به پیگیری دارد و ما نمی توانیم ظرف مدت کوتاهی پاسخگو باشیم و باید بررسی بیشتری شود.

وی افزود: اما سامانه 1820 محلی است که همه بخش های آموزش و پرورش شهر تهران و مناطق به آن متصل هستند و مدیران مربوطه باید پاسخگو باشند و مشکلات و مسائلی را که تماس گیرندگان عنوان کرده‌اند پیگیری کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تربیت بچه حرف‌ گوش‌کن بدون دعوا و قشقرق
برنامه های کلی پیشگیری از خودکشی دانش‌آموزان در مدرسه
چه بر سر سلامت روان کودکانی می آید که تصاویرشان دست به دست میگردد؟
آشنایی با سبک های یادگیری
مغز تنها: تنهایی و گرسنگی در مغز شبیه به‌هم اتفاق می‌افتند؟
پاسخ به سوالات و حل مسائل ریاضی ساده در خواب!
اهمیت سواد رسانه ای و مدیریت فضای مجازی برای نوجوانان
روز امور تربيتي و تربيت اسلامي (8 اسفند)
زنان سریعتر از مردان دچار زوال عقل می‌شوند
۱۰ علامت بیش‌فعالی در بزرگسالان
حقایقی درباره افسردگی که از آن بی خبر هستید
ویژگی‌های یک پدر اثرگذار چیست؟
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد