جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۰ / ۰۵:۱۱
کد مطلب: 9289
۰

جنبه هنری عکسهای فضایی خورشید

نمایشگاهی با عنوان "خورشید همانند هنر" با نگاهی هنرمندانه جنبه ای دیگر از عکسهایی را که رصدخانه فضایی دینامیک خورشیدی ناسا گرفته را به تصویر کشیده است.
به گزارش مهر، مرکز علوم مریلند در بالتیمور در نمایشگاهی با عنوان "خورشید همانند هنر" 20 تصویر رنگی با وضوح تصویر بالا را منتشر کرد که ستاره ما را از یک جنبه هنری نشان می دهند.

بعضی از این عکسها بخشهای تعاملی دارند و بعضی دیگر با الهام از آثار هنری اندی وارول و مونه ساخته شده اند.

براساس گزارش لارپوبلیکا، این نمایشگاه تا پایان ماه آوریل در بالتیمور به کار خود ادامه خواهد داد و پس از آن در سایر شهرهای آمریکا برگزار خواهد شد.

این آثار برپایه تصاویری هستند که تلسکوپ فضایی "رصدخانه دینامیک خورشیدی" (SDO) ناسا گرفته است.بامداد خیالی با طلوع خورشید از دریا، این عکس که در نور ماوراء بنفش گرفته شده برای تداعی کردن جریان آب با یک فیلتر آبی دستکاری شده استیک شعله منحصربفرد و عظیم خورشیدی که به 25 برابر بزرگتر از زمین است. این عکس را تلسکوپ SDO در اولین روز کار خود در کنار خورشید از ستاره گرفته است. این شعله، فواره ای از پلاسمای خورشیدی است که از "فام سپهر" (کروموسفر) برخاسته است، در منطقه تاج خورشیدی گسترده شده و با نیرویی که میدان مغناطیسی ستاره ما به آن وارد می کند تا هزاران کیلومتر در فضا سفر می کند. در این تصویر هنری شده، شعله سه بار با رنگهای مختلف تکرار شده استاین عکس که دو برابر و وارونه شده و یادآور یکی از تابلوهای مونه است یک منطقه در حال فوران (منطقه نورانی تر) را نشان می دهد که با سه طول موج نور ماوراء بنفش در رنگهای مختلف ترکیب شده استاین پردازش هنری که در آن خورشید به شکل یک پرتقال عظیم درآمده از اثر داپلر برای اندازه گیری میلیونها حرکت بسیار کوچک در سطح این ستاره استفاده کرده استاحتمالاً در طول دو هزار و 700 سالی که استونهیج در انگلیس قد برافراشته این اولین بار است که خورشید را اینگونه دیده است. اما حتی این مورد نیز، حاصل یک دستکاری هنری استلکه های خورشیدی با دمای حدود 3 هزار و 800 درجه سانتیگراد کمی سردتر از بقیه سطح خورشید هستند و به همین دلیل تاریکتر دیده می شوند. در این تصویر، سطح خورشید به صورت دانه دار دیده می شود. هر "دانه" قله سلول همفرتی است که در حدود هزار کیلومتر قطر دارداین اولین طرح هنری از یک شعله خورشیدی است که روی بوم نقاشی که یادآور آثار اندی وارول است تکرار شده است

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
تعریف و طبقه بندی کودکان استثنایی
اعلام ضوابط کارورزی، برگزاری کارگاه و دوره‌های توانمندسازی روانشناسی
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو