نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
آیا ترس از مرگ می‌تواند باعث بروز افسردگی در فرد سالمند شود؟
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹

ترس از مرگ، ترسی طبیعی است بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که ترس از مرگ فقط در سالمندان بروز می‌کند، اما با افزایش سن ممکن است این نوع ترس افزایش پیدا کند و در دوران سالمندی و کهنسالی به بیشترین حد ممکن برسد و حتی تا جایی پیش برود که گاهی به یک اختلال روانی تبدیل شود.

 
۲۰۰ راهنما و دستورالعمل بالینی توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

رئیس کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی اعلام کرد: ۲۰۰ راهنما، سیاست، استاندارد و دستورالعمل بالینی نهایی شده است و هفته آینده توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود.

 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶

مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت :یک کار بسیار جالب و مهم که در کشور های دیگر صورت گرفته است ولی در ایران تا به حال انجام نشده ثبت تمایل به اهدای عضو در کارت گواهینامه است که در صدد هستیم آن را در کشور محقق سازیم.

 
هزینه مراجعه به یک روانشناس خبره چقدر تمام می شود؟
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴

طبق تعرفه های رسمی سال 95، هزینه یک جلسه خدمات روان شناسی و مشاوره 45 دقیقه ای باید چیزی بین 30 تا 100 هزار تومان باشد.

 
50 اقدام فوری برای مهار اضطراب
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷

اضطراب بر خلاف ترس طبیعی، یک عامل حقیقی ترس آور یا خطرناک یا آسیب رسان وجود ندارد بلکه فقط به طور خودکار و ناخود آگاه ذهن آدمی دچار احساس خطر می شود و هر گاه ذهن در اثر تنش های روانی و استرس های عصبی و حوادث ناخوشایند و ناگواری که در زندگی مکررا رخ می دهد از روال عادی خارج شود و حساسیت بیش از حد به ...

 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳

دوست داری مراسم ترحیمت (بعد از 120 سال!!!) چطوری برگزار بشه؟ فکر می کنی هزینه مراسمت چقدر میشه؟ یه حساب و کتاب بکن! به نظرت با این هزینه ها، روح متوفی شاد میشه؟ چیکار کنیم که روحش شاد بشه؟ ببینیم مردم به این سئوال ها چه جوابی دادن

 
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۷

نشست علمی جایگاه رؤیا و خواب در مهدویت از نگاه دین و روان شناسی سه شنبه پنجم بهمن ماه در سالن همایش انجمن های علمی حوزه برگزار می شود.

 
جایگاه خدا در انسان‌شناسی قرآنی
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۴

هنگام بحث از انسان از دیدگاه قرآن همواره باید این نکته را در نظر داشت که جهان‌بینی قرآن خدا مرکزی و خدامحوری است، نه انسان مرکزی و انسان‌مداری.

 
آغاز ثبت‌نام جذب هیات علمی وزارت بهداشت از اول بهمن
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۵

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فراخوان سراسری جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی از اول بهمن‌ماه آغاز می‌شود، گفت: علاقه‌مندان از روز جمعه اول بهمن‌ماه به مدت یک ماه فرصت ثبت‌نام دارند.

 
روسای ۵ دانشگاه معرفی شدند
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تایید روسای ۵ دانشگاه کشور در جلسه شورا خبر داد و گفت: ریاست معاون وزیر علوم بر دانشگاه علمی کاربردی نیز در این جلسه تأیید شد.

 
رابطه بین دانشجو و استاد، ارباب‌و رعیتی نیست
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: باید از حالتی که فقط به دنبال برطرف کردن نیازهای اولیه در دانشگاه‌ها هستیم، برون بیاییم که برای رهایی از این فضا باید به سمت اندیشه سازی برویم و این توانایی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد.

 
تعرفه ثبت‌نام آزمون‌های سال ۹۶ ابلاغ شد
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱

تعرفه دریافتی ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۶ ابلاغ شد.

 
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳

موافقان واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در حمایت از این اقدام به رئیس جمهور نامه نوشتند.

 
لزوم بازگشت تولیت سلامت روان به وزارت بهداشت
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹

انجمن علمی روان‌درمانی در بیانیه‌ای با تأکید بر لزوم بازگشت تولیت سلامت روان به وزارت بهداشت اعلام کرد: کمیته‌ بین‌رشته‌ای «سامان‌دهی آموزش و خدمات سلامت روان» تشکیل شود.

 
پذیرش دانشجو کاهش می‌یابد
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲

نمایندگان مجلس، تکالیف آموزش عالی و علم و فناوری را در برنامه ششم توسعه مشخص کردند که طبق آن، تا سال ۹۶ باید سهم دانشجوی خارجی در کشور ۸ برابر شود.

 
افزایش تحکیم خانواده و کاهش میزان ریسک پذیری با مشاوره های قبل از ازدواج
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴

دکتر ناصر صبحی در برنامه راديويي "صبح و گفتگو" گفت: تحقیقات داخلی و خارجی به وضوح نشان می دهد هرچه جوانان موقع انتخاب و در مراحل مختلف تشکیل خانواده از آموزش ها و مشاوره های لازم برخورداربشوند، میزان خطر و ریسک پذیری بسیار پایین می آید و تحکیم و تعالی خانواده بالا می رود.

 
ساعت خشم، چه ساعتی است؟
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲

خشم به یکی از مهم‌ترین حالت‌های عاطفی انسان اطلاق شده و به عقیده روانشناسان کاملا قابل کنترل است.

 
افسردگی به اندازه چاقی و کلسترول برای قلب خطرناک است
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵

نتایج یک مطالعه نشان داده است که خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی بر اثر افسردگی به اندازه خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی بر اثر چاقی و سطوح بالای کلسترول، جدی است.

 
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۴

رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی از نقش کمرنگ مشاوران مدارس در انتقال مفاهیم عمیق تربیتی و اجتماعی انتقاد کرد و گفت: آموزش و پرورش به حوزه امور تربیتی و مشاوره به عنوان ضعیف‌ترین بخش خود می‌نگرد و مشاوران مدارس کسانی هستند که درگیری‌های شغلی و دغدغه‌های شخصی شان به قدری زیاد است که نمی‌توانند به دانش آموزان ...

 
محرومیت مبتلایان به اختلالات روان از پوشش بیمه بستری
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۰

براساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت در سال 1391 حدود 23.6 درصد جمعیت 15 تا 64 سال یعنی حدود 12.5 میلیون نفر از جمعیت کشور به یکی از انواع اختلالات روانی مبتلا هستند اما حدود 65 درصد این تعداد هیچ خدمتی نگرفته‌اند زیرا گران بودن خدمات روان پزشکی و روان درمانی و همچنین بیمه نبودن این خدمات مانع از مراجعه ...