نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
انتخاب رشته کنکور تجربی: دندان‌پزشکی، داروسازی یا پزشکی!
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶

هفته های میانی مردادماه، روزهای پر التهابی برای داوطلبان کنکور و خانواده های آنهاست. نتایج اولیه کنکور سراسری منتشر شده است و حالا داوطلبان باید بر اساس رتبه و تراز علمی، آینده خود را در یک فرمیک صفحه ای انتخاب رشته رقم بزنند.

 
مدرک هایی برای دم کوزه / رشته های دانشگاهی که 20 سال دیگر هیچ آینده ای ندارند
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳

پیش‌بینی می‌شود با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از رشته‌های دانشگاهی کارایی خود را از دست داده و طی سال‌های آینده منسوخ شوند.

 
چگونه روان شناس شویم؟
۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۰

اگر شما عاشق دانستن چگونگی و دلایل رفتار دیگران بوده و دوست دارید به آنها در برخورد با چالش های شان کمک کنید، شغل روان شناسی مناسب شماست.

 
راهنمای درس خواندن یک هفته قبل از امتحانات!
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۷

وقتی کتاب ها را روی هم می چینید و به حجم درس های نخوانده زل می زنید، گفتن از برنامه ریزی که می تواند در کوتاه ترین زمان نمره بیست را تضمین کند هم ممکن است حالتان را بهتر نکند.

 
17 ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ شغلي
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۸

از جمله مهمترین مراحلی که تقریبا همه کارجویان موظف به گذر از آن هستند، مرحله مصاحبه استخدامی است که اتفاقا نقشی تعیین کننده و اساسی در استخدام فرد می تواند داشته باشد. تا به حال در باب اینکه انجام چه کارهایی برای مصاحبه استخدامی ضروری است، سخن های زیادی گفته شده، اما بعضی کارها هم هستند که انجام ...

 
خانوادگی سر جلسه امتحان!
۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۰

فصل امتحانات برای دانش آموزان مثل فصل برداشت محصول برای کشاورزان است. یکی از مهم ترین وظایف والدین آرامش برقرار کردن در خانه است

 
راهکارهایی برای کنترل اضطراب امتحان
۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴

دی ماه با روزهای امتحانی اش، برای خیلی از دانش آموزان زمستان را همراه با اضطراب های تلخ امتحان سردتر می کند. این امر طبیعی است و همه ما پیش از امتحان درجاتی از نگرانی یا تنش را تجربه می کنیم.

 
سوالاتی که قبل از پذیرفتن شغل جدید باید از خود بپرسید
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰

هرگزاجازه ندهید که هیجان شما باعث شود تا قبل ارزیابی شرایط کلی و پاسخ دادن به سوالات مهم، به پیشنهاد شغل پاسخ مثبت دهید.

 
مهارت‌ها و استراتژی‌های مطالعه
۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰

مهارت‌ها و راهبردهاي های مشخصی وجود دارند که همه‌ی ما باید با آنها تا حدودی در زندگی خود آشنا باشیم.

 
معرفي رشته عمران از نگاه یک کارشناس ارشد
۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۵

با توجه به داشتن 6 سال سابقه­ ي داشجويي در رشته­ ي مهندسي عمران (4 سال در دوره­ي کارشناسي و 2 سال در دوره­ي کارشناسي ارشد)، در اين ارايه برخي از تجربيات خود در ارتباط با رشته­ ي تحصيلي عمران و ويژگی هاي مهم آن را در اختيار شما قرار دهم. در اين بين برخي از ويژگي ها عمومي و رايج و برخي تخصصي مي­باشند.

 
چهار بینش موثر برای استخدام بهترین ها
۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶

این درس هميشه با من همراه است: مهم‌ترین افراد سازمان الزاما آنهایی نیستند که در چشم هستند و زیاد مشاهده می‌شوند. بعضی اوقات مهم‌ترین رهبران آنهایی هستند که زیاد دیده نمی‌شوند.

 
کارآفرین‌ها حرف نمی زنند!
۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲

همه ما در زندگی مان در پی کسب موفقیت هستیم. بعضی از ما ممکن است در مورد داستان زندگی و سختی های افراد باتجربه و مشهور، قبل از رسیدن به شهرت، مطالبی خوانده باشیم.

 
كدام بچه‌ها صاحب شغل مي‌شوند؟
۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۵

امروز دغدغه بسیاری از پدر و مادرها بیکاری جوانان است اما خوب است بدانیم که والدین باید از سال‌های کودکی فرزندان خود به فکر اشتغال آنها باشند و این مستلزم تغییر نگرش در شیوه تربیتی است.

 
چگونه یک کتاب مشکل را مطالعه کنیم؟
۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۰

حتی اگر تجربه‌ی زیادی در خواندن کتاب داشته باشید، قطعاً با کتابی برخورد خواهید کرد که فهم آن مشکل است. ممکن است در هنگام مطالعه، به خاطر موضوع کتاب، زبان، نحوه استفاده از کلمات در متن، یا اجزا و ساختار پیچیده، به کندی پیش بروید. زمانی که در حال تلاش هستید که یک کتاب را بفهمید، ممکن است علت مشکل ...

 
۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴

در دوره امتحانات ضرورت این مسئله را بیشتر حس می کنیم که چگونه قابلیت مغز را برای یادگیری بیشتر در مدت زمان کمتر و تمرکز بیش تر، بالا ببریم.

 
هفت اشتباه که در زمان مطالعه اتفاق می‌افتد
۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۸

اگر دانش‌آموزان برای مطالعه زمان بگذارند، ممکن است به یک اعتماد به نفس کاذب برسند که مطالب را فرا گرفته‌اند در حالی که مطالب زیادی را به خاطر نمی‌سپارند. این اتفاق به این علت رخ می‌دهد که آن‌ها کارا‌ترین روش را برای مطالعه انتخاب نکرده‌اند.

 
۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲

امام علی (ع) نیز می‌فرمایند: اگر شغل خستگی و رنج دارد، بیکاری مدام نیز مایه فساد و تباهی است.

 
مهارت تست زني
۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۷

آزمون هاي چهار گزينه اي كه در كشور ما تحت عنوان آزمون هاي تستي شناخته مي شوند يكي از انواع آزمون ها مي باشد، كه در سال هاي اخير بسيار مورد توجه قرار گرفته و در كنكور نيز نقش اساسي را دارا مي باشد.

 
نفراول کنکورعلوم انسانی حقوقدان می شود
۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۴

حقوق دانشگاه تهران یا بهشتی انتخاب نخست من برای تحصیل در دانشگاه خواهد بود و فعلا برای انتخاب نهایی میان این دو دانشگاه تصمیم نهایی خود را نگرفته ام.

 
5 تکنیک ظریف برای یک استخدام سریع
۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۱

گزارش های متعددی از لباس پوشیدن تا شیوه بیان در مصاحبه های استخدامی را شرح داده اند این گزارش نکات زیری به شما می آموزد که چطور سریع سر کار بروید: