اسامي نفرات برتر کنکور 97 اعلام شد + عكس
**در رشته علوم ریاضی و فنی نفرات اول تا دهم:
1- علیرضا شاطری از بابلسر
2- سیدمحمدصادق کشاورزی از تهران
3- بهار رادمهر از قم
4- محمدرضا اسکندری از تهران
5-روزبه امینتفرشی از تهران
6-سجاد فغفورمغربی از تهران
7-علی سالارحسینی از بندرعباس
8-امیرحسین استقامت از یزد
9-احمد سلیمی از بندرعباس
10- عرفان مظفریوانانی از شهرکرد
**در علوم تجربی نفرات اول تا دهم:
1- امیررضا براتی از قوچان
3-عرفان آبادیفرد از تبریز
4-امیررضا صدریکتا از کرج
5-سارا کمالیزنوزی از تبریز
6-علی افخمینیا از ارومیه
7-امیرحسین زارع از بیرجند
8-سیدشایان شجاعی از مشهد
9-آرمان زینالی از تالش
10پریا ولیزاده ایلخچی از تبریز
نكته قابل تامل اينست كه در بين ده نفر اول گروه آزمايشي علوم تجربي هيچ داوطلب تهراني وجود ندارد!
**در گروه علوم انسانی نفرات اول تا دهم:
1- فاطمه ملکی از تهران
2- طنین زاهدیکیا از اصفهان
3- علی مرتضیقلی از تهران
4- فرنوش زارع از کاشان
5- محمدامین زارع از تهران
6- محسن سلیمانی از تهران
7-غزال رضایی از تهران
8- نیما جواهری از کامیاران
9- حلیه فراست از تهران
10- علیرضا فتحی از ساری
در گروه هنر نفرات اول تا سوم:
1- فروغ رنجبر از اصفهان
2- آذین دهقان منشادی از تهران
3- نگار علی محمدی از تهران
در رشته زبان های خارجی نفرات اول تا سوم:
1- علی عبدالله زاده از تربت حیدریه
2- پریسا علاوی طوسی از سمنان
3- محمد کاظمی از کرج
نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1397 دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی فردا چهارشنبه 10 مرداد اعلام می شود.
نتایج اولیه داوطلبان به صورت کارنامه تنظیم شده است و این کارنامه از طریق سایت اینترنتی به نشانی www.sanjesh.org منتشر میشود.
داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته میشوند باید برای انتخاب رشته و ثبت کدرشته محلهای انتخابی به سایت اینترنتی یاد شده مراجعه کنند.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز در این سایت اینترنتی منتشر خواهد شد. در این آزمون یک میلیون و 11 هزار و 825 داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد 599 هزار و 313 نفر زن و 412 هزار و 512 نفر مرد هستند. با توجه به اینکه همه داوطلبان می توانند در گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی نیز نام نویسی کنند، این آزمون با حضور یک میلیون و 216 هزار و 560 داوطلب در روزهای پنج شنبه و جمعه 7 و 8 تیر برگزار شد.
علوم ریاضی: نفر اول از بابلسر، نفر دوم از تهران و نفر سوم از قم
علوم تجربی: نفر اول از قوچان، نفر دوم از تربت حیدریه و نفر سوم از تبریز
علوم انسانی: نفر اول از تهران، نفر دوم از اصفهان و نفر سوم از تهران
علوم انسانی: نفر اول از تهران، نفر دوم از اصفهان و نفر سوم از تهران
هنر: نفر اول از اصفهان، نفر دوم از تهران و نفر سوم از تهران
زبان های خارجی: نفر اول از تربت حیدریه، نفر دوم از سمنان و نفر سوم از کرج