يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - 26 Jun 2022
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۳ / ۰۹:۲۰
کد مطلب: 23335
۱
۲

چرا نامزدتان از ازدواج با شما فرار می کند؟

چرا نامزدتان از ازدواج با شما فرار می کند؟
سوای از هزاران علت برای موفقیت آمیز نبودن ازدواج، یکی از علتهای متداول حتی در مرحله نامزدی این است که مردان جوان ناگهان از ازدواج پشیمان می شوند و می خواهند ارتباط خود را به هم بزنند. اینجاست که این پرسش مطرح می شود ، مرد جوان را چه شده و دختر خانم باید چه کار کند؟

تفاوت از زمین تا آسمان است
باید بپذیریم مردان و زنان کاملا با هم متفاوتند. ممکن است آقایان و خانم ها در غذای مورد علاقه، رنگ دلخواه و مدل لباس نظرات یکسانی داشته باشند و حتی به زبانی مشترک صحبت کنند اما وقتی پای ذات و رفتارهای برگرفته از سرشت مطرح می شود کاملا با هم متفاوتند.
طرز دیدگاه این ۲ جنس نسبت به زندگی و مسئولیت هایشان متفاوت است در نتیجه ارتباطات و تفکرات شان هم با هم فرق می کند. به این نکته مهم خوب توجه کنید که زنان و مردان هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند بلکه فقط با یکدیگر فرق دارند.

آقایان به پذیرش، تحسین و تشویق نیاز دارند و خانم ها به درک، احترام و تایید اهمیت می دهند
درست همین قضیه ریشه وجود عشق و نفرت هم زمان در روابط آن هاست. معمولا ما انسان ها همانطور بادیگران رفتار می کنیم که تمایل داریم با خودمان رفتار شود با این امید که آنچه را می خواهیم از آنها دریافت کنیم. اکثر خانم ها نیازهای عمیق خود را که برطرف نشده است بارها و بارها در ذهن می پرورانند به این امید که مرد رویاهای شان سر برسد و این نیازها و آرزوها را برآورده کند. وقتی این اتفاق برای دخترخانم نمی افتد و آرزوها برآورده نمی شود به این دلیل که حتی اگر یک «آقای همه چیز تمام» هم سر راه خانم قرار بگیرد باز هم کاستی و نقصی در وجودش به عنوان یک انسان دیده می شود، آن وقت است که دختر خانم زمین و زمان را به هم می ریزد که چرا به دست آوردن عشق واقعی این قدر سخت و دست نیافتنی است و به تدریج آقا پسر که اصلا از ماجرا خبر ندارد به دشمنی تمام عیار تبدیل می شود.

علت فرار داماد ها
از بین هزاران دلیل برای فراری دادن آقا پسرها که خانم ها مرتکب آن می شوند این چند دلیل در سنجش مرکز مشاوره ما (دکتر جان گری) شایع ترین بوده است. توجه کنید که شاید بعضی از این دلایل به نظر شما خانم ها اصلا ناراحت کننده نباشد اما به دلیل تفاوت های شخصیتی بین خانم ها و آقایان این موضوعات می تواند برای آقایان غیرقابل تحمل باشد.
1 - دروغ، فراری دهنده بزرگ
عامل شماره یک قطع هر نوع ارتباطی نداشتن صداقت است. در نظر سنجی ها بی اعتمادی به طرف مقابل عامل ۵۰ درصد جدایی ها بوده است اما بسیاری از مردم درک نمی کنند که حتی دروغ های کوچک هم به اندازه یک خیانت بزرگ رابطه را به هم می زند. به این نکته مهم خوب توجه کنید که زنان و مردان هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند بلکه فقط با یکدیگر فرق دارند به خصوص در اوایل آشنایی اگر روی واقعیت سرپوش گذاشته شود همیشه این شک را ایجاد می کند که نکند به طرف مقابل نتوان اعتماد کرد. اگرچه این موضوع برای خانم ها هم حیاتی است اما برای آقایان که کمی جدی تر به قضایا نگاه می کنند مرگ آور است. مثلا دروغی کوچک، نگفتن سن و سال درست حتی در حد چند ماه، کمتر گفتن نرخ خرید و ایجاد تصویری نادرست و اغراق آمیز حتی از گذشته اگرچه برای خانم ها هم ناراحت کننده است اما برای آقایان غیرقابل تحمل به حساب می آید، چون حس می کنند به شعورشان توهین شده کفری می شوند و با تکرار این روند در نخستین فرصت تصمیم می گیرند بدون توضیح از خیر این رابطه بگذرند.

2 - رفتارهای مسموم
بسیاری از زنان نمی دانند که باید بگذارند نامزدشان خودش در روند آشنایی پیش برود و به عبارتی برای بودن در کنار همسرش برنامه بریزد چون به این واقعیت آشنا نیستند که مردان به صورت دوره ای باید خلوت خصوصی خود را داشته باشند. بعد از ساعتها با هم بودن اگر نامزدتان می خواهد به خلوت خود برود نباید آن را به هم بزنید یا بخواهید دائما آقا پسر جوان در ارتباط دورادور با شما باشد. ما به این فرآیند یعنی نزدیک بودن به آقا و بعد کمی فرصت تنها بودن را به او دادن، خاصیت نوارکشی می گوییم. وقتی آقا در این مرحله است باید بگذارید تنها باشد.
این مسئله در مراحل آغازین ارتباط که معمولا دخترخانم ها دوست دارند بسیار گرم باشد برای آقایان جوان خسته کننده و عذاب آور است و گاهی کاسه صبرشان را لبریز می کند.


3 - درک نکردن متقابل
در اکثر موارد خانم ها شاکی هستند که آقا به نیازها، درددل ها و علائق آنها توجه کافی نشان نمی دهند و بسیاری از مسائلی را که برای آنها مهم است فراموش می کند. خانم ها باید توجه کنند نیازهای اساسی آقایان و خانم ها کاملا متفاوت است و آنچه برای زنان نیازی اساسی است برای آقایان در رده های پایین تر اولویت است. آقایان به پذیرش، تحسین و تشویق نیاز دارند و خانم ها به درک، احترام و تایید اهمیت می دهند. به همین دلیل بی احترامی به خواست ها یا حساس نبودن به خواسته هایشان ناراحت کننده است و اگر دائم از این موضوع شاکی باشند رابطه به هم می ریزد مگر اینکه تفاوت نیازها را بشناسند و از راهش وارد شوند.
مرجع : مجله سیب سبز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

somayeh
Iran, Islamic Republic of
با سلام وتکر از سایت شما من یک دختر 28 ساله هستم مدت 5 سال است عقد هستیم اوایل عقد همه چیز خوب بود میخواستیم ازدواج کنیم که با فوت مادر بزرگ همسرم همه چی به بعد از سال موکول شد در این فاصله زمانی او کار خود را از دست داد و هنوز موفق نشده که کاری را پیدا کند وکم کم از اینکه زندگی را تشکیل دهد نا امید شده و میگه من قادر به تشکیل زندگی نیستم و تو برو دنبال زندگی خودت با اینکه ما عاشق هم بودیم و هنوز هم عاشق هم هستیم و من قادر به تصمیم گیری عاقلانه نیستم و از جانب خانوادم تحت فشار هستم وهمش میگن باید طلاق بگیری لطفا هر چه زودتر مرا راهنمایی کنید تورا خدا جواب منو بدید .


ميگنا
Iran, Islamic Republic of
باسلام . لطفا در تهران با مركز مشاوره دولتي توحيد 66919607 و 66938833 و در شهرستان ها با مركز مشاوره آموزش و پرورش استان ها و در آنجا با يك مشاور خانواده شما و نامزدتان ارتباط برقرار كنيد ان شالله در آنجا مشاور خانواده با بررسي همه جانبه كمك خواهد كرد تا تصميم منطقي و درستي اتخاذ نماييد . متشكريم
تفاوت ضریب هوشی دوقلوهایی که در دو کشور متفاوت بزرگ شدند!
به کودک‌تان نامه بنویسید
این رفتارها مردان را روانی می‌کند!
چرا روان‌آزار‌ها، کاریزماتیک و جذابند؟!
توانایی نه شنیدن
این جملات منفی را به دلبندتان نگویید
اصلی‌ترین اختلافات در دوران عقد و نامزدی
مردم خبر زده شده‌اند!
اعتیاد به دارو‌های آرام بخش چیست؟
تاثیر خشونت والدین بر کودکان
ارتباط خود زنی و پردازش درد
همراهی با افراد سمی و پیج‌های اینفلوئنسر‌ها آسیب‌زا است؟
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد