يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - 1 Oct 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۰ / ۲۰:۱۱
کد مطلب: 7317
۰
۲

يارانه نقدي به 60 هزار تومان افزايش مي‌يابد؟

مهمترين خبر يارانه‌اي كه فردا منتشر مي‌شود، چيست؟ روز سه‌شنبه قرار است همايش سال‌روز اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها با حضور رييس‌جمهوري برگزار شود و در آن علاوه بر تحليل يك سال اقتصاد هدفمند، خبرهاي تازه‌اي نيز درباره يارانه‌ها اعلام شود؛ خبرهايي كه گويا پسوند "خوش" دارند و حول و حوش يارانه "نقدي" مي‌چرخند. هرچند درباره "تغيير" رقم يارانه نقدي با قطعيت بيشتري مي‌توان سخن گفت تا "افزايش" آن. به گزارش قانون هدفمندكردن يارانه‌ها در حالي جشن يك‌سالگي خود را برگزار مي‌كند كه اغلب منتقدان و مخالفان مانند موافقان بر اين عقيده‌اند كه يك سال گذشته با كمترين تنش‌هاي اقتصادي ـ‌ اجتماعي همراه بود و به خوبي نشان داد كه هر چند كشور به لحاظ زيرساختي در اين حوزه داراي اشكالات متعددي است اما با همراهي مردم مي‌تواند گام‌هاي بزرگي بردارد. به اعتقاد وزير اقتصاد و معاونش كه دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها را برعهده دارد در شاخص‌هاي مختلف و بخش‌هاي گوناگون اين طرح گام‌هاي برداشته شده در مسيري قابل پيش‌بيني حركت كرده و اميد را براي رسيدن به اهداف مورد نظر قانون حتي در كوتاه‌تر از زمان پنج سال بيشتر كرده است. يكي از بخش‌هاي مهم اين طرح، پرداخت يارانه نقدي بود كه مخالفان زيادي ازجمله برخي نمايندگان مجلس داشته و دارد. پرداخت ماهانه 45 هزار و 500 تومان به هر نفر كه بار مالي سنگيني را براي دولت به همراه داشته بعضا با اين ابهام روبه‌رو مي‌شد كه تا كي تداوم خواهد داشت. در ميانه‌هاي امسال كه انتقادها از يارانه نقدي بالا گرفت و حتي برخي از ته كشيدن بودجه دولت در پرداخت يارانه خبر مي‌دادند، رييس‌جمهور در اظهار نظري اعلام كرد كه دولت توان پرداخت تا سه برابر مبلغ كنوني را هم دارد. اما اين موضوع هم مورد انتقاد نمايندگان مجلس و منتقدان قرار گرفت. همين موضوع باعث شد كه در آستانه يك ساله شدن اجراي طرح زمزمه‌هايي درباره تغيير در روش و يا ميزان يارانه نقدي به گوش برسد. از طرفي فرزين ـ سخنگوي طرح تحول ـ چندين بار از بررسي قطع يارانه افراد پر درآمد خبر داد كه همين موضوع نيز دستاويزي براي مخالفان بود كه عنوان كنند دولت در زمينه تامين بودجه يارانه نقدي به مشكل برخورد كرده و در پي كم كردن يارانه بگيرهاست. در زمينه تغيير يارانه نقدي اين روزها سه گزينه مطرح است: نخست ثبات، يعني تداوم پرداخت همان مبلغ سال اول در سال دوم به هر نفر. گزينه دوم، كاهش ميزان يارانه نقدي به هر نفر و يا كاهش تعداد يارانه‌بگيرهاست كه اين گزينه هم با توجه به سخنان مسئولان ستاد هدفمندي محتمل‌تر از گزينه اول به نظر مي‌رسد. اما گزينه سوم كه از افزايش ميزان يارانه نقدي حكايت دارد، از سه مورد قبلي از احتمال وقوع بيشتري برخوردار است. به گزارش ايسنا، بررسي يك سال اقتصاد كشور از يك طرف و از سويي ديگر رفتار دولتمردان و دست‌اندركاران يارانه‌ها نشان مي‌دهد كه آنها در اجراي طرح مصصم بوده و كمتر تمايل به عقب نشيني دارند. به همين منظور، به نظر مي‌رسد خبر خوش يارانه‌اي كه وعده داده شده و محتمل‌تر است، افزايش ميزان يارانه نقدي به هر نفر باشد، مبلغي كه گفته مي‌شود به حدود 60 هزار تومان خواهد رسيد، يعني 14 هزار و 500 تومان بيشتر از ميزان كنوني.  
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلام سایت بسیار خوبی دارید امیدوارم در امر اطلاع رسانی موفق باشید
United States
هر چقدرم بیشتر باشه ...مملکت ما فقیر بیچاره زیاد داره کفاف نمیده...عوضش مرفه های بیدرد دارن زندگی میکننو گرونی و ارزونی هیچ فرقی به حالشون نداره
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.