چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - 4 Oct 2023
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ / ۱۵:۵۲
کد مطلب: 9532
۰

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با شبکه آموزش سیما

 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از امضای تفاهمنامه این دانشگاه با شبکه آموزش سیما برای تهیه 70 برنامه آموزشی خبر داد و گفت: این گروه از برنامه‌های آموزش مدون برای تربیت پزشکان خانواده و سوق دادن آنها به سمت نیازهای حوزه سلامت مفید خواهد بود.

به گزارش مهر، دکتر حسن ابوالقاسمی امروز در نشست خبری معرفی برنامه آموزش مدون پزشکان از شبکه آموزش سیما، گفت: یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت مبحث پزشک خانواده است و برنامه‌های آموزش مدون از شبکه آموزش می‌تواند برای تربیت پزشکان خانواده و سوق دادن آنها به سمت نیازهای حوزه سلامت مردم و در نهایت تشویق کردن پزشکان برای گام برداشتن در حوزه پیشگیری مفید واقع شود.

وی اظهار داشت: پزشکان باید در راستای اهداف پیشگیری در حوزه سلامت با شناخت عوامل خطر بیماریها از جمله فشار خون، ورزش و وزن افراد در حوزه سلامت مداخله کنند تا با گام برداشتن در زمینه پیشگیری از هزینه‌های زیاد درمان جلوگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: البته این مسئله نیز ناگفته نماند که مردم عادی از نشستن برای مشاهده چنین برنامه‌هایی که برای آموزش مدون پزشکان است خودداری می کنند چون این برنامه‌ها مباحث تخصصی و آموزشی است و مردم می‌‌توانند از برنامه‌های آموزشی دیگری که برای عموم است، بهره‌مند شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی یادآور شد: این اقدام دانشگاه سرآغاز برنامه های آموزش مدون برای پزشکان است. با توجه به اینکه آموزش مداوم برای همه پزشکان به خصوص پزشکان عمومی که در درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی خدمت می‌کنند ضروری است، بسیاری از این افراد در مناطق دور دست این امکان را ندارند تا به صورت حضوری بتوانند از مباحث بازآموزی استفاده کنند، این شبکه می تواند به فراهم کردن ابزار آموزش کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: از این رو با تدبیری که برای آموزش و بازآموزی اندیشیده شد در هفته و در دو جلسه برنامه‌ آموزش مدون پزشکان عمومی از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد. پس از ارائه این آموزشها، در آینده فیلم این آموزشها در سایت آموزش دانشگاه قرار خواهد گرفت و سؤالات پزشکان نیز از طریق ایمیل در سایت دریافت و تبادل اطلاعات صورت می گیرد.

ابوالقاسمی با اشاره به فعالیت 1200 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اظهار داشت: پزشکان به دلیل مشغله کاری زیاد می‌توانند برنامه آموزش مدون را از شبکه آموزش سیما شب هنگام در روزهای جمعه مشاهده کنند.


نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
قلب فقط کارش خونرسانی نیست؛ رزق و روزیتون رو هم میرسونه! خوش قلب باشید