شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - 1 Apr 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ / ۱۰:۰۳
کد مطلب: 9115
۰

سرطان چهارمین علت مرگ مردان ایرانی

    رئیس انجمن اورولوژی با اعلام اینکه سرطان چهارمین علت مرگ و میر مردان ایرانی است، ‌گفت: سرطانها از جمله سرطان پروستات هیچ علامت ویژه‌ای ندارد.
به گزارش مهر، دکتر سید جلیل حسینی در نخستین همایش سلامت مردان اظهار داشت: در مراجعات مردان به مطبها مشاهده می شود که آگاهی آنها نسبت به بیماری های خود بسیار کم است.

وی افزود: هدف نخست انجمن اورولوژی خدمت به جامعه، متخصصان و در نهایت ارتباطات بین‌المللی در این زمینه است و توزیع بروشور و گذاشتن اطلاعات مناسب به زبان ساده در سایت اطلاع‌رسانی انجمن اورولوژی ایران برای مردان از جمله اقدامات این انجمن است.

حسینی ادامه داد: در کشور ما با تلاش‌های انجمن اورولوژی و متخصصان حوزه سلامت کشور، برنامه‌ریزی صورت پذیرفت و در این راستا نیز انجمن اورولوژی نخستین پنجشنبه اسفند ماه را به ویزیت و مشاوره رایگان مردان می پردازد.

وی گفت: این ویزیت رایگان به عنوان یک یادآوری و توسعه مباحث علمی به جامعه است و در ایران به فاصله 10 سال در هفته سلامت مردان اقدامات خوبی صورت پذیرفته و می‌توان عنوان کرد که ایران جزء 5 یا 6 کشور نخست دنیا بوده است که در زمینه سلامت مردان اقدام کرده است.

حسینی با اشاره به اینکه سرطان چهارمین علت مرگ و میر مردان ایرانی است، ‌تصریح کرد: سرطانها از جمله سرطان پروستات هیچ علامت ویژه‌ای ندارد و مردان باید در این زمینه با چکاب های دوره‌ای به فکر سلامتی خود باشند.

رئیس انجمن ارولوژی ایران گفت: در حال حاضر با فعالیتهایی که انجام شده است اطلاعات مردم در مراجعه به مطبها افزایش یافته ولی باید با افزایش اطلاعات جامع در روستاها و شهرها در قالب پروژه‌ها این مباحث انجام شود و در این زمینه نقش رسانه‌ها نیز برای رساندن صدای ما به مردم بسیار مهم است.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

گیاهان هنگام تنش جیغ می‌زنند!
«اهمال‌کاری تحصیلی» و عوامل موثر بر بروز آن
این علائم نشان‌دهنده اختلال تغذیه است
چگونه از زندگی پس از بازنشستگی لذت ببریم؟
خودکشی می‌تواند در میان نوجوانان واگیر شود
از سندرم قلب تعطیلات چه می‌دانید؟
پیامدهای مخرب مقایسه کردن بر روح و روان کودکان
۴ تکنیک موثر در مواجهه با رفتار بد کودک
ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی موفق چیست؟!
آیا ۶ ساعت خواب شبانه کافی است
درمان راه حل مدار اضطراب اجتماعی
تفاوت‌های اختلال دوقطبی و اختلال شخصیت مرزی
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم