پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - 11 Aug 2022
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۰ / ۱۷:۲۴
کد مطلب: 9253
۰
۱

بومی‌سازی مشاوره و روانشناسی را از وظایف خود می‌دانیم

   
معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان گفت: بیشتر علوم آموخته شده در دانشگاه‌ها در حوزه روانشناسی و مشاوره برگرفته از غرب است و با توجه به این مسئله، بومی‌سازی و اسلامی‌سازی دانش مشاوره و روانشناسی را یکی از وظایف خود می‌دانیم.


به گزارش فارس، سید باقر پیش‌نمازی در نشست مشترک با رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور اظهار داشت: بهترین مباحث روانشناسی در دین ما وجود دارد و تنها ضعف ما این است که این مباحث به صورت منظم طبقه‌بندی نشده و کسی در این حوزه فعالیت جدی انجام نداده است.

وی تصریح کرد: بیشتر علوم آموخته شده در دانشگاه‌ها در حوزه روانشناسی و مشاوره، برگرفته از غرب است که نیاز اساسی داریم تا در این حوزه اندیشمندان و انسان‌شناسان اسلامی فعالیت کنند و با توجه به این مسئله، بومی‌سازی و اسلامی‌سازی دانش مشاوره و روانشناسی را یکی از وظایف خود می‌دانیم و در این زمینه نیاز به متخصصانی همچون افروز داریم.

پیش‌نمازی افزود: با توجه به آسیب‌هایی که در حوزه همسریابی وجود دارد، ضروری است تا با ساماندهی این مراکز و کاهش آسیب‌ها به ارتقای سلامت و نشاط جامعه و جوانان بپردازیم و در این زمینه به خصوص بحث سازماندهی حوزه مشاوره ازدواج و مراکز تخصصی ازدواج و خانواده نیاز به همکاری سازمان نظام روانشناسی و متخصصان این فن داریم.

غلامعلی افروز؛ رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور نیز در این جلسه با تقدیر از اقدام وزارت ورزش و جوانان مبنی بر تدوین آیین‌نامه اجرایی ماده 43 قانون برنامه پنجم توسعه با موضوع تشکیل و سازماندهی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده، گفت: ما آمادگی داریم تا در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی جهت متقاضیان تاسیس مراکز تخصصی ازدواج و خانواده همکاری لازم را با وزارت ورزش و جوانان داشته باشیم.


هر ۵۰۰ خانواده یک مشاور روانشناس

وی با تاکید بر ضرورت آموزش و مشاوره برای خانواده افزود: باید بتوانیم برای هر 500 خانوار یک مشاور خانواده دوره دیده و مجرب داشته باشیم که این امر شدنی و امکانپذیر است؛ مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خود فرمودند که مانند پزشک خانواده، ما به مشاوره خانواده هم نیاز داریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اصلا به وزارت ورزش و جوانان چه مربوط که در حوزه مشاوره و روان شناسی دخالت و نظر میدن . اونم امثال آقای پیشنمازی که اصلا نمیدونه مشاوره چی هست ! از ابتدا روان شناسی و مشاوره مربوط به سازمان نظام روانشناسی و همچنین وزارت علوم و دانشگاه ها و همچنین بخشی از مشاوره نیز مربوط به آموزش و پرورش با عنوان مشاور مدرسه بوده . اینا از کجا پیداشون شد .میخوان مشاوره را در ایران نابود کنند . خواهشا اساتید دانشگاه اعلام موضع کنند. شما راست می گید برید گندگاری حوزه ورزش را جمع کنید با قرار دادهای میلیونی و بازیکن سالاری .
سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد