پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 18 Jul 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۳
کد مطلب: 47538
۱

میز خدمـت روان شناسـی در کرج آغاز به کار کرد

میز خدمـت روان شناسـی در کرج آغاز به کار کرد
میگنا: سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج در این خصوص به خبرنگار شهروند البرز گفت: حذف زوائد بصری و ساماندهی محیط شهری احساس شادکامی روانی شهروندان را افزایش می دهد.

محمدرضا فکورزاده با تاکید بر اینکه پیرایش شهری احساس شادکامی شهروندان را افزایش می گو دهد، اظهار کرد: احساس شادی به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های کیفیت زندگی به شمار می آید و می تواند نشانگر سطح کامیابی شهروندان در جامعه باشد.

وی بر تاثیر مستقیم زیبایی محیط شهری بر پویایی و بالندگی شهروندان، اشاره کرد و گفت: زیبایی و آراستگی شهری در کنار عوامل فردی و اجتماعی نظیر وضعیت اجتماعی و فرهنگی موجب ارتقاء سلامت روانی در جامعه می شود.

فکورزاده همچنین از برگزاری میز خدمت روان شناسی، خبر داد.
وی تصریح کرد: میز خدمت روانشناسی با همکاری مرکز تخصصی بهداشت روان معاونت اجتماعی و به سرپرستی دکتر رویا نادری برپا شد.

سرپرست منطقه 6 شهرداری کرج با اشاره به استقبال پرسنل، گفت: خدمات روانشناسی با بهره گیری از توان علمی روانشناسان مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و با هدف ارتقا سلامت روان و سطح کیفی زندگی فردی و شغلی و توانمند سازی نیروی انسانی ارایه شده است.

وی افزود: پیشرفت فناوری و پیچیدگی زندگی امروز منجر به بروز بحران‌های مختلف فردی و اجتماعی شده که این امر خود ناراحتی‌های روانی و تقلیل روابط را به دنبال داشته است.
 

 
فکورزاده بیان کرد: پیچیدگی روابط اجتماعی و مشکلات متعدد فردی و خانوادگی ضرورت استفاده از مشاوره های تخصصی را ایجاب کرده است . وی هدف کلی از این طرح را کاهش آسیب‌های اجتماعی، دسترسی بیشتر و راحت‌ تر پرسنل به خدمات مشاوره‌ای، افزایش ارتباطات خانوادگی، کاهش تعارضات بین والدین و فرزندان برشمرد.

وی با اشاره به نقش درخت در سلامت شهروندان و طراوت اجتماعی افزود: توسعه و افزایش سرانه فضای سبز به عنوان نیاز ضروری و یکی از مهمترین اولویت ها در دستور کار منطقه قرار دارد.

فکورزاده تصریح کرد: فضای سبز علاوه بر اینکه به زیبایی شهرها می‌افزاید باعث افزایش کیفیت زندگی، کاهش آلاینده‌های محیط زیستی ، افزایش نشاط و شادابی می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تصاویر/ مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی مجریان طرح نماد
راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
هفت شیوه روان‌درمانی در مثنوی
ایران به یک میلیون روان شناس نیاز دارد
وقتی شما برای دیگران دعا می کنید، خدا می شنود و انها را اجابت می کند و بعضی و قتها که شما شاد و خوشحال هستید یادتان باشد که کسی برای شما دعا کرده است