جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ / ۰۰:۵۶
کد مطلب: 22269
۱

۷ آموزه ناب کارآفرینی از مارتین لوتر کینگ

بیزینس ترند: دکتر کینگ از جنبه های بسیاری یک رهبر بزرگ بود: یک رهبر حقوق مدنی، یک رهبر مذهبی و یک رهبر آفریقایی آمریکایی. چگونه آموزه ها، سخنرانی ها، نوشته ها و اعمال او می تواند به ما کمک کند تا در کسب وکار و زندگی خود رهبران بهتری باشیم؟ چگونه دکتر کینگ می تواند به شما کمک کند کارآفرین بهتری شوید؟ در ادامه هفت آموزه ناب رهبری از دکتر مارتین لوتر کینگ آمده است:

۱) رویاهایی بزرگ داشته باشید.

«رویایی دارم» سخنرانی تاریخی و مشهور دکتر کینگ در راهپیمایی واشنگتن در سال ۱۹۶۳ بود. یک کارآفرین بزرگ همیشه رویاهای بزرگی در سر دارد و چشم انداز خود را با کارکنان، سرمایه گذاران، مشتریان بالفعل و بالقوه و دنیا در میان می گذارد. شما باید باید رویایی داشته باشید، آن هم رویایی بزرگ. اکنون چه رویایی در سر دارید و چگونه آن را با دنیا در میان خواهید گذاشت؟

۲) بدون اعمال قدرت افراد را متقاعد کنید.

دکتر کینگ با بهره گیری از رویکرد غیرخشونت آمیز نافرمانی مدنی توانست میلیون ها آمریکایی را متقاعد کند به جنبش حقوق مدنی بپیوندند و از رویای او حمایت کنند. به عنوان یک کارآفرین، شما باید افراد بسیاری را متقاعد کنید: سرمایه گذاران، مشتریان و مهم تر از همه کارکنان. شما می توانید به رویکرد تهاجمی اعمال قدرت متوسل شوید و «رئیس» به معنای سنتی آن باشید، اما این روش روزبه روز در حال بی اثرتر شدن است. بهترین راه برای این که افراد را مجاب کنید آن کاری که شما می خواهید انجام دهند این است که رئوف، پرشور، مشوق و سپاسگزار باشید. چگونه می توانید بدون اعمال قدرت افراد را متقاعد کنید؟

۳) چیزی به افراد بدهید که به آن باور داشته باشند.

دکتر کینگ یکی از بهترین رهبران تاریخ مدرن بود که توانست افراد را مجاب کند به رویای او باور داشته باشند – او توانست افراد را مجاب کند چشم انداز و مأموریت او را پذیرا باشند و بدون هیچ قید و شرطی از او حمایت کنند. به عنوان یک کارآفرین، شما هم می توانید و باید چیزی به افراد بدهید که به آن باور داشته باشند. این چیز می تواند ارزش های کلیدی یا مأموریت سازمان شما باشد. چگونه می توانید به افراد چیزی بدهید که به آن باور داشته باشند؟

۴) ترس را بپذیرید و به هر حال شجاعانه رفتار کنید.

دکتر کینگ هرگز از این که به ترس خود اعتراف کند احساس شرمساری نمی کرد – او نگران بود که حرف هایش آن گونه که انتظار داشت مورد پذیرش قرار نگیرد. به علاوه، او از بروز خشونت نگران بود. بسیاری افراد، به خصوص آقایان، از کودکی و جوانی یاد گرفته اند که نباید بترسند؛ اما حقیقت این است که همه ما ترسی در وجود خود داریم و این هیچ اشکالی ندارد. همان طور که دکتر کینگ به ما می آموزد، بهتر است که به ترس خود اذعان داشته باشیم و با وجود آن ترس راهی پیدا کنیم تا شجاعانه عمل کنیم. به عنوان یک کارآفرین، چیزهای بسیاری وجود دارد که باعث ترس می شوند – تمام شدن بودجه مالی، کار نکردن محصول، استعفا یک کارمند کلیدی و موارد دیگر؛ اما اگر آن ترس ها را بپذیرید بهتر نتیجه خواهید گرفت. چگونه می توانید ترس های خود را بپذیرید؟

۵) همه را درگیر کنید.

دکتر کینگ توانست یک جنبش واقعی شکل دهد به این دلیل که قادر بود افراد بسیاری را درگیر کند و همه احساس می کردند که جزئی از چیزی بزرگ تر از خودشان هستند. به عنوان یک کارآفرین، شما می توانید همه را درگیر کنید و از همه هم چیزی یاد بگیرید: هر کارمند، مشتری فعلی و بالقوه ای چیز باارزشی برای یاددادن به شما دارد، اما اگر فقط به آن این اجازه را بدهید. همه کارمندان خود را در هدف گذاری و تدوین استراتژی درگیر کنید – هیچ گاه نخواهید دانست ایده فوق العاده بعدی از کجا خواهد آمد. چگونه به شکل بهتری می توانید افراد بیشتری را درگیر کنید؟

۶) یک حس اضطرار ایجاد کنید.

دکتر کینگ در سخنرانی «رویایی دارم» خود گفت:

ما همچنین به این مکان تقدیس شده آمده ایم تا شدت اضطرار موقعیت کنونی را به آمریکا خاطرنشان سازیم. امروز زمان آن نیست که وقت خود را صرف اقدامات تجملی مانند خونسردی یا تزریق داروی مسکن پیشرفت تدریجی کنیم. وقت آن رسیده است که وعده های واقعی دموکراسی بدهیم. وقت برخاستن از تاریکی و گودال مهلک جدایی نژادی و گذار به جاده روشن عدالت نژادی فرا رسیده است. امروز روز رهایی کشور از ریگ های روان بی عدالتی نژادی و کشاندن آن به زمین استوار برادری است. امروز وقت تحقق بخشیدن به عدالت برای همه فرزندان خداست.

برای شما هم وقتش فرا رسیده است. اکنون وقت آن رسیده است که تیم خود را رهبری کنید و اکنون وقت آن رسیده است که چیزی بامعنا خلق کنید و اکنون وقت آن رسیده است که یک احساس اضطرار در هر فردی القا کنید که با او صحبت می کنید. به کاری که انجام می دهید و به آن باور دارید شورمندانه عشق بورزید و از این طریق می توانید آن حس اضطرار را ایجاد کنید.

۷) الهام بخش افراد باشید.

دکتر کینگ الهام بخش بسیاری از افراد بود و بسیاری تنها می توانند رویای چنین نفوذی را داشته باشند. اما به عنوان یک کارآفرین، به عنوان یک رهبر، کار شما الهام بخشیدن است. کار شما این است که الهام بخش کارکنانتان، سرمایه گذاران و دنیا باشید و نسبت به مأموریت، محصولات و خدماتتان شوری در دل آن ها بیفکنید.

 


بانکی
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟