نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :
چرا بعضی‌ها از فال لذت می‌برند؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲

در بحث فال گرفتن، اولین موضوعی که مطرح می‌شود این است که فرد می‌خواهد از موضوعی در آینده باخبر شود و اضطراب‌ها و نگرانی‌های خود را رفع کند یا اقدامی در جهت بخشش کارهای گذشته‌اش و برای فراغت از احساس گناه انجام دهد.

 
متن خداحافظی وزیر وزارت آموزش‌وپرورش
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰

در متن خداحافظی دانش‌آشتیانی از وزارت آموزش‌وپرورش آمده است:برای نشاندن آموزش و پرورش به جایگاه مطلوب هنوز راه درازی در پیش رو است. راهی که جز در سایه وفاق ملی و مشارکت آگاهانه نیروهای تاثیرگذار بیرونی و داخلی و یکدل و یکصدا شدن آنها امکانپذیر نیست.

 
برای اهدای جسد با این شماره ها تماس بگیرید
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره واردات و اهدای جسد، شماری از مخاطبان درخواست دریافت جزئیاتی بیشتر در مورد شرایط اهدای جسد را داشتند که سازمان پزشکی قانونی شماره تماسی را در این خصوص اعلام کرد.

 
چرا در تابستان احساس خستگی می‌کنیم؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۱

در فصل تابستان افراد بیشتر دچار خستگی و کسالت می‌شوند اما چرا گرما موجب احساس رخوت و بی‌حالی می‌شود؟

 
تاثیر رفتارهای پرخطر میانسالی بر ریسک ابتلا به زوال عقل
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸

طبق نتایج یک مطالعه ۲۵ ساله، قلب سالم در میانسالی تعیین کننده ریسک ابتلا فرد به زوال عقل در پیری است.

 
چرا وزیر بهداشت باید پزشک باشد
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است در حال حاضر و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، ضرورت ایجاب می کند که وزیر بهداشت، پزشک باشد.

 
توضیحاتي درباره تغییر نام دانشگاه فردوسی مشهد
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹

سردر پردیس

 
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۹

رئیس گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با اشاره به اینکه سن خودکشی در کشور پایین آمده است، گفت: در خوابگاه‌ها به سبب دوری جوانان از خانواده با این معضل مواجه هستیم.

 
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۵

سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام از قرار گرفتن 8 دانشگاه کشور در میان 800 دانشگاه برتر دنیا خبر داد.

 
انواع روش های خانواده درمانی (فامیلی تراپی)
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰

در محیط خانواده برخی اوقات به دلایل مختلف افراد خانواده از هم ناراحت و روابط آن ها به سردی و ناراحتی گرایش پیدا می کند به همین دلیل علم روانشناسی مفهومی با عنوان فامیل تراپی یا خانواده درمانی و نظریه های درمان روابط در خانواده را مطرح می کند.

 
داروهای روانپزشکی را بخوریم یا نخوريم؟!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰

اگر نگاهی به منابع تخصصی روانشناسی بیاندازیم بارها با این جمله روبرو می شویم که «انسان، موجودی زیستی، روانشناختی، فرهنگی و اجتماعی است». بُعد زیستی و فیزیولوژیک انسان، یکی از همان ابعاد غیر‌قابل‌انکار است.

 
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: موضوع پذیرش و تربیت دانشجو معلمان تقریباً از پنج سال پیش با تأسیس دانشگاه فرهنگیان کلید خورد و تأکید بر داشتن صلاحیت برای افرادی است که قرار است به عنوان معلم به آموزش و پرورش ورود کنند

 
وقتی زنان شاغل از بارداری توبه می‌کنند!
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۵

مادران باردار این روزها دل پری از این بی عدالتی دارند و می گویند اگر از زن باردار حمایت نمی‌کنید، ریشه زندگی اش را نسوزانید

 
در هر سنی چگونه ضریب هوشی‌ خود را افزایش دهیم؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹

بخشی از هوش ذاتی و بخش بیشتر آن اکتسابی است پس می‌توانید با انجام برخی تمرین‌ها سطح هوش خود را حتی در سال‌های میانسالی افزایش دهید و قابلیت یادگیری درهرسنی داشته باشید.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: باید بتوانیم افراد معتاد را به مصرف داروها و مواد شبه مخدری که آسیب کمتری وارد می‌کند، سوق دهیم و آنها را از مصرف کننده مواد مخدر تزریقی به مصرف کننده مواد مخدر خوراکی تبدیل کنیم تا امکان ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند ایدز و هپاتیت در جامعه کاهش یابد.

 
الكل با روان انسان چه می کند؟
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸

الکل سیستم مغزی را سرکوب می کند و فرد مصرف کننده کنترل و عقلانیتش را از دست می دهد و خلق و خویش به تدریج تغییر می کند؛ یعنی فرد ممکن است وارد یک فاز عمیق افسردگی شود.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶

سومین کنگره ملی روانشناسی ۹ تا ۱۱ اسفندماه در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار می شود.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه دولت از تفکیک وزارتخانه ها منصرف نشده گفت: تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی متوقف نشده و شیوه اجرای آن در دست بازنگری است.

 
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۶ تا چهارشنبه ۲۵ مرداد تمدید شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ چهارشنبه فرصت دارند، کدرشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

 
مخبردزفولی سرپرست واحد علوم و تحقیقات شد
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶

محمدرضا مخبردزفولی با حکم فرهاد رهبر رئیس واحد علوم و تحقیقات شد.