نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
روانشناسان چه کارهایی را برای شاد کردن خود انجام می دهند؟!
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹

شاید کنجکاو باشید بدانید کارشناسان حوزه‌ سلامت روان و روانشناسان برای کسب شادی و حفظ آن چه کار می‌کنند، ما از سه درمانگر خواسته‌ایم تا استراتژی‌های روزانه‌شان را برای مثبت ماندن و شادی کردن، حتی در زمان استرس، به ما بگویند

 
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که افسردگی‌های طولانی مدت می‌تواند ناشی از تورم و التهاب در مغز باشد اما یک تیم از محققان در دانشگاه منچستر طی انجام یک پژوهش جدید و دقیق‌تر متوجه ارتباط بین التهاب مغز و افکار مرتبط با خودکشی شدند

 
یک راه‌حل تازه برای کاهش اضطراب اجتماعی
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳

گروهی از متخصصان در آمریکا معتقدند که مهار هورمون «اکسی توسین» به افراد کمک می‌کند تا از شرایط اجتماعی استرس زا و ناخوشایند بهبود پیدا کنند

 
۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹

محققان دریافتند داروی آسم Singulair (مونتلوکاست) با عوارض جانبی عصبی نظیر افسردگی، خشم، کابوس های شبانه و سردرد مرتبط است.

 
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵

متخصص اعصاب و روان گفت: خودشیفتگی شیوعی بین یک تا ۶ درصد در جامعه دارد و مردان بیش از زنان به این بیماری دچار می‌شوند.

 
چگونه خشم خود را در خیابان کنترل کنیم؟
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱

درگیری‌هایی لفظی در خیابان یکی از عوامل تأثیرگذار در دعواهای فیزیکی است. اتفاقی که اگر با کنترل خشم همراه نباشد گاه می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را به بار بیاورد.

 
آیا کودکان امروز باهوش‌تر از کودکان دیروزند؟!
۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳

یک روان شناس کودک عنوان کرد: در حال حاضر دو واژه «تک فرزندی» و «فرزندسالاری» از چالش‌های مهم تربیت کودکان هستند که باعث دگرگونی فرآیندهای تربیتی والدین شده‌اند

 
تنبیه درست کودکان با چهار روش علمی
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴

در این مطلب قصد داریم با کمک فائزه دشتی، کارشناس‌ارشد روانشناسی کودکان به به روش‌های اصولی و درست تنبیه بپردازیم.

 
آشنایی با نشانه‌های هشداردهنده خودکشی
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱

خودکشی به خودی خود یک اختلال روانی نیست، اما می‌تواند یکی از پیامدهای بالقوه اختلالات روانی درمان‌پذیر باشد.

 
چند نکته در باب غم انگیزی پاییز
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

به قول حسن آذری، چه کسی به ما یاد داده است در مسافرت های شبانه، از کنار روستاهای کنار جاده که می‌گذریم، با دیدنِ تک چراغی روشن اغلب غمگین بشویم؟

 
چگونه دهن بین نباشیم؟
۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴

برای درمان هر بیماری یا مشکلى ابتدا باید علت بروز آن را کشف و سپس به درمان پرداخت به همین جهت درمان دهن‌بینی نیز باید متناسب با علت آن باشد.

 
چند توصیه برای کنترل استرس روز اول مدرسه
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲

بوی ماه مهر به مشام می‌رسد و جنب‌ وجوش دوباره‌ای برای روز اول مدرسه به راه افتاده است. کودکان، نوجوانان و جوانان بسیاری آماده می‌شوند تا یک سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

 
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶

برای اینکه رئیس تان متوجه ارزش شما بشود، نیازی نیسـت برنامۀ عجیب و غریبی طراحی کنید یا زیر پای همکارانتان را خالی کنید. گاهی راه حل خیلی ساده تر است.

 
روانشناسی افرادی که همیشه سر قرار ها دیر می رسند
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲

تاکنون با خود فکر کرده اید که چرا برخی افراد همیشه در انجام هرکاری و رسیدن به هر جایی تاخیر می‌کنند.

 
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳

معاون امور کمیسیونهای سازمان نظام روانشناسی از تفاهم با شهرداری تهران به منظور استقرار دبیرخانه مدیریت بحران روانشناسی در شهرداری خبر داد.

 
ابزار جدید برای سنجش عقل
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳

محققان اخیرا براساس ویژگی‌های عصبی-زیستی و همچنین روانشناسی اجتماعی افراد، به مقیاس جدیدی به نام «مقیاس عقل سن دیه گو- SD-WISE»، برای سنجش سطح عقل و خرد دست یافته‌اند.

 
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳

«او» زنی در آستانه میانسالی است که به نظر می رسد سال هایی طلایی پیش رو دارد؛ استاد دانشگاه و بهره مند از خانواده ای صمیمی که ناگهان مهمانی ناخوانده به نام 'آلزایمر' در مغز او زنگ می زند.

 
۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۵

رییس انجمن ایرانی مطالعات زنان با اشاره به اینکه کودکانی که پدرشان با تبعیض، بی‌احترامی و بداخلاقی با آنها رفتار می‌کند در آینده رفتار سالمی نخواهند داشت، گفت: نقش پدرها در شخصیت‌سازی از نقش مادران به مراتب مهم‌تر است.

 
آمار بالای افسردگی نزد دختران انگلیسی
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰

کارشناسان انگلیسی اعلام کردند که 25 درصد دختران 14 ساله این کشور، نشانه‌های افسردگی دارند و به طور کلی افسردگی بین دختران نوجوان و زنان جوان بیش از مردان شیوع دارد.

 
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰

یک دکترای روان شناسی عمومی جابه جایی در محیط کار، آغاز یک مقطع تحصیلی یا فعالیت جدید و مصرف برخی دارو‌ها را از علل شایع ایجاد اضطراب و استرس در افراد دانست.