شنبه ۲ تير ۱۴۰۳ - 22 Jun 2024
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ تير ۱۴۰۲ / ۱۸:۴۵
کد مطلب: 62136
۵

کارگاه تاب آوری ایدز

آموزش تاب آوری به سلامت روان بیماران ایدز / اچ. آی .وی کمک میکند
کارگاه تاب آوری ایدز
کارگاه تاب آوری ایدز به همت انجمن احیاء ارزشها به شماره ثبت 11201 صبح روز سه شنبه مورخ 06/04/1402 با حضور مادران حامی سلامت با تدریس دکتر محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب آوری در محل انجمن احیای ارزشها برگزار شد. در ابتدای جلسه سلام و احوالپرسی و معارفه صورت گرفت سپس مطالبی درباره تاب آوری افراد گفته و تاکید زیادی بر روی سلامت روح و روان افراد شد.
نگاهی به دو سندرم شناخته شده روانشناختی موثر که میتواند در خود مراقبتی و تاب آوری بیماران مبتلا به ایدز / اچ. آی .وی موثر باشد از دیگر نکات این جلسه آموزشی بود .
به گزارش میگنا به نقل از روابط عمومی احیای ارزشها از بیماری و خود کارآمدی هم از دیگر موضوعاتی که مفاهیم آن با ذکر مصادیق و مثالهای ملموس در فضایی تعاملی مورد توجه این جلسه آموزشی بود. دوره های آموزشی تاب آوری این سازمان مردم نهاد  برای مادران حامی و مبتلایان به اچ ای وی آغاز و نظر به اهمیت موضوع استمرار دارد.
گروه احیا متشکل از دو انجمن احیا و توان یاب، نهادی غیردولتی، غیرانتفاعی و عام المنفعه می باشد که در سال ۱۳۷۸ تأسیس شده است. هدف از تأسیس این گروه دستیابی به روش های نوین پیشگیری و مداخله به هنگام در بحران ها و مهار آسیب های اجتماعی، آگاهی رسانی به اقشار مختلف خصوصاً خانواده، حساس سازی جامعه و جلب مشارکت مسئولین جهت برجسته نمودن نقش ارکان های مختلف اجتماعی در هنجارسازی و بهبود روش های اتخاذ شده با احترام به کرامت انسانی در حیطه خصوصی افراد در سطح محلی و ملی می باشد.

انجمن توان یاب به شماره ثبت ۱۱۲۰۳ از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در زمینۀ ارائۀ خدمات توانبخشی رایگان شامل کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی به کودکان و نوجوانان توان یاب (معلول جسمی – حرکتی) از بدو تولد تا ۱۶ سالگی آغاز و مجوز خود را از مراجع ذیربط دریافت نمود.
انجمن احیا به شماره ثبت ۱۱۲۰۱ از سال ۱۳۷۸ تاکنون بیش از ۱۰۰ خانواده دارای کودک یتیم حاصل از ایدز را از سراسر کشور تحت حمایت همه جانبه قرار داده است. دریافت مقام مشورتی از شورای اقتصادی، اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC)، برگزار کننده بیش از ۱۰۰ سمینار در جهت پیشگیری و اطلاع رسانی بیماری اچ آی وی، توانمندسازی و حرفه آموزی زنان سرپرست خانودادۀ مبتلا به اچ آی وی، مشاوره تلفنی رایگان و ارائه خدمات مددکاری اجتماعی و مشاوره به تعداد کثیری از افراد در معرض بحران در جامعه و … نشان دهندۀ فعالیت مؤثر این مؤسسه خیریه در سطوح پیشرفتۀ ملی و بین المللی است.
معرفی احیا
انجمن  حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی (احیاء ارزشها) انجمن حمایت از کودکان و نوجوانان توانیاب به شماره ثبت ۱۱۲۰۱ به عنوان نهادی مستقل غیر دولتی، غیر انتفاعی و مردم نهاد در سال ۱۳۷۸ با اخذ مجوز رسمی از وزارت کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
چشم انداز:
جامعه ای عاری از آسیب های اجتماعی و مواجهه منطقی با مشکلات اجتماعی بجای برخوردهای قهری و جرم انگارانه و یا سرپوش نهادن بر آن­ها. پیشگیری از گسترش ویروس HIV و انگ زدایی از مبتلایان به ان با همکاری مسئولانه حکومت، جامعه، بخش خصوصی و نهاهدهای مدنی، تلاش برای شکل­گیری جامعه مدنی پویا، مقتدر و منتقد.
مأموریت:
کاهش آسیب­ های اجتماعی از طریق آگاهی­ رسانی و توانمندسازی افراد، خانواده و حساس­ سازی جامعه با جلب مشارکت حکومت. یادآوری مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی و همه ارکان جامعه. تلاش در جهت بهبود یا تغییر روش­های اتخاذ شده پیشین و احترام به حیطه خصوصی افراد و کرامت انسانی شهروندان.


 کارگاه تاب آوری ایدز سال 97 برای انجمن توانیاب
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساس حرکت حشره روی بدن نشانه ابتلا به این بیماری است
بحث سیاسی در خانواده هیچ برنده‌ای ندارد
چرا برخی از زنان جذب ویژگی‌های شخصیتی تاریک مردان می‌شوند؟
ازدواج روانشناس با درمان‌جو در طول مدت مشاوره تخلف است
آیا در مغز میکروب وجود دارد یا نه؟
نکات مهمی که هنگام مصرف داروهای روانپزشکی به شما نمی‌گویند!
بوتاکس، روشی کم‌هزینه اما اعتیادآور برای زیبایی
چاقوی روانشناسی  بر پیکره فیلم غریزه مادران؛ اثری به سبک هیچکاک
نوجوانی پل عبور از کودکی به بزرگسالی
این خوراکی خوشمزه شما را افسرده می‌کند
تاثیر میکروبیوم‌های روده بر تصمیم‌گیری اجتماعی
به خاطر توهین‌های همسرم اعتماد به نفس ندارم
سلامتي هميشه با دارو بدست نمياد بيشتر اوقات از آرامش خيال آرامش قلب و روح مياد سلامتي با خنده و عشق مياد