سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - 24 May 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ / ۱۰:۰۳
کد مطلب: 9115
۰

سرطان چهارمین علت مرگ مردان ایرانی

    رئیس انجمن اورولوژی با اعلام اینکه سرطان چهارمین علت مرگ و میر مردان ایرانی است، ‌گفت: سرطانها از جمله سرطان پروستات هیچ علامت ویژه‌ای ندارد.
به گزارش مهر، دکتر سید جلیل حسینی در نخستین همایش سلامت مردان اظهار داشت: در مراجعات مردان به مطبها مشاهده می شود که آگاهی آنها نسبت به بیماری های خود بسیار کم است.

وی افزود: هدف نخست انجمن اورولوژی خدمت به جامعه، متخصصان و در نهایت ارتباطات بین‌المللی در این زمینه است و توزیع بروشور و گذاشتن اطلاعات مناسب به زبان ساده در سایت اطلاع‌رسانی انجمن اورولوژی ایران برای مردان از جمله اقدامات این انجمن است.

حسینی ادامه داد: در کشور ما با تلاش‌های انجمن اورولوژی و متخصصان حوزه سلامت کشور، برنامه‌ریزی صورت پذیرفت و در این راستا نیز انجمن اورولوژی نخستین پنجشنبه اسفند ماه را به ویزیت و مشاوره رایگان مردان می پردازد.

وی گفت: این ویزیت رایگان به عنوان یک یادآوری و توسعه مباحث علمی به جامعه است و در ایران به فاصله 10 سال در هفته سلامت مردان اقدامات خوبی صورت پذیرفته و می‌توان عنوان کرد که ایران جزء 5 یا 6 کشور نخست دنیا بوده است که در زمینه سلامت مردان اقدام کرده است.

حسینی با اشاره به اینکه سرطان چهارمین علت مرگ و میر مردان ایرانی است، ‌تصریح کرد: سرطانها از جمله سرطان پروستات هیچ علامت ویژه‌ای ندارد و مردان باید در این زمینه با چکاب های دوره‌ای به فکر سلامتی خود باشند.

رئیس انجمن ارولوژی ایران گفت: در حال حاضر با فعالیتهایی که انجام شده است اطلاعات مردم در مراجعه به مطبها افزایش یافته ولی باید با افزایش اطلاعات جامع در روستاها و شهرها در قالب پروژه‌ها این مباحث انجام شود و در این زمینه نقش رسانه‌ها نیز برای رساندن صدای ما به مردم بسیار مهم است.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اعلام اسامی افراد غیر روانشناس فاقد مجوز
چرخهٔ پُرخوری‌های هیجانی را بشناسید
روانشناسی انتقام
آشنایی با گروه درمانی و مزایای آن
گربه‌های هم‌خانه یکدیگر را به نام می‌شناسند!
چرا نداشتن شریک زندگی باعث قضاوت زودهنگام مردم می‌شود؟!
۱۰ توصیه برای مقابله با عصبانیت
بررسی تاثیر حمایت اجتماعی بر سلامت روان
۱۷ مهارت ضروری که بچه‌ها باید یاد بگیرند
علائم شخصیت ضد اجتماعی
.افراد مبتلا به افسردگی بیشتر در اینستاگرام پست می‌گذارند
در هر خودکشی شش نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.