جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ / ۰۴:۵۴
کد مطلب: 8457
۰

جذب استعدادهای برتر در بخش خصوصی/ ارتقای رتبه نخبگان کارمند

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه نخبگانی که جذب دستگاه های دولتی می شوند می توانند از تسهیلات بنیاد بهره مند شوند، گفت: این دسته از نخبگان در صورتی که پویایی خود را خفظ کنند می توانند به فعالیت های علمی خود ادامه دهند ضمن آنکه از تسهیلات ارتقای رتبه کارمندی نیز برخوردار می شوند.
حسین طالبی در گفتگو با مهر با اشاره به حمایت های بنیاد ملی در زمینه جذب و به کارگیری این دسته از افراد، افزود: بنیاد ملی نخبگان در این راستا در 3 حوزه فعالیت های خود را آغاز کرده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان، جذب و استخدام نخبگان در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان و دستگاه های دولتی را 3 حوزه فعالیتی این نهاد نام برد و اظهار داشت: برای جذب نخبگان در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به عنوان عضو هیئت علمی ساختار خاصی در نظر گرفته شد تا زمینه جذب استعدادهای برتر در مراکز پژوهشی و آموزشی چون دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی فراهم شود.

وی زمینه دوم فعالیت بنیاد ملی نخبگان را جذب استعدادهای برتر در بخش خصوصی دانست و یادآور شد: بیشتر نخبگان تمایل به جذب در شرکتهای دانش بنیان را دارند.

طالبی، با اشاره به تلاشهای این بنیان برای جذب نخبگان در دستگاه های دولتی، خاطر نشان کرد: در این زمینه آیین نامه ای تدوین شد و در آن راهکارهایی برای جذب و به کارگیری استعدادهای برتر و نخبگان پیشنهاد شد.

وی با اشاره به جزئیات این آیین نامه اضافه کرد: دستگاه های دولتی تقاضای معرفی استعدادهای برتر دارند چراکه جذب این افراد در نهادها و دستگاه های دولتی موجب افزایش کارایی، بهبود عملکرد و در نتیجه تعالی سازمانی می شود. ازاین رو با ارائه این آیین نامه جذب نخبگان تسهیل می شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان، با تاکید بر اینکه تعداد نخبگان مایل به استخدام در دستگاه های دولتی اندک هستند، ادامه داد: در این آیین نامه بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری تسهیلاتی برای ارتقای رتبه کارمندی نخبگان جذب شده در دستگاه های دولتی پیش بینی شده است.

طالبی، با بیان اینکه نخبگانی که در دستگاه های دولتی جذب می شوند، می توانند به فعالیتهای پژوهشی خود ادامه دهند، اضافه کرد: جذب این افراد در دستگاه های دولتی مانع از دریافت حمایتهای بنیاد نمی شود بلکه این افراد تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان قرار دارند و تا زمانی که پویایی خود را داشته می توانند از تسهیلات بنیاد برخوردار شوند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.