شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - 13 Aug 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ / ۱۷:۰۰
کد مطلب: 31164
۱

جملاتی که نباید به دختران مجرد بگویید

جملاتی که نباید به دختران مجرد بگویید
ازدواج موفق، نگاه آدم‌ها را به خیلی‌چیزها عوض می‌کند. به عنوان مثال، دختری‌ که به مرد رویاهایش رسیده، آرزو می‌کند همه دختران جهان احساس خوشايند او را تجربه کنند و از همين رو، وقتي با دوستان مجردش روبه‌رو مي‌شود، ناخواسته چهره يک نصيحتگر را به‌خود مي‌گيرد.
اگر شما هم در ‌روزهاي شيرين‌زندگي مشترک‌تان به سر مي‌بريد، بايد مراقب رفتارهايي‌ باشيد که مي‌تواند ميان شما‌ و ‌دوستان مجردتان فاصله بيندازد: جملات اشتباهي که ناخواسته به زبان مي‌آوريد.


در ميان جملات اشتباه، ۵ جمله‌اي که نبايد به دختران مجرد بگوييد از اين قرارند:

نگران نباش، پيدايش مي‌کني
دوست مجرد شما ۳۰ سالگي را رد ‌کرده و هنوز مردي به زندگي‌اش نيامده؟ در چنين شرايطي او را با خودتان که ازدواج کرده‌ايد مقايسه نکنيد و از تلاش براي اميدوار‌کردنش دست برداريد. شايد او فعلا از اين‌که تنهاست لذت مي‌برد و شايد خودش اين سبک زندگي را انتخاب کرده. پس هر‌بار که او را مي‌بينيد، نگوييد نگران نباش، همسر روياهاي تو همين اطراف است و خيلي زود پيدايش مي‌کني.

غصه نخور، خيلي وقت‌داري
دختري‌که همه دوستانش به خانه بخت رفته‌اند، در صورتي‌که خيال ازدواج کردن داشته باشد، مي‌داند که با بالا رفتن سن خيلي از امتيازهايي که در ‌ذهن ديگران دارد را از دست مي‌دهد. احتمالا مرداني‌که به او پيشنهاد ازدواج مي‌دهند، وارد چهارمين و پنجمين دهه زندگي‌شان شده‌اند و احتمالا زماني‌که از کسي خوشش مي‌آيد، رقيب‌هاي جوان‌تري وجود دارند که رسيدن به وصال را برايش سخت کنند، پس دليلي ندارد با دلداري دادن‌هاي بيهوده، او را آزار دهيـد. اگر بخواهيد با کلمات به دوست‌تان ثابت کنيد که هنوز زمان زيادي براي خوشبخت شدن دارد، درواقع به او مي‌گوييد: «زود باش؛ همه فرصت‌هاي خوب را داري از دست مي‌دهي!»

سخت نگير
همه آدم‌ها براي خودشان معيارها و ايده‌آل‌هايي دارند. اين‌که معيارهاي دوست‌تان با ايده‌آل‌هاي شما براي ازدواج فرق مي‌کند، دليل خوبي براي قضاوت‌کردن در مورد او نيست. قرار نيست همه آدم‌ها به يک سبک زندگي کنند، پس مدام به او نگوييد ما هم در آغاز با اين شرايط شروع کرديم. «همسر من هم همه ايده‌آل‌‌هاي مورد نظرم را نداشت يا من هم با خانواده‌اش فلان مشکل را داشتم». شما در مقامي نيستيد که به او درس زندگي دهيد و اگر دوست‌تان از شما تقاضاي مشاوره ‌نکرده، دليلي‌‌ ندارد ملاقات‌هاي‌تان را به جلسات روانشناسي تبديل کنيد.

ممکن است دير شود
اگر دوست‌تان در بهترين زماني‌که يک زن براي بارداري دارد، هنوز مجرد است، با انتقال نگراني‌هاي‌تان به او آزارش ندهيد. مطمئنا او مي‌داند که در ‌چه سن و چه شرايطي قرار دارد و اگر امکان به سرانجام رساندن يک ازدواج را داشت، مسلما اين فرصت را از خود دريغ نمي‌کرد. شايد او هنوز مرد ايده‌آلي را پيدا نکرده و شايد به‌خاطر شرايط خانوادگي و اقتصادي‌اش چنين تصميمي نگرفته است. باور کنيد که او بهتر از هر‌کسي مي‌داند کجاي‌کار است و نيازي ندارد اين موضوع را به او يادآوري کنيد.

اول نظر خودش را بپرسيد
ممکن است او از شما براي انتخاب همسر مناسب کمک گرفته باشد و از اين‌که هر ازگاهي کساني را براي خواستگاري به ‌او معرفي کنيد، استقبال کند اما بهتر است قبل از قرار گذاشتن براي او، در اين مورد نظرش را بپرسيد.
 

 

مرجع : جام جم سرا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا باید روانشناسی بخوانیم؟/ اشتغال ۹۵ درصدی فارغ‌التحصیلان دکتری
نامه روسای شش انجمن علمی حوزه سلامت روان به رئیس مجلس
سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
نمی توانی به عقب برگردی و شروع را عوض کنی، ولی می توانی از جایی که هستی آغاز کنی و پایان را عوض کنی...