سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۹:۱۸
کد مطلب: 46764
۲

هر کاری در نظام بیمه‌ای نیازمند مشارکت نظام پزشکی است

هر کاری در نظام بیمه‌ای نیازمند مشارکت نظام پزشکی است
میگنا: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: انجام هرکاری در حوزه سازمان و نظام بیمه نیازمند رجوع به بخش پزشکی است، باید طبق منافع پزشکی پیش برویم و منابع و مصارف را در نظر بگیریم.
 
وی ادامه داد: وقتی تورم در کشور زیاد است باید افزایش تعرفه هم داشته باشیم و باید به بار مالی هم نگاهی داشته باشیم، اگر تعرفه افزایش پیدا نکند، خدمت دچار مشکل می‌شود و حتما دارو هم گران خواهد شد، اما این افزایش قابل توجه نیست و کم خواهد بود.
 
طاهر موهبتی بیان کرد: طبق راهنما‌های بالینی برای انجام هر کاری از قبیل مدیریت منابع باید به سراغ سازمان نظام پزشکی برویم، چرا کار پزشکان در جامعه اهمیت فراوانی دارد،  هر کاری در نظام بیمه‌ای نیازمند مشارکت نظام پزشکی است.
 
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت افزود: ظرفیت خوبی در نظام پزشکی داریم و باید از آن استفاده کنیم، متاسفانه در حال حاضر این کار انجام نمی‌شود در صورتی که ظرفیت خوبی داریم، ما هم به عنوان دستگاه بیمه‌ای درک درستی از ظرفیت نداریم، ما باید تعامل داشته باشیم و رفتارمان متقابل باشد، باید باور داشته باشیم و این باور در رفتارمان تاثیر داشته باشد، باید بتوانیم منابع را مدیریت کنیم.

 
در روند کار بیمه‌ای باید با پزشکان مشورت کرد
وی گفت: ما فکر می‌کنیم پزشکان همکاری نمی‌کنند، اما این چنین نیست زیرا باید از آن‌ها بخواهیم با ما همکاری کنند؛ باید بتوانیم کار را خوب پیش ببریم، این یک انقلاب است و باید بتوانیم با پزشکان گفتگو کنیم.
 
موهبتی تشریح کرد: ما نباید تنها به این تفاهم نامه دلخوش باشیم، ظرفیت شناسی، باور قلبی به موضوع و اجرای روش مناسب مطرح است و باید بتوانیم با کمک یکدیگر کار‌ها را خوب پیش ببریم؛ باید فرصت‌ها را غنیمت شمرد و باید بتوان کار‌ها را در همه جا خوب پیش ببریم.
 
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
هفت شیوه روان‌درمانی در مثنوی
ایران به یک میلیون روان شناس نیاز دارد
عواملی که میگرن را به جان کودکان می اندازد
زندگی آنقدر ابدی نیست که هر روز بتوان مهربان بودن را به فردا موکول کرد