سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - 16 Aug 2022
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۹:۵۰
کد مطلب: 21984
۱

رابطه با مادرشوهر در دوران نامزدی

رابطه با مادرشوهر در دوران نامزدی
در اینجا چند مورد از مشکلات عروس ها با مادرشوهر هایشان را مطرح می کنیم. بهتر است شما هم آنها را بخوانید. شاید مشکل شما هم باشد. در دوران نامزدی، ممکن است مادرشوهر شما سعی کند زیادی به شما نزدیک شود. حریم خصوصی شما و نامزدتان را نادیده بگیرد و در تمام رفت و آمدهای دوران عقد، گشت و گذارها، سفرها و تفریحاتتان همراهتان باشد.
این که از هر سه چهار بار رستوران رفتن شما، مادرشوهرتان همراهتان باشد چیز بدی نیست اما اگر قرار باشد فضای شخصی تان را با حضور او محدود کنید بدون شک آینده خوبی در انتظار رابطه شما نیست. زندگی در چنین شرایطی باید به حالت دوری و دوستی باشد. در هر رابطه ای باید برای افراد حد و مرزی وجود داشته باشد.

شاید شما و همسرتان بعضی وقت ها بخواهید تنها باشید.

 اگر از ابتدا این روابط را بپذیرید بعد از مدتی تغییرات آن کمی سخت می شود. بهتر است برای خانواده دو نفره جدیدتان قانون بگذارید. خودتان و همسرتان با همفکری هم بگویید که بطور مثال در روزهای آخر هفته می خواهید در کنار مادرشوهرتان غذا بخورید و بقیه مواقع تنها با هم شام بخورید و وقتتان را باهم بگذرانید. باید برای زندگی تان نظم و مرز مشخصی تعیین کنید.
وقتی چنین نظم و مرزی نباشد ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. علاوه بر این در سلیقه ها هم باید این مرز رعایت شود. به مادرشوهرتان بگویید که در مورد خرید جهیزیه یا خرید عقد سلیقه من و همسرم این است. از تحمیل ها ممانعت کنید. بهتر کار این است که روابط شما در قالب چهار چوبی باشد. افراد در سن و سال بالا حوصله شان زود سر می رود و چون فعالیت دیگری ندارند می خواهند به روابط دیگران سر بزنند.انتظارات کوچک و بزرگ
خیلی از مادرشوهرها وقتی پسرشان تصمیم به ازدواج می گیرد شروع به بی تابی می کنند. وابستگی به آنها اجازه نمی دهد
به راحتی پسرشان را از دست بدهند و به همین دلیل درست مثل هوو به شما نگاه می کنند. به خصوص اگر مادرشوهر شما فرزند بزرگ دیگری نداشته باشد یا همسرش را از دست داده باشد این وابستگی بیشتر است. او به دنبال حامی، مونس و همدم است و با ازدواج پسرش احساس خلا شدیدی به سراغش می آید که سعی می کند در کنار نزدیک ترین افراد زندگی این خلا را پر کند.

 بهترین کار برای بازگشت به زندگی عادی این مادرشوهر این است که خانواده به جای اینکه به خلاص شدن از دست این خانم فکر کنند، برای این فرد فعالیت های اجتماعی تازه ای پیدا کنند. به طور مثال او را در کلاس ورزشی ثبت نام کنند، باهم به پارک بروند و بطور کلی در جمع ها بیشتر حضور داشته باشند تا شبکه دوستانش فعال تر شود. حتی می توانند برای او یک سفر زیارتی با دوستان ترتیب دهند و به او کمک کنند تا به زندگی عادی برگردد. بدین ترتیب شرکت در دورهای زنانه، ارتباط با اقوام و دوستان و کمک هایی از این دست او را از حالت چسبندگی به پسرش رها می کند.

دخالت مادرشوهر قبل از ازدواج
اگر مادرشوهرتان قبل از عروسی و هم خانه شدن تان با همسر، زیادی در کارتان سرک می کشد، باید بدانید که مدیریت نکردن شما باعث می شود این دخالت ها در آینده هم ادامه داشته باشد. برای کاهش این مشکلات بهتر است که همراه با همسرتان به تنهایی به خرید و انجام تدارکات عروسی بروید. اگر خودتان همراه با مادر یا سایر اقوام هستید نباید انتظار داشته باشید که همسرتان تنها باشد. در این صورت مادر او هم همراهی اش می آید. هر دوی شما باید به خانواده هایتان توضیح دهید که می خواهید دو نفری باهم کارها را انجام دهید. اگر در ابتدا اجازه دهید دخالت در زندگی شما وجود داشته باشد کنترل آن بعد از ازدواج سخت می شود واین موارد بستگی به رفتارهای خودتان دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پیش از خواب این ۳ پرسش را از فرزندان بپرسید
۸ عامل طلاق زوج‌های مرفه/ از نبود فرزند مشترک تا تب مهاجرت
چرا باید روانشناسی بخوانیم؟/ اشتغال ۹۵ درصدی فارغ‌التحصیلان دکتری
نامه روسای شش انجمن علمی حوزه سلامت روان به رئیس مجلس
سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.