چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ - 29 Nov 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ دی ۱۳۹۰ / ۱۹:۰۹
کد مطلب: 7596
۰

ارسال سوالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از ارسال سوالات امتحانات نهایی به صورت فایل الکترونیکی برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش فارس ، عبدالامیر عرفی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در تاریخ برگزاری امتحانات نهایی در کشور برای نخستین بار سوالات امتحانات نهایی دی ماه به صورت الکترونیکی به مناطق آموزشی سراسر کشور ارسال شده است.

وی در بیان جزئیات این موضوع گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اجرای آزمایشی تهیه سوالات در قالب الکترونیکی در دو مرحله (شهریور و آذر ماه 90)، برگزاری جلسات متعدد، کارگاه‌های آموزشی و توجیهی برای همکاران در سراسر کشور، سرانجام این پروژه برای نخستین بار در موسم امتحانات نهایی دی ماه دوره متوسطه و پیش دانشگاهی به ثمر نشست.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اجرای پروژه بزرگ ملی سوالات امتحانی به صورت الکترونیک پس از طی مراحل طراحی و تایپ در قالب نرم افزار خاص تدوین و کد گذاری می‌شود.

عرفی با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم به مسئولان حوزه تکثیر آموزش و پرورش در کشور تصریح کرد: نرم افزار موجود یک روز قبل از برگزاری هر امتحان با ارائه کلمه ورود اختصاصی و رعایت تشریفات قانونی گشوده می‌شود و پس از بررسی سوالات و تأیید آن توسط مسئول مربوطه به تعداد مورد نیاز چاپ و به حوزه‌های برگزار کننده امتحانات در سراسر کشور تحویل داده خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با تأکید بر این موضوع که در دوره‌های گذشته سوالات امتحانی در برگه‌های کاغذی و در حجم بسیار زیاد تهیه و تحویل نمایندگان ادارات کل آموزش وپرورش استان‌های کشور می‌شد، گفت: در این روش علاوه بر مشکل حمل و نقل سوالات، مسئله امنیت و حفاظت آنها نیز بسیار دشوار بود که با تدبیر جدید در حال حاضر این مشکلات مرتفع شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

وسواس شده اید اگر این نشانه ها را دارید!
انواع هوش/ 16روش برای باهوش‌تر شدن
لینک ثبت‌نام و دریافت دفترچه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
فتحی آشتیانی:  آزمون صلاحیت حرفه‌ای نیاز به مطالعه هیچ منبعی ندارد
درخواست حذف مصاحبه نظام روانشناسی برای دریافت پروانه اشتغال!!
پیامد روانیِ جست‌وجوی موفقیت به‌ جای شادمانی
این ۶ سوال را قبل از خواب از فرزندتان بپرسید
چرایی خونسردی آدم‌ها با بالارفتن سن
خواب کمتر از ۵ساعت در شبانه‌روز چه بلایی سر ما می‌آورد؟
هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم‌تر از نشستن است
افسردگی شدید در کمین این افراد
جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای روانشناسان و مشاوران
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!