شنبه ۲ تير ۱۴۰۳ - 22 Jun 2024
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ / ۱۹:۵۷
کد مطلب: 3472
۸۹
۷۱۵

انتخاب رشته در پايه اول دبیرستان

انتخاب رشته در پايه اول دبیرستان
در نظام آموزش و پرورش، دانش‌آموزان پس از كسب نمرات لازم و قبولی در سال اول مقطع تحصیلی متوسطه جهت ادامه تحصیل وارد مرحله انتخاب رشته می‌شوند (سال دوم مقطع تحصیلی متوسطه) كه از اهمیت بسزایی برخوردار است. شاخه‌های تحصیلی كه هر یك از دانش‌آموزان در سال دوم مقطع تحصیلی متوسطه می‌توانند انتخاب كنند عبارتند از: 1.شاخه نظری،2.شاخه كاردانش و 3.شاخه فنی و حرفه‌ای كه هر یك از این شاخه‌ها به رشته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. در زیر به توضیح ساختار و ویژگی‌های این رشته‌ها می‌پردازیم.

شاخه نظری
  شاخه نظری در مقطع تحصیلی متوسطه آموزش و پرورش شامل چهار رشته ریاضی - فیزیك، ادبیات و علوم انسانی، علوم تجربی و علوم و معارف اسلامی است. حدود 52 واحد از درس‌های این شاخه، (زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی، زبان خارجی) در همه رشته‌ها به صورت مشترك و بیشتر در پایه‌های اول و دوم مقطع تحصیلی متوسطه ارایه می‌شود. درس‌های اختصاصی این شاخه در تمامی رشته‌ها حدود 44 واحد است كه بیشتر در پایه سوم ارایه می‌شود (دروس دیفرانسیل، هندسه، گسسته، فیزیك و شیمی برای رشته ریاضی فیزیك، دروس ریاضی، فیزیك، شیمی، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی برای رشته علوم تجربی و دروس ریاضی، اقتصاد، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی برای رشته علوم انسانی)، مراكز و واحدهای آموزشی مربوط به این شاخه «دبیرستان» نامیده می‌شوند.

مهارت‌ها و توانایی‌های لازم دانش‌آموزان
(1-1) رشته ریاضی - فیزیك:
دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته ریاضی - فیزیك باید قدرت درك، فهم و تجزیه و تحلیل بالایی در دروس ریاضی، فیزیك و شیمی داشته و پایه درسی آنها در دروس نامبرده قوی باشد. دانش‌آموز این رشته از صرف ساعت‌ها وقت برای حل مسایل ریاضی خسته نمی‌شود و به كشف حقایق علوم فیزیك و شیمی پیرامون اطراف زندگی خود عشق می‌ورزد. همچنین دانش‌آموز این رشته با مباحثی چون نامعادلات، معادله درجه دوم، تابع درجه دوم، لگاریتم، تصاعد عددی، تصاعد هندسی، تابع و انواع آن مجانب، حد و پیوستگی، مشتق و كاربرد مشتق، انتگرال، مثلثات در درس ریاضی و مبحث حركت‌شناسی، دینامیك، نوسان، موج، صوت، موج الكترومغناطیس، فیزیك اتمی، الكتریسته ساكن، دما، گرما، فشار، گازها، نور در درس فیزیك و مبحث شیمی آلی، شیمی معدنی و... در درس شیمی آشنا می‌شود كه علاقه و قدرت یادگیری وی در این دروس از نكات حائز اهمیت است. دانش‌آموزان این رشته می‌توانند در مقاطع بالاتر (دانشگاهی) به تحصیلات خود در رشته‌های فنی و مهندسی ادامه دهند.

(2-1) رشته علوم تجربی:
دانش‌آموز علاقه‌مند به رشته علوم تجربی باید پایه و بنیه علمی قوی در دروس زیست‌شناسی و زمین‌شناسی داشته و به‌راحتی از پس مسایل ریاضی، فیزیك و شیمی برآید. در این رشته از مباحث اصلی دروس زیست‌شناسی می‌توان به زیست‌شناسی و بهداشت محیط، زیست گیاهی، زیست جانوری، زیست سلولی مولكولی و... اشاره كرد كه علاقه و قدرت یادگیری وی در این مباحث از نكات حائز اهمیت است. دانش‌آموز این رشته می‌تواند پس از اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی در مقاطع بالاتر (دانشگاهی) به تحصیلات خود در رشته‌های پزشكی، دندانپزشكی، داروسازی و... ادامه دهد.

 (3-1) رشته علوم انسانی:
دانش‌آموز در این رشته با دروس اصلی از قبیل اقتصاد، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی آشنا می‌شود و باید فردی منطقی بوده و نظریاتش مستند به دلیل و مدرك بوده و ظرفیت بالایی داشته باشد تا در بمباران مسایل روزمره گیج نشده و عمق ارتباط داشته باشد تا بفهمد كه مردم جامعه‌اش به چه فكر می‌كنند و نیازهای آنها چیست؟ علاوه بر این قابلیت تجزیه و تحلیل مسایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را داشته باشد. همچنین باید به تحقیق‌های نظری و عملی علاقه‌مند باشد یعنی از یكسو نظریه‌های متفاوتی را مطالعه كرده (اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی) و آنها را مورد نقد و تحلیل قرار دهد و از سوی دیگر بین مردم جامعه رفته و به تحقیق‌های میدانی علاقه‌مند باشد. دانش و بینش ریاضی در این رشته بسیار مهم است. یعنی دقیق فكر كردن و دقیق اندیشیدن در پژوهش‌ها حساس و مهم است. دانش‌آموز این رشته می‌تواند پس از اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی در مقاطع بالاتر (دانشگاهی) به تحصیلات خود در رشته‌های مختلف علوم انسانی ادامه دهد.

(4-1) رشته علوم و معارف اسلامی:
دانش‌آموز در این رشته با دروس و مباحث اصلی از قبیل اصول فقه، معارف اسلامی، تفسیر قرآن، اخلاق اسلامی، مبادی العربیه، آشنایی با قرآن و... آشنا می‌شود و باید به زبان و ادبیات عرب مسلط بوده و به آن علاقه‌مند باشد چرا كه برای ورود به وادیه قرآن و حدیث و مطالعه تاریخ و تمدن كشورهای مسلمان و كتب عرفانی و فلسفه اسلامی و یا تحقیق و مطالعه بر روی فقه و مبانی حقوق اسلامی، آشنایی با زبان عربی یك ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. همچنین دانش‌آموز این رشته می‌تواند پس از اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی در مقاطع بالاتر (دانشگاهی) به تحصیلات خود در رشته‌های زبان و ادبیات عربی، الهیات و معارف اسلامی (گرایش‌های علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی، ‌فلسفه و حكمت اسلامی، ادیان و عرفان)، رشته‌های دانشكده علوم قرآنی (تفسیر قرآن مجید، فنون قرائت و تلاوت و كتابت قرآن مجید)، معارف اسلامی و علوم سیاسی، معارف اسلامی و حقوق و... ادامه دهد.

نحوه‌ی ادامه‌ی تحصیل فارغ‌التحصیلان شاخه‌ی نظری، مقطع متوسطه‌ی آموزش و پرورش
دانش‌آموزان سال سوم مقطع تحصیلی متوسطه (شاخه‌ی نظری در رشته‌های مختلف)، پس از دریافت مدرک دیپلم می‌توانند با گذراندن مقطع پیش‌دانشگاهی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های دولتی و آزاد، جهت ادامه‌ی تحصیل در مقاطع مختلف رشته‌های دانشگاهی شرکت کنند (در زیر جدول رشته‌هایی که هر یک از دانش‌آموزان علاقمند می‌توانند در سطوح بالاتر آموزش و پرورش (مقاطع مختلف دانشگاهی) به تحصیلات خود ادامه دهند، به تفکیک گروه‌های آزمایشی آورده شده است.

2- شاخه‌ی کار و دانش شاخه‌ی کار و دانش در مقطع تحصیلی متوسطه‌ی آموزش و پرورش شامل سه زمینه‌ی صنعت، خدمات و کشاورزی است و هر زمینه دارای یک یا چند گروه و هر گروه دارای یک یا چند رشته‌ی اصلی است و هر رشته دارای یک یا چند رشته‌ی مهارتی است. درس‌های عمومی و انتخابی رشته‌های مهارتی این شاخه حدود 53 واحد و حدود 43 واحد به درس‌های مهارتی اختصاص دارد.مراکز و واحد‌های آموزشی مربوط به این شاخه «هنرستان کار دانش» نامیده می‌شوند.

3-شاخه‌ی فنی و حرفه‌ای شاخه‌ی فنی و حرفه‌ای در مقطع تحصیلی متوسطه‌ی آموزش و پرورش شامل سه زمینه‌ی صنعت، خدمات و کشاورزی است و هر زمینه دارای چندین رشته می‌باشد. 58 واحد از درس‌های این شاخه در همه‌ی رشته‌ها به صورت مشترک ارائه می‌شود و درس‌های اختصاصی برای هر رشته حداکثر 39 واحد است. مراکز و واحد‌های آموزشی مجری این شاخه «هنرستان» و دانش‌آموزان آن «هنرجو» و دبیران تخصصی آن «هنر‌آموز» نامیده می‌شوند. از اهداف اصلی شاخه‌ی فنی‌ و حرفه‌ای، استقلال فکری و ایجاد زمینه‌ی خلاقیت و نوآوری، شناخت بهتر استعداد و علاقه‌ی هنرجویان و ایجاد زمینه‌ی مناسب برای هدایت آنان به سمت اشتغال، مفید است.

نحوه‌ی ادامه‌ی تحصیل هنرجویان فارغ‌التحصیل شاخه‌ی فنی و حرفه‌ای هنرجویان سال سوم مقطع تحصیلی متوسطه (شاخه‌ی فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف)، پس از دریافت مدرک دیپلم می‌توانند جهت ادامه‌ی تحصیل در سطوح بالاتر (دانشگاهی) به طریق ذیل اقدام کنند:
● بدون گذراندن دوره‌ی پیش‌دانشگاهی، در آزمون سراسری دوره‌ی کاردانی پیوسته شرکت کرده و پس از احراز قبولی، در یکی از آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور، ادامه‌ تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.
● بدون گذراندن دوره‌ی پیش‌دانشگاهی، در آزمون ورودی آموزشکده‌های وابسته به دانشگاه جامع علمی- کاربردی شرکت کرده و پس از احراز قبولی، ادامه‌ تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.
● بدون گذراندن دوره‌ی پیش‌دانشگاهی، در آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده و پس از احراز قبولی، در دوره‌ی کاردانی پیوسته ادامه‌ تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند.
● در آزمون تغییر رشته‌ی یکی از دوره‌های پیش‌دانشگاهی هنر، علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی شرکت کرده و پس از احراز قبولی، دوره‌ی مذکور را گذرانده و سپس با دریافت مدرک پیش‌دانشگاهی از طریق آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند.
● فارغ‌التحصیلان تعدادی از رشته‌های کاردانی پیوسته‌ی فنی و حرفه‌ای که دوره‌ی کارشناسی ناپیوسته‌ی رشته‌ی تحصیلی آنان مصوب شده است، می‌توانند در آزمون ورودی مربوط شرکت کرده و پس از احراز قبولی، در دانشگاه‌های طرف قرارداد وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصیل داده و موفق به کسب مدرک کارشناسی شوند.
● کلیه‌ی فارغ‌ التحصیلان دوره‌ی کاردانی پیوسته، می‌توانند بدون گذراندن دوره‌ی پیش‌دانشگاهی در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی شرکت کرده و پس از احراز قبولی، ادامه تحصیل دهند.
ماده 108 : ملاکهای هدایت تحصیلی
الف: نمرات دوره راهنمايي تحصيلي وپپايه اول متوسطه دانش آموز برابر نمون برگ شماره يك هدايت تحصيلي ( به ميزان 50 امتياز)
ب: نظر مشاور براساس بررسيهاي مشاوره اي(به ميزان50 امتياز)      
ماده 109:ضوابط مربوط به نمرات درسي رشته ها وشاخه هاي مختلف:

رشته ریاضی فیزیک
1-1- مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هريك از درسهاي رياضي وعلوم تجربي در سه پايه در دوره راهنمايي تحصيلي،بدون ضريب كمتر از30 نباشد.
2-1- نمره درس رياضي(1)(پايه اول) دردوره متوسطه حداقل 12 باشد ودرس فيزيك(1) وآزمايشگاه راباموفقيت( كسب حداقل نمره 10)  گذرانده باشد.
3-1- مجموع نمرات درسهاي مرتبط با رشته در دوره راهنمايي وپايه اول دوره متوسطه بايد حداقل 96 باشدويا به عبارت ديگر معدل درسهاي مرتبط بارشته از 12 كمترنباشد.  
 
رشته علوم تجربي:
1-2- مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هريك از درسهاي رياضي وعلوم تجربي، در سه پايه در دوره راهنماييي تحصيلي، بدون ضريب كمتر از 30 نباشد.
2-2- دردوره متوسطه درسهاي رياضي(1) ،شيمي(1) وآزمايشگاه وعلوم زيستي وبهداشت (درسهاي پايه اول)
رابا موفقيت ( كسب نمره حداقل 10) گذرانده باشد و حداقل دريكي ازسه درس مذكور نمره 12 اخذ كرده باشد.
3-2- مجموع نمرات درسها مرتبط با رشته در دوره راهنمايي وپايه اول دوره متوسطه بايد حداقل108 باشد يا به عبارت ديگر معدل درسهاي مرتبط با رشته از 12 كمترنباشد.   

رشته ادبيات وعلوم انساني:
1-3- مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هريك از درسهاي ادبيات فارسي (معدل درسهاي فارسي،دستور، املا وانشا) وعربي درسه پايه در دوره راهنمايي تحصيلي، بدون ضريب كنتر از30نباشد.
2-3- در درسهاي ادبيات فارسي(1)،زبان فارسي(1)، عربي(1) ومطالعات اجتماعي پايه اول متوسطه نمره حداقل 10 راكسب كرده باشدونمره درس ادبيات(معدل نمرات درسهاي ادبيات فارسي(1) وزبان فارسي(1) حداقل 12 باشد. 3-3- مجموع نمرات درسهاي مرتبط بارشته در دوره راهنمايي پايه اول دوره متوسطه بايد حداقل108 باشد يابه عبارت ديگر معدل درسهاي مرتبط بارشته از 12 كمتر نباشد.
  
رشته علوم ومعارف اسلامي
1-4- مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هري از درسهاي ادبيات فارسي(معدل درسهاي فارسي،دستور،املاوانشا) و عربي درسه پايه دردوره راهنمايي تحصيلي،بدون ضريب كمتر از30نباشد.
2-4- دردرسهاي ادبيات فارسي(19،زبان فارسي(1)،(كه معدل آنها بعنوان نمره درس ادبيات در نمون برگ ثبت ميشود) عربي (1) وتعليمات ديني وقرآن(1) نمره حداقل 10راكسب كرده باشد و حداقل دريكي از دودرس عربي(1) يا تعليمات ديني وقرآن(1) نمره 12 اخذ كرده باشد.
3-4- مجموع نمرات درسهاي مرتبط بارشته در دوره راهنمايي وپايه اول دوره متوسطه بايد حداقل 108 باشد يابه عبارت ديگر معدل درسهاي مرتبط با رشته از 12 كمتر نباشد.  
 
شاخه فني وحرفه اي:
1-5- مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هريك ازدرسهارياضي،علوم تجربي وحرفه وفن درسه پايه دردوره راهنمايي بدون ضريب   كمتر از30 نباشد.
2-5- در دوره متوسطه از درس رياضي(1)نمره حداقل10 واز درس كارگاه خود اتكائي نمره حداقل12 كسب كرده باشد چنانچه نمره درس كارگاه خوداتكايي دانش آموز كمتر از 12 باشد درهدايت تحصيلي وي منظور نميشود.
3-5- مجموع نمرات درسهاي مرتبط با شاخه، در  دوره راهنمايي وپايه اول دوره متوسطه بايد حداقل 132 باشد ودر صورت عدم انتخاب يا حذف درس كارگاه خوداتكايي حداقل 120 باشد.
يابه عبارت ديگر معدل درسهاي مرتبط باشاخه از 12 كمتر نباشد.   

شاخه كارودانش :
1-6-   مجموع سه نمره پذيرفته شده خرداد يا شهريور هريك از درسهاي حرفه وفن وهنر،درسه پايه در دوره راهنمايي بدون ضريب كمتر از 30  نباشد.
2-6- در دوره متوسطه از درس كارگاه خوداتكاي نمره حداقل 10 كسب كرده باشد. چنانچه نمره درس كارگاه خوداتكايي دانش آموز كمتر از 10 باشد در هدايت تحصيلي وي منظور نمي شود.
3-6- مجموع نمرات درسهاي مرتبط با شاخه دردوره راهنمايي وپايه اول متوسطه دانش آموز درصورت انتخاب درس كارگاه خوداتكايي حداقل 70 و درصورت عدم انتخاب ياحذف درس كارگاه خوداتكايي حداقل 60باشد يا به عبارت ديگر معدل درسهاي مرتبط با شاخه از10 مترنباشد.
4-6- دانش آموز براي ورود به برخي از رشته هاي مهارتي در شاخه كاردانش علاوه بر احراز شرايط فوق الذكر بايد ضوابط خاص رشته( درمحدوده درسهاي پايه اول) راكه معاونت آموزشي تعيين ميكند كسب كند.
تبصره- نمرات دوره راهنمايي دانش آموزی  به دلايل موجه نظير: شركت در(70) اين آيين نامه)، تحصيل در مدارس غيرايراني خارج از  كشور،و بروزحوادثی از قبيل سيل،زلزله،جنگ،آتش سوزی و .. فاقد نمرات پايه های اول ودوم وسوم راهنمائی تحصيلی است به شرح  ذيل محاسبه ميشود.
الف) چنانچه نمرات پايه اول يا دوم ويا هردوپايه دوره راهنماي موجود نباشد
نمرات درسهای مرتبط پايه سوم راهنماي برای درسهای همنام پایه های مذکور نيز منظور ميشود و با رعايت ساير ضوابط درنمون برگ شماره يک هدايت تحصيلی ثبت ميگردد.
ب) چنانچه نمرات پايه سوم دوره راهنمایی موجود نباشد نمون برگ شماره يک هدايت تحصيلی براساس نمرات درسهای مرتبط پايه اول متوسطه با رايت ساير ضوبط تنظيم ميشود.

 ماده 110: بررسيهای مشاوره ای مندرج دربند ماده يکصدوهشت(108)به شرح زير ميباشد:
با توجه به اهميت بررسيهای مشاوره ای که در طول تحصيل دانش آموز، ازطريق گردآوری اطلاعات وبه شيوه های کوناگونانجام ميشود. 50 امتياز به اين قسمت اختصاص اده شده است. درارين بررسيها مشاور موارد زيررادرنظر ميگيرد وامتياز آن رامحاسبه  ميکند.
1.    نظر اوليای دانش آموز 5 امتياز
2.  نظر دانش آموز 5 امتياز
3.  نظر معلمان درسهای مربوط10 امتياز
4.نتايج آزمونهای رغبت واستعداد(هرکدام 10 امتياز)
5.  نظر مشاور براساس بررسی پرونده تريتی تحصيلی
 تبصره- هريک از موارد ياد شده براساس شيوه نامه های مربوط جداول پيوست وبا توجه به وطيفه مشاور دراين خصوص تنظيم ميشود. ماده 111: تعيين مجدد شاخه يا رشته تحصيلی  دانش آموزی که بعد از امتحان خردادماه پايه اول به دلايل زير شرايط هيچ يک از شاخه ها ورشته ها ويا شاخه ورشته دلخواه يا   شاخه ورشته ای که در محل  سکونت آنها وجوددارد راکسب نکرده است حداکثر تيان شهریورماه پايه اول ميتواند براساس موارد   ذيل رعايت ساير ضوبط با نظر مشاور نسبت به تعيين رشته مجدد اقدام نمايد.
 الف) علت عدم کسب شرايط شاخه يا رشته تحصيلی مورد نظرمنمکن است يک، دو، سه ويا هرچهاردليل زير باشد. 6. موفق به کسب نمره 10 از درس يا درسهای مرتبط پايه اول متوسطه نشده باشد.
7. نمره درس يا درسهای اختصاصی رشته از حد نصاب (12) کمتر باشد(ويژه رشته های نظری).
8.  نمره درس يا درسهای سه پايه راهنمايی از حد نصاب(30) کمتر باشد.
9. مجموع نمرات سه پايه راهنماريی وپايه اول متوسطه در درسهای مرتبط با شاخه يا رشته از حد نصاب مقرر کمتر باشد يابه عبارت دگير معدل درسهای مرتبط با شاخه يا رشته به12 نرسد.(به استثنای شاخه کاردانش که معدل 10 نياز دارد)  
ب) طبق موارد ذيل کسری نمرات بررسی وارائه طريق می شود .
 1-111-  چنانچه علت عدم احراز شرايط يارشته نظر مربوط به نداشتن نمره(10) ازدرس های پايه متوسطه باشد دانش آموز ميتوانند  در امتحانات شيهرور ماه پايه اول واخذ نمره 10 از درس يادرسهای مربوط وکسب  
ساير شرايط با صدور نمون برگ مجدد هدايت تحصيلی برای وی به شاخه يارشته دلخواه هدايت شود.
 2-111-  جنانچه علت عدم احراز شرايط شاخه يا رشته موردنظر بدليل نداشتن نمره 12 از درس يا درسهای اختصاصی باشد (وپه   رشته های نظری) دانش آموز ميتواند با نظر مشاور درامتحان تعيين رشته درس يادرسهای مربوط در شهريورماه پايه اول شرکت کند ودرصورت کسب شرايط به شاخه يارشته مورد نظر هدايت شود.
 3-111-  درصورتی که دانش آموزشرايط شاخه يارشته موردنظر رابدليل عدم کسب حد نصاب(30) ازدرسهای مرتبط دوره راهنمايي احراز نکرده باشد درصورت داشتن معدل 12 از ردسهای مرتبط پايه اول متوسطه ويا کسب آن از طريق امتحان تعيين رشته وداشتن ساير شرايط ميتواند بانظر مشاور به شاخه يا رشته موردنظر هدايت شود.
 4-111-  چنانچه مجموع نمرات درسهای مرتبط باشاخه يارشته دردوره راهنمایی وپايه اول متوسطه داهنشآموز به حد نصاب معرر نرسد درصورت داشتن معدل 12 از درسهای مرتبط با شاخه يارشته در پايه اول متوسطه ميتواند با نظر مشاور به شاخه يادشته مودر نظر هدايت شود.(لازم به يادآوری است ،درشاخه نظری نمر) درس اختصاصی دانش آموز نیز باید حداقل 12 باشد).
تبصره1- چنانچه معدل درسهای مرتبط |ایه اول متوسطه دانش آموز 12 نباشد ميتواند در امتحان تعيين درشته درس يا رسهايي که   شرايط را برای وی فراهم می آوردشرکت کند ومعدل درسهای مرتبط با شاخه یا رشته(معدل مجموع نمرات درسهای مرتبط با شاخه يا رشته در دوره راهنمایي وپايه اول متوسطه) وی در نمون برگ شماره يک هدايت تحصيلی به12 برسد.
تبصره 2- دانش آموز متقاضی شاخه کاردانش مشمول بندهای 3-111و4-111 نميشود ودرصورت کسری نمره بانظر مشاور ميتواند به شاخه مذکور هدايت شود 5-111-  زمان تعيين شاخه يارشته مجدد حداکثر تاپايان شهريور مه پايه اول ميباشد و دانش آموز ميتواند درامتحان تعيين رشته درس يادرسهايی که شرايط رابرای وی درشاخه ويارشته های موردنظرفراهم ميکند همزمان با امتحانات شهريور ماه شرکت کند.
 6-111-  امتحان تعيين رشته مطابق بافصل چهارم اين آیین نامه برگزار ميشود و نمره آن همانند امتحانات درسهای شهريور ماه  محاسبه ميشود ودرکارنامه تحصيلی ونمون برگ شماره يک هدايت تحصيلی دانش آموز(باعنوان تعيين رشته) ثبت شده  وتاثيری درمعدل سالانه یاکل دانش آموز ندارد وصرفا" در هدایت تحصیلی مورد استفاده قرارمیگیرد.  7-111-  چنانچه دانش آموز شرایط شاخه یارشته ای راکسب کند ولی ظرفیت برای پذیرش وی وجود نداشته باشد ویارشته  مربوط درمحل سکونت وی نباشد لازم است بانظر مشاور وتایید شورای واحد آموزشی وموافقت اداره آموزش وپرورش مربوط به یکی ازرشته های موجود که براساس نمون برگ شماره یک هدایت تحصیلی بالاترین امتیازرا دارد هدایت شود.
درهرصورت درپایان پایه اول باید رشته تحصیلی دانش آموزان قبول شده تعیین شده باشد.لازم به یادآوری است بمنظور اخذ موافقت اداره آموزش وپروزش فهرست اسامی دانش آموزان مشمول این بندبه رشته های پیشنهادی به کمیته اجرایی منطقه ارسال وپس از موافقت کمیته مذکور اقدام لازم انجام میشود. شیوه نامه اجرایی این بند هرساله توسط معاونت آموزشی ابلاغ میشود.
ماده 112:تغییر شاخه یارشته:  دانش آموزی که درپیانه دوم به تحصیل اشتغال داردچنانچه متقاضی تغییر شاخه یارشته باشد(اعم ازاینکه شرایط رشته  مورد تقاضا رادرنمون برگ شماره یک هدایت تحصیلی  کسب کرده یانکرده باشد.) بانظر مشاور ورعایت موارد ذیل   میتواند در پایه سوم به شاخه یارشته دلخواه هدایت شود.
 1-112-  دانش آموزی که متقاضی تغییر رشته به رشته های شاخه نظری است باید در خرداد یاشهریور ماه پایه دوم درامتحان   تغییر رشته درسهای تخصصی پایه دوم رشته جدید(صرفا" درسهایی که پیش نیاز درسهای پایه سوم رشته جدید هستند)   شرکت کند وچنانچه از کلیه درسهای مذکور نمره قبولی کسب کند با تغییر رشته وی موافقت میشود.     
2-112-  تغییر رشته دانش آموزان شاخه های نظری یاکاردانش به رشته های شاخه فنی وحرفه ای ویاتغییر رشته درهمان شاخه،   نوط به توفیق درامتحانات کلیه درسهای اختصاصی پایه دوم رشته جدید درخرداد یا شهریور ماه همان سل بادر نظر گرفتن   ظرفیت پذیرش دررشته هایی میباشد که اسامی آن ازسوی معاونت آموزشی اعلام خواهدشد.     
3-112-  تغییرشاخه یارشته ازسایر شاخه ها ورشته های مهارتی شاخه کاردانش بلامانع است ودرمواردی که دانش آموز بخواهد درواحدهای آموزشی کاردانش دولتی تحت پوشش آموزش وپرورش ادامه تحصیل دهد به لحاظ رعایت ظرفیت رشته های مهارتی موافقت اداره آموزش وپرورش منطقه نیز الزامی است.     
4-112-  زمان تغییر شاخه یا رشته دردوره روزانه حداکثر تاپایان شهریورماه پایه دوم میباشد ودانش آموز موظف است حداکثر تادوهفته قبل از شروع امتحانات خرداد یاشهریور ماه تقاضای کتبی خودرا به مدیر آموزشی تحویل دهد تا نسبت به   انجام مراحل تغییر رشته اقدام شود. تذکر: دانش آموز متقاضی تغییر رشته میتواند درسهای امتحان تغییر رشته را حداکثر دردومرحله خرداد وشهریور ماه پایه دوم   امتحان دهد.
5- شرکت دانش آموز درامتحان درسهای تغییر رشته همراه باامتحان درسهای پایه دوم رشته اولیه وی بلامانع است. نمره درسهای امتحان تغییررشته همانند درسهای غیرحضوری محاسبه میشود وچنانچه دانش آموزدرامتحان کلیه درسهای تغییر رشته نمره قبولی کسب کند وتغییر رشته دهد نمرات درسهای مذکور ازوی پذیرفته وصرفا" درمعدل کل دانش آموز دررشته جدید منظور خواهدشد.
6-هزینه امتحان درسهای تغیررشته معادل باتعرفه امتحانات داوطلبان آزاد دانش آموز دریافت میشود.
7- درسهای گذرانده شده دانش آموزی که باتقاضای تغییر شاخه یارشته وی موافقت میشود بادرسهای رشته جدید مطابقت داده میشود و درسهای مازاد درسقف مجاز بعنوان درسها انتخابی(ودرسهای اختیاری درشاخه کاردانش)پذیرفته میشود ودانش آموز موظف است سایر درسهای عمومی واختصاصی پایه دوم رشته جدید راکه نگذرانده است بارعایت سایر ضوابط انتخاب کند وبگذراند.
تبصره- درسهایی که ازنظر محتوا بادرسهای رشته جدید تطبیق دارد براساس جدولی که ازسوی سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی تهیه وابلاغ میشود به جای درسهای رشته جدید پذیرفته میشود.
ماده 113- امتیاز هریک ازدانش آموزان بشرح زیر تعیین میشود ودرنمون برگ هدایت تحصیلی ثبت میشود. بادرنظر گرفتن 50 امتیاز برای نمره ها،امتیاز هر یک نمره برابر 5/2 خواهد بود.(امتیاز هریک نمره 5/2=20:50) بدین صورت اگردانش آموزی معدل نمراتش درشاخه یارشته ای 15 باشد درمجموع،امتیاز نمره های وی درآن شاخه یارشته برابر 5/37 خواهد بود.  
 
 
Iran, Islamic Republic of
سلام.من دانش آموز سال سوم تجربیم.سال دیگه قراره داوطلب کنکور بشم اما رشتم رو دوست ندارم و برای همین تصمیم گرفتم در امتحانات مرداد ماه تغییر رشته شرکت کنم.و سال دیگه پیش دانشگاهیه هنر بشینم.اما چون تو یکی از استان های محروم هستم و تو استانمون هنرستان وجود نداره لیست کتابهایی رو که لازمه واسه تغییر رشته از سوم تجربی به پیش هنر بخونم در اختیار ندارم.از طرفی تا مرداد ماه وقت کمی مونده و من هم دستم به هیچ جا بند نیت و خودم هم درگیر امتحان نهاییم.میشه کمکم کنید لیست کتابها رو گیر بیارم؟
ع
سال دیگه کنکور بده اگه رتبت رو دوست نداشتی اون وقت تغییر رشته بده حیف دوسال زحمت نیست
..
Iran, Islamic Republic of
سلام من کلاس هشتم هستم معدل من 19:60
بهریاضی علاقه دارم امبقیه میگن دکتری !
hanieh
Iran, Islamic Republic of
سلام دوست گلم من اول دبيرستانم و امسال بايد تعيين رشته كنم پيش مشاور رفتم گف بنظرات ديگران اهميت نده هر رشته اي ك خودت علاقه داري برو ب تو هم پيشنهاد ميكنم پيش مشاور بري
hanieh
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول دبيرستانم و امسال بايد تعيين رشته كنم نمره رياضيم درحد16--17-18هس و نمره فيزيكم هم همينطور ولي در فيزيكم يكم ضعيفترم بنظرتون ميتونم برم رياضي؟توروخدا جواب بدين
استاد میرعماد
Iran, Islamic Republic of
نه عزیز موفق نخواهی شد
استاد محمدی-فیزیک
Iran, Islamic Republic of
با سلام اینجا همه سن پایین و دارای هوش کم هستند لطفا ازشون راه نمایی نخواهید بچه ها چون با عقل کوچیکشان گمراهتان میکنن و پشیمانی سودی ندارد.لطفا به مشاوره مراجعه کنید نه چند تا بچه که خود نیاز به اگاهی دارند
alireza
Iran, Islamic Republic of
امدی اول بعد بعد یه کاریش کن میایی بالا نظرت زیاد عوض میشه
نفس
تو همون تجربی باش......
نفس
سلام من معدلم 17.50هستش ومیخوام برم رشته تجربی اما مدرسمون چون معدلم کمه نممیگیره .مدرسه دیگه شهرمون غیر انتفاعیه .بچههاش نورمال نیستن ب نظر شما برم اونجا////////


---------
سلام . اگر مدرسه دولتیه برو اداره از اونجا نامه ببر با معدل 17 حتما ثبت نامت می کنن
ی دخمل
Iran, Islamic Republic of
وا مگه مدرسه غیرانتفاعی چشه خودت نرمال نیستی حتما
ندا
سلام.من پارسال معدلم18بوده ولی امسال افت تحصیلی شدیدی داشتم ک معدلم به14رسیده ب رشته روانشناسی علاقه خیلی زیادی دارم ولی میترسم از رشته انسانی چون حفظیجات زیاد داره و من اصلا از حفظیجات خوشم نمیاد الان موندئم رشته معماری برم یا انسانی ای خدااااااااااا
مهر ناز
United States
سلام
به نظر من برو روان شناسی بخون .چون خودم خیلیدوست داشتم رشته هنر بخونم .ولی حالا دارم روان شناسی می خونم.
پرستو
رشته ی معماری خیلی سخته به نظرم رشته انسانی موقعیت شغلی زیادی داره
ابولفضل
من اول می باشم دوست دارم سیاست مدار بزرگی بشم به انسانی علاقه دارم دوست هم دارم به تجربی برم میشه یا نه باتشکر
ابولفضل
بهاره
به نظر من رشته ی معماری بهتره
حنانه
Iran, Islamic Republic of
سلام معماري بروعزيزم بهتره
Iran, Islamic Republic of
سلام منم همینطورم برو انسانی
yyyyy
Iran, Islamic Republic of
خوب از ایتنرنت دان بکن
yazdan
Iran, Islamic Republic of
بسه دیگه زیاد لاف نیاین مال من همه نمراتم بالای 21هستش .بینم کی مینونه به من برسه .خوب لاف هم حدی داره بسه راستشو بگین .خداحافظ .راستی سلام هم نکردم مشکلی نداره حالا شمابه دل نگیرین.بای
Iran, Islamic Republic of
من دانش اموز سال اول هستم ومدرسه ام رشته ای که دوست دارم اجازه نمیده برم (ریاضی )البته نمره ام کم شده (15)ولی با توجه به مطالب بالا اجازه ی این کار رو نداره ولی ببا این حساب نمیذاره-----به مشاور مدرسه یا اداره مراجعه نمائید و در صورت عدم پاسخوگیی به واحد ارزیابی شکایات اداره منطقه .
هستی
منم مثل توشدم17.اماهمه میگن نرو موندم چیکارکنم
سلام.من دانش اموز سال اولم وامسال انتخاب رشته دارم از بچگی دوست داشتم برم ریاضی اما امسال نظرم عوض شد ازاول سال گفتم میرم تجربی معدلم تا حالا از 19.50 کمتر نشده بود ولی امسال به دلایلی ک یکی از اونها دوستام بودند نخوندم و شدم16 ولی با کلی اصرار تونستم مدیرمون متقاعد کنم دیروز اسمم رو واسه تجربی نوشتم ولی حالا دودلم اما ریاضی وفیزیک رو خیلی دوست دارم وهمیشه بالا ترین نمراتم از این دو درس +عربی بوده وحفظیاتم بد نیست حالا موندم چیکارکنم و ب مدیرمون قول دادم ک معدل سال دیگم کمتر از19 نشه لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟
joker
مهم نمره نیست. مهم اینه که آیا میتونی تا صبح بشینی زیست بخونی و یا اصلا دوستش داری یا نه ؟ اگر اینطوره پس برو تجربی اگرم نیست پس انتخاب خوبی کردی
ستاره
Iran, Islamic Republic of
اگه به ریاضی و فیزیک علاقه ی شدیدی داری بهتره بری همون رشته ی ریاضی رو بخونی و موفق تر میشی نسبت به تجربی
فرناز
Iran, Islamic Republic of
به نظرم استعداد مهمتره
پرستو
Iran, Islamic Republic of
سلام عزیزم به نظر من باید تلاشتو بکنی تا معدلت به 19برسه من مطمئانم موفق میشی
عسل
سلام منم همیشه عاشق ریاضی بودم ومطمئن بودم میرم ریاضی معدلمم ار 19/30تا حالا پایین نیومده بود اما امسال یهو نمره ریاضیم اومد پایین .فکر کنم بخاطر ضعف معلم ریاضیم بود چون همه بچه های کلاسمون اینطوری شدن منی که توی المپیاد ریاضیم وقراره آبان برم واسه کشوری اما با هزار کلک رفتم ریاضی بانمره15فقطم بخاطر عمران امیدوارم پشیمون نشمامسال معدلم شد 18/35خیلی ناراحتم کاش سال دومم جبران کنم
نژاد شمامی-بانه
انشاءلا بتوانی جبرانش کنی چون درسی را که میخوانی الان و وقتی که الان داره می گذره هیچ وقت به عقب باز نمی گردد./.
اول ببین رشتی که علا قه داری بازار کارش بیشتره یا کمتر.به نظر من تجربی بهتره
امير
Finland
آق تو چه كار به حرف ديگرون داري هيچكي بهتر از خودت خودت نميشناسي مثلا من معدل سال اولم 11 بود پدرم به من ميگفت برو رياضي فيزيك و ميگفت نميتوني پزشكي قبول شي اما الان دوم تجربيم و معدلم17/22 است پس تو اولويتي
Iran, Islamic Republic of
میشه بگی چه شکلی بامعدل 11دبیرستان قبولت کردن؟؟؟
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
قبول كردن ديگه بايدسال بعدقبول بشم اشاا..........
Iran, Islamic Republic of
اخه چه جوری بامعدل 11 واسه تجربی ثبت نامت کردن معدل من 18 ولی ثبت نامم نکردن.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خدا شانس بده معدل 11 تجربی!!!!!!!!!!!!111
مبینا
Iran, Islamic Republic of
واقعا از11به17رسیدی
نادیا
Iran, Islamic Republic of
خخخخخخخخخخخخخ
اگه دختری برو موسیقی
سارا
Iran, Islamic Republic of
من عاشق موسیقی و بازیگریم معدلمم همیشه 19/70 به بالاس به نظر شما کدومشو برم
امیر حسین امیریان
موندم برم موسیقی یانه خواهرم میگه نرواماخودم خیلی دوس دارم
مهرداد
هرچی که خودت علاقه داری برو.
مهرداد
سلام من نمیدونم برم رشته ریاضی یا علوم تجربی؟ لطفاراهنمایی کنید. تشکر از راهنمایی شما.
سارا
Iran, Islamic Republic of
ریاضی مطمئن باش تو باهوشی و موفق میشی.
معماری
سلام. اخه برادر من موسیقی شد رشته.
شمیم
Iran, Islamic Republic of
مگه نمرهی تو چند بود
نادیا
Iran, Islamic Republic of
برو موسیقی اگه صدات خوبه.....
ب نظر من ببین ب کدوم علاقه داری ومیتونی بری برئ
علي
Iran, Islamic Republic of
برو تو موفق
ي
هستی
سلام من اول دبیرستانم معدلم19/06شده وریاضیم17.فیزیک19.شیمی18.زیست19.من نمیدونم به چی علاقه دارم ولی فک میکنم ریاضی روبیشتردوست دارم اما مشاورمون گفته اولویت اول ادبی یا همون انسانی بهد تجربی.همه میگن نروریاضی میمونی ازطرفی اگه برم ادبی باعث خجالت وسرافکندگی من توفامیل هستشنمیدونم چیکارکنم میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دريا
United States
به سرافکندگي توي فاميل فک نکن هرچي دوس داري برو. در دروازه رو ميشه بست دهن مردم رونميشه.پس به بقيه فک نکن و به فکراينده خودت باش
سارا
United States
درسته که علاقه هم در انتختاب رشته مهمه اما مهم تر از اون موقعیت شغلیه تو در اینده هست
نیلوفر
هستی جان اگر بخوای با حرف مردم زندگی کنی که نمیشه!!!!برو رشته ای رو انتخاب که که بهش علاقه داری اگه علاقه داشته باشی قطعا موفق میشی!!!
امیر
افرین
امیرمحمد
افریننننننننننن
mona
دقیقامنم همین مشکل رودارم!!!
مم
هستی جان وقتی خودت به ریاضی علاقه داری پس مسلما می توانی در این رشته به موفقیتی دست یابی .فکر حرف بقیه نباش و خودت رو به ان ها ثابت کن
کیارش
Iran, Islamic Republic of
سلام من کیارش هستم
میخوام بهت بگم که به هر رشته ای که دوست داری برو حتما میگی چرا؟
خواب بهت میگم 1- وقتی نمراتت توی همین درسایی که گفتی خوبه پس بهتره بری ریاضی فیزیک
2-اگه این رشته رو انتخاب کردی برای پز دادن یا باکلاس بودن این کارارو چرا چون زندگیت رو باختی پس اینکارهارو هیچ وقت نکن واز همه مهمتر مغرورنشو
ونکته مهم تر از اون توی این رشته فرازونشیب های زیادی وجودداره
مثلا گاهی وقتا مثل یک پیچ خیلی تند میمونه وگاهی وقت هاهم مثل یک اتوبان که راه صافی داره ولی خودت میدونی یک اتوبان همیشه راهش صاف نیست
امیدوارم منظورمو فهمیده باشی
هیچ وقت دست از تلاش بر ندار
برات آرزوی موفقیت میکنم
atlas
slm man mikham omran bekhonam bad moadelam ejaze nemide beram riazi nemidonam fanni khobe ya na
انسانی رشته خوبیه ب حرف دیگران گوش نکن مگ واسه دیگران زندگی میکنی//
اسرا
Iran, Islamic Republic of
سلام به فاميل فكرنكن چون اگه انتخابي بكني كه نتوني بخوني وافت ميكني بايد تغيير رشته بدي ديگه بعدشم اين بيشتر باعث سرافكندگي تو ميشه به نظر من برو رشته كامپيوتر چون فقط دوسال دبيرستانو بخون بهد برو دانشگاه وتواموزشگاه ها كامپيوترو درس بده من خودم كامپيوترم
سميرا
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش اموزسال اولم بايد انتخاب رشته ميكردم مشاورمون گفت برو انساني اولويت چهارمم تحربي بود به تحربي خيلي علاقه داشتم ولي مديرمون ثبت نامم نكر وچون خودم هيج علاقه اي به انساني ندارم انساني وقبول نكردم الان رشته حسابداري و كامپيوتر من كامپيوترو برداشتم جون هم بهش علاقه دارم خيلي زياد وهم استعدادشو ومدركم دارم تو كامپيوتر ولي الان دودلم ميگم كاش ميرفتم انساني كمكم كنيد ازاون ورم دوستام رفتن انساني وتحربي الان انساني خوبه يا كامپيوتر
Iran, Islamic Republic of
بروتجربی معدلت که خوبه من17/40بودم تجربی ثبت نام کردم
سحر
Iran, Islamic Republic of
واقعا با 17/40 رشته تجربی رفتی
سلام خسته نباشید، خواهرم با معدل 65/18 دوست داره تجربی بخونه ولی مشاور دبیرستان اصرار داره که انسانی انتخاب کن و خواهرم خیلی ناراحت بود تا اینکه 14 تیر تو رشته تجربی ثبت نام کردن ولی مشروط و این قضیه خیلی ناراحتش کرده، میخواستم بدونم معدلش واسه رشته تجربی کمه یا دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه، ممنون-----------------------------در انتخاب رشته 2عامل مهم هست : كسب حدنصاب نمره + علاقه دانش آموز ... ايشون نمره تجربي را آورده اند .
تینا
مشکل نمره نبوده مشکل ناامیدی بوده که ازطریق مشاورش بهش رسیده
Iran, Islamic Republic of
سلام.من معدلم 19/96 هستش.میخام در آینده رشته حقوق بخونم.میخام ببینم میشه از رشته ریاضی هم حقوق خواند؟اگه میشه راهنمایی کنید.ممنون
تینا
نه گلم نمیشه باید بری انسانی
ay para
آره ميشه از رياضي بري حقوق
nika
آره عزیزم هم از ریاضی میشه هم از تجربی !به حرفم خوب دقت کن:از ریاضی هم میشه بری تجربی وهم انسانی و از تجربی میتونی بری انسانی اما ریاضی نمیتونی بری.حالا از تجربی نه میتونی بری ریاضی و نه تجربی!من خودم ریاضی هستم و بهترین رشته ریاضی است به نظر من برو ریاضی...!

--------------
11000
سلام یبله یکی از زیر شاخه های ریاضی حقوقه میتونید تحقیق کنید
سلام خسته نباششید تو رشته ی فنی رشته بازیگری معدل چند میخواد؟
isuda
salam khaste nabashiin mikhastam bedonam bara entekhab reshte fanii(pc)bayad nomre darsam chejori bashe age rahnomayiim konin mamnon misham
زهرا
سلام من اول دبيرستان هستم بازيگري خيلي علاقه دارم چه رشته اي بايد برم و چه درسهاييم بايد خوب باشه
شما میتونید به رشته ی هنر که از زیر شاخه های فنی حرفه ای هست برید
ساناز
Iran, Islamic Republic of
١٤
معدل باید بالای 15 بشه
سلام خسته نباشیدمن دانش آموز سال دوم تجربی هستم معدلم 19/05شده است من تمایل دارم به رشته ریاضی بروم من هیچ کدام از رشته های دانشگاهی این دورشته اطلاعی ندارم مگر مشخص ها مثل پزشکی .از یک طرف من به فیزیک خیلی علاقه دارم و دوست ندارم زیست و زمین شناسی بخوانم ولی کلاس سوم ریاضی در شهرستانمان نیست زیرا در بین دختران متقاضی زیادی ندارد و پدر و مادرم معتقدند که بیشتر رشته های ریاضی برای مردان است من واقعا سر دو راهی گیر کردم می شود حتی الامکان چند تا از رشته های دانشگاهی این دو رشته را به من معرفی کنید.------------------به بخش کنکور و قسمت رشته های دانشگاهی مراجعه نمائید
دانش اموز سال اول هستم میخواهم به رشته ریاضی رفته و کتاب های زیست تجربی را هم بخوانم تا کنکور را هم ریاضی و هم تجربی یا فقط تجربی بدهم ایا این کار صحیح است؟ .معدل 19.15------------------خیر
کلا قانونی که بشود هم کنکور ریاضی داد هم تجربی وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اول هستم امسالم با معدل 17میخوام برم تجربی به نظرشما کشش این رشته رو دارم؟؟؟؟؟؟
میتیزا
Iran, Islamic Republic of
سلام من امسال انتخاب رشته دارم میخواستم بدونم با معدل 17:10کشش تجربی رو دارم؟؟؟؟؟
ایا میشود دریکسال هم کنکور تجربی و هم کنکور ریاضی داد-----خیر
Iran, Islamic Republic of
سلامکمکم کنید توروخدامن اول دبیرستان رو تموم کردم خودم هم عاشق رشته ریاضی هستم ولی چون نخونده بودم شدم10.5ولی نمره های دیگم بهتره مسئول اموزشگاه که داشتم ثبت نام میکردم تو مدرسه دیگه گفت میتونی بخونی ولی مدرسه قبلیم میگفت نه نمیتونیمن میخوام بخونم و نگرانم هنوز رشتمو تو پروندم ثبت نکردن و مدرسه بلیم پروندمو نمیدهواقعا نمیشه خوند چیکار کنم تا بشه؟-----------با معدل ده و نیم ریاضی صلاح نیست ریاضی بروید
United States
سلام.من به رشته ی ادبیات خیلی علاقه دارم.ولی رشته ی انسانی رو دوست ندارم برم و می خوام از رشته ی ریاضی برم چون ریاضیم خیلی خوبه و فکر می کنم بهتره که مغزمو با فرمول های ریاضی ورزیده کنم و در کناره دروسم برای المپیاد ادبیات بخونم و سال سوم شرکت کنم و بعد سال چهارم با رشته ی ادبیات به دانشگاه برم.می دونم راه عجیبیه ولی اگر خیلی تلاش کنم می تونم.شما بگید این را درسته؟چه رهی به من پیشنهاد می کنید؟من می خوام در رشته ی ادبیات استاد شم یعنی یک انسان ادبیات دان.متشکر از شما--------ادبيات رشته انساني بسيار غني تر از ادبيات رشته هاي ديگر هست دوست عزيز. اگر ميخواهيد پايه هاي ادبيات شما مستحكم باشد برويد رشته ادبيات در يك مدرسه خوب
Iran, Islamic Republic of
سلام من رشته تجربی را خیلی دوست دارم اما به گفته بعضی از دبیر هااول برم رشته ریاضی بعد برای کنکور تجربی بزنم بهتر معدل بالایی هم دارم اگه این کار را بکنم بهتر یا مستیقیم برم تجربی ؟ممنون میشم راهنماییم کنید-------------مهم هلاقه هست
عشق ریاضی
سلام سوگند خانم کی گفته مهندسی برای خانوم ها نیست
فرزانه16
باسلام

من دانش اموز سال اولم و امسال برای انتخاب رشته بین رشته تجربی و ریاضی موندم خودم ریاضی رو دوس دارم و میدونم تو کنکور احتمال موفقیتش بهتره چون متقاضی کمتر داره اما بیشنر رشته های مهندسیش پسرونس و برای دختر بازار کار نداره برا همون خانواده میگه ک برم تجربی بنظر شما برم تجربی یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام من به رشته تجربی علاقه زیادی دارم ولی بین دو رشته تجربی و ریاضی موندم چون به ریاضی هم علاقه دارم و میخوام در دانشگاه پزشکی بخونمنظر شما چیه؟؟؟؟---------بسياري از دروس رشته رياضي و تجربي مشترك هستند فقط رشته تجربي داراي درس زيست تخصصي است كه براي ورود به رشته پزشكي مهم است . براي رسيدن به دانشگاه از طريق رشته تجربي راه سخت تري پيش رو داريد و همه به اميد پزشكي وارد رشته تجربي مي شوند . اما كمتر از 5درصد آنان به پزشكي مي رسند . با مشاور مدرسه مشورت كنيد
یاسمینا
Iran, Islamic Republic of
دوستی که گفتی به هردورشته ی ریاضی وتجربی علاقه داری به نظرمن اگه کشش ریاضی رو داری ریاضی بخون بعدم برای رشته ی دانشگاهی در رشته ی مهندسی پزشکی ادامه تحصیل بده.
سلام من به رشته کامپیوتر علاقه دارم ولی پدرم من را به زور توی رشته معماری ثبت نام کرد حالا چیکار کنم؟
محدثه
اشکال نداره میتونی بری اگه وضع مالیتون خوبه که هیچی اگه بده یا متوسط بابات خودش پشیمون میشه یا میتونی بری و کنکور رشته ای که علاقه داری بری
سلام.الان شهریوره و من می خوام برم دوم دبیرستان و در انتخاب رشته رشته ی تجربی رو انتخاب کردم اما الان احساس می کنم شاید پشیمون بشم چون اگه درس خوندم و رشته ی پزشکی قبول شدم باید حداقل 14 سال درس بخونم تا به هدفم برسم از طرفی فکر می کنم تو رشته ی تجربی آدم باید دل داشته باشه که احساس می کنم به اندازه ی کافی ندارم درس ریاضی و فیزیک رو هم دوست دارم و تو رشته های دانشگاهی رشته ریاضی عمران رو دوست دارم ولی فکر می کنم برای خانم ها کار کم داره یا بازار کارش خوب نیست.نمره ی فیریکم20 شد ونمره ی ریاضیم هم 19/25 و نمره ی زیستم هم 20 شد خودم احساس می کنم حافظم به اندازه ی درک ریاضیم خوب نیست .دیگر این که فکر می کنم اگه برم رشته ی ریاضی برای رسیدن به هدفم کمتر هم می تونم درس بخونم که خودم زیاد قبولش ندارم ولی خوب این تفکرات اذیتم می کنه.از طرفی وقتی از دو پزشک درباره ی رشتشون پرسیدم نظرشون مساعد نبوده .ازتون می خوام نظرتون رو درباره ی رشته ی انتخابی من بدید و من رو در مورد افکارم توجیه کنید.--------------با توجه به علاقه شما و نمرات عالی شما بنظرمون بروید رشته تجربی بهتر است . الان شما باید رشته دبیرستانی انتخاب کنید نه دانشگاهی . یعنی در پایان دیپلم شما از نظر جسمی و روانی به حدی از رشد رسیده اید که تشخیص دهید چی به نفع شما هست . اگر دل دیدن خون و تشریح را در پزشکی ندارید می توانید رشته دکتری دارو سازی را انتخاب کنید تا در آنجا با کشف دارو های جدید به بشریت خدمت کنید . درود برشما کگه به افزایش دانش خود فکر می کنید
سلام من معدل سومم 20 شده و رشته تجربی را دوست دارم ولی من در مدارس هنرستان پذیرفته شدم و والدینم اصرار دارند که حسابداری بخوانم ومن به این رشته علاقه ندارم چه کار کنم-------------مهم علاقه ی شماست . یا بک مشاور صحبت کنید . البته حسابداری برای کسانی که زودتر میخواهند وارد بازار کار شوند شاید بهتر باشد
سلام من تو انتخابرشته دچار مشکل شدم سال دوم دبیرستانم می خوام بدونم رشته فنی بهتر یا تجربی برای کسب در امد زود
زهرا صفریان
من همه رشته ی تجربی را دوست دارم رشته ی تجربی بهتر است من سال اولی هستم می خوا ببینم رشته ی ریاضی اسانتر یا تجربی
امير
Finland
ملاك علاقه است هر درسي سختي خودش داره
پوریا
رشته ی تجربی از خودش چرت تر وچودنداره.رفتم که میگم
مهساک
Iran, Islamic Republic of
سلام منم مثل تو هستم موندم چیکار کنم؟؟
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش آموز سال اول دبیرستانم وتوی فرصت کمی که دارم باید انتخاب رشته کنم وبا معدل 13.10 دررشته ی مورد علاقه ام ثبت نام نمیکنن لطفادر اولین فرصت یک رشته ی خوب وبه درد بخور در شاخه کار دانش بهم معرفی کنید. ممنون---------------------گرافيك حسابداريمعماري
من شهریور ماهی هستم اول دبیرستان میخوام رشته ی ریاضی انتخاب کنم میزارم برم نمره باید چند باشهخواهش میکنم کمکم کنید--------------------------------------بالای همین صفحه مگه ننوشته درس های مرتبط با رشته را عزیزم . یه بار دیگه بخوون ... باید درس ریاضی بالای 12 و درس فیزیک حداقل 10 و معدل رشته ات بالای 12 باشد
سلام ب همه ی دوستای عزیزم من توی رشته علوم انسانی تحصیل میکنم و17سال دارم اما حالا پشیمونم ک چرا تجربی نرفتم حالا از شما دوستان عزیز میخوام ک هرکدوم توی رشته تجربی تحصیل میکنید برام ازش بگید تا شاید تغییر رشته بدم .باتشکر منتظر جواباتون هسم
سلام من سوم راهنمایی هستم و امسال میرم اول دبیرستان می خواست بدونم باید معدل اول دبیرستانم حداقل چند باشه که بتونم رشته تجربی برم؟======================معدل دبیرستان بالای 10 ولی معدل دروئس مرتبط با رشته حداقل 12 ...یه بار دیگه بخش تجربی رو در همین مطلب بخوونید
salam man daram miram 2vom moadele avale dabirestanam 19/85 shodebe tore kheili badi beine riazi va taj shak daram darsaye dabirestane riazio dus daram va fiziko riazim ghavi hasan zistamam ghavi has moshaveremun mige beram riazi behtar ghabul misham vali daneshgahe tajrobio bishtar dus daram ehsas mikonam unjuri mofidam riaziam dus darama hala man chi kar konam---------------------------سلام- شما با این پایه قوی هر رشته که بروید موفق خواهید شد ایشالله. ولی ریاضی برای ورود به داشنگاه بسیار کار راحت تری داره . در تجریی باید رتبه بسیار خوبی مثلا زیر 300 بیاری تا وارد حداقل پزشکی در شهرستان شی . در رشته ریاضی اینقدر دردسر وجود نداره . بهرحال هرچی که علاقه داری انتخاب کن . و یاد بگیر در سایت ها فقط فارسی بنویسی تا مردم بیشتری نظزات شما را بخوونن. سایت با موبایل فرق داره . موفق باشی
جوابم رو بدید لطفا...با چه معدلی میتونم برم رشته تجربی..........ممنون
17
نادیا
Iran, Islamic Republic of
سلام با معدل بالای18میتونی بری تجربی
اگه کنکور برداشته بشه حداقل می تونم باچه معدلی برم رشته تجربی همون 10 به بالا یانه؟
سلام من سوم رانمایی هستم وباید رشته خوبی انتخاب کنم امابه رشته ای که بیشتر علاقه دارم ادبیات وتجربی لطفا بهم بگین ازبین این دوکدومو برم.-----------فعلا زوده بياي دبيرستان با توضيحات مشاوران و دبيران و نمرات كارنامه شما همه چي دستت مياد . الان زوده . نه به داره نه به بار
سلام.من سال اول دبيرستان هستم و به رشته بازيگري علاقه زيادي دارم . چطور مي تونم از سال دوم دبيرستان وارد اين رشته بشم ؟ در ضمن به رياضي علاقه اي ندارم و دلم نمي خواد با رشته رياضي وارد رشته هنر و دانشگاه هنر بشم . آبا مي تونم در رشته فني بازيگري يا كارگرداني بخونم ؟البته با معدل 18:95.من در تهران زندگي مي كنم و مي خوام در دانشكده هنرو معماري تهران تحصيل كنم.خواهشا هرچه سريعتر جواب بدهيد . ممنون.------------------------------شما در تابستان سال سوم برای پیش دانشگاهی باید دروس مرتبط با هنر را امتحان دهید . در پایگاهی که منطقه در نظر می گیرد تا شما در گروه آزمایشی هنر در دانگاه پذیرفته شوید. لطفا به مشاور مدرسه مراجعه کنید و اگر ایشان پاسخگو نبودند به کارشناسی مشاوره اداره آموزش و پرورش و نام دروس و محل آزمون را از آنها بگیرید
دوستان چرا من پاسخي دريافت نكردم؟ خواهش مي كنم كمكم كنيد .------------جواب دادم
من رشتم ریاضی میخوام واس سال سوم تغییر رشته بدم میتونم؟ فقط باید زیستو امتحان بدم؟----------تغییر رشته فقط در تابستان سال دوم انجام می شود نه سوم
بازهم سلام . یعنی هیچ راهی نداره که من از سال دوم دبیرستان وارد رشته بازیگری یا کارگردانی بشم؟-------------سلام ... مگه اينكه بخواي از دوره كاردانش و يا فني و حرفه اي وارد هنرستان هاي خاص صداوسيما يا وزارت ارشاد شي كه اونم مشكلات خاص خودشو داره . بهترين راه ورود به رشته هاي هنري از طريق كنكور و قبولي دانشگاه هاست . كمي هم واقع بين شويد . همه بازيگرا و هنرمندان شايد در دنياي هنر و فن خود موفق باشند ولي در زندگي شخصي خود آمار طلاق و برخي جرائم آنها از افراد عادي بيشتر است . مهم اينست در هر شغلي كه ميخواي وارد شيد پشتكار داشته باشيد و مبتكرانه و خلاقانه عمل كنيد
سلام . متاسفانه امروزه اگه به دوستان و آشنايانت بگي كه قراره رشته بازيگري بخوني و بازيگري را به عنوان شغل آينده در نظر داري مورد سرزنش شديد ديگران قرارمي گيري . بسيار بي دليل . در كل از شما ممنونم.
سلام خسته نباشید من دانش اموز سال سوم در رشته ی ریاضی هستم می خواستم بدانم برای تحصیل در رشته ی نانو باید چه رتبه ای در کنکور کسب کنم؟ باتشکر
1-سلام من دیپلم ریاضی با معدل 66/19 دارم و معدل کتبی نهایی 17 هست ولی قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارم کنکور امسال نتوانستم شرکت کنم و ثبت نام آزاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد معدلم را مناسب ندانست امکان این وجود دارد که من امسال سوم را با رشته تجربی مجدد بخوانم تا معدل کتبی نهایی بالاتری بیاورم ؟ 2-همچنین ثبت نام آزاد دانشگاه سبزوار معدلم را قبول دارد و میتوانم امسال تحصیل را شروع کنم اما قطعا مشهد دانشگاه های بهتری دارد به نظر شما یک سال صبر کنم با رشته تجربی مشهد پزشکی بخوانم بهتر است یا اینکه امسال سبزوار پزشکی بخوانم ؟ 3- یک سوال دیگر اینکه اعتبار مدرک دانشگاه آزاد با دانشگاه فردوسی فرق دارد ؟؟؟-----------------به مشاور مدرسه مراجعه نمائید لطفا . اگر دیپلم ریاضی را گرفته اید شما باید چند درس رشته تجربی را امتحان مجدد تغییر رشته بدهید تا شرط شرکت در ازمون تجربی را بدست بیاورید . و اینکه چون خانم هستید وساکن مشهد و مثل پسرها مشکل خدمت و سربازی ندارید بشنید یه سال برنامه ریزی کنید و حسابی بخوانید تا سال دیگه در خود شمهد قبول شید . دانشگاه فردوسی جز دانشگاه های معتبر وزارت علوم هست و خیلی مرتبش از آزاد بالاتره طبیعتا . ولی کلا رشته پزشکی چه دولتی و چه آزاد از اعتبار بالایی برخورداره .
پزشک بیکار
آره حتما برو
سلام من رشته دوم ریاضی هستم و میخواهم در تابستان رشته تجربی بخوانم یعنی زیست رو امتحان بدم میشود قبول شم سخت نیس
سلام من سال اول دبيرستان رياضي رو11.5 شدم درحالي كه براي رفتن به رشته رياضي بايد رياضي رو12.5 مي كرفتم رفتم به مدير مدرسه كفتم يه نمره كم دارم اونم هدايت تحصيليمو كرفت و تو رايانه رياضيمو 12.5كرد و يه هدايت تحصيلي جديد بهم داد كه الويت رشته رياضي بهش اضافه شده بود و تو كارنامه رياضيم11.5 هست ولي تو هدايت تحصيلي12.5 هستش و من به رشته رياضي رفتم و الآن سوم هستم ميخواستم ببينم در آينده مشكلي برام بيش نمياد باتشكر.
نه اگه هم مشکلی پیش اومد برو پیش اون کسی که نمرتو تغییر داده
سلام ب همه ی دوستای عزیزم من توی رشته علوم انسانی تحصیل میکنم و17سال دارم اما حالا پشیمونم ک چرا تجربی نرفتم حالا از شما دوستان عزیز میخوام ک هرکدوم توی رشته تجربی تحصیل میکنید برام ازش بگید تا شاید تغییر رشته بدم .باتشکر منتظر جواباتون هسمsalam - ali hastam - sevome tajrobi hasram moadelamam to dovom 17 bod age shagerde zerangi hasti taghyir reshte bede vagarne reshte tajrobi vase man reshteye sakhtiye
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اول دبیرسان هستم وبه موسیقی خیلی علاقه دارم میخوام برم رشته ی موسیقی اما نمیدونم توی شهرمون (کرمانشاه )هنرسان رشته ی موسیقی دخرونه داره یا نه لطفا اگه میدونید ادرسشو برام بزارید ....... ممنون میشم.
Iran, Islamic Republic of
سلام من غزل هستم14 سالمه سال اول دبیرستان هستم به موسیقی علاقه ی خاصی دارم و میخوام رشته ی موسیقی رو واسه ادامه تحصیل انتخاب کنم اما هنوز مطمعا نیستم توی شهرمون(کرمونشاه) هنرستان رشته ی موسیقی دخترونه داشته باشه ..خواهش میکنم راهنمایم کنید.... ممنون میشم -----------------------------------------سلام : همه برزرگان موسيقي ما رشته اولشون موسيقي نبوده بلكه مثل آقاي محمداصفهاني اول رفتن رشته تجربي و بعد پزشكي خوندن در كنارش در بيرون به آموزش و يادگيري موسيقي پرداختند . فضاي موسيقي در كشورما براي دخترها اصلا مناسب نيست . بخشي از هدف گذاري شما بعلت سن و تجربه اندك شما بيشتر حالت روياپردازي دارد تا واقع بيني كه اين امر از ويژگي هاي نوجواني است. بهرحال عجله نكنيد و با مشاوران مدرسه و معلمان خود مشورت نمائيد . خدا بهمرات ......
یسنا
سلام بالاخره رفتی رشته ی موسیقی یا نه؟
یسنا
با سلام میخواستم بدونم از سال دوم دبیرستانم میشه برم رشته موسیقی؟با تشکر
سلام من ساله اوله دبیرستانم درسم خوبه به رشته های فنی و تجربی هم علاقه دارم به نظرتون کدوم بهتره؟؟؟
مریم
سلام من دانش اموزسال اول دبیرستان هستم معدلم18/68رشته فنی حرفه ای رودوست دارم ولی ریاضیم هم خوبه ابجیم میگه بروتجربی اما ازیه جهت هم خودم تجربی دوست دارم لطفا راهنماییم کنین
United States
سلام من دانش اموز اول دبیرستانم معدل کل درسم09/19 شده نمیدونم برم چه رشته ای همینطور سردر گم موندم خواهش میکنم کمکم کنید
شبنم
Iran, Islamic Republic of
من هم مثل تو هستم
هدی
اگر از پس رتبه زیر هزار بر میای تو تجربی موفق خواهی بود
هستی
انسانی
امرمحمد
برای تجربی معدل چندخوبه؟؟؟؟
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
19.30
سلام من تو انتخابرشته دچار مشکل شدم سال دوم دبیرستانم می خوام بدونم رشته فنی بهتر یا تجربی برای کسب در امد زوداگه میخوای پول کلانی دستت باشه باید بری تجربی ولی اگه میخوای زود دستت پول برسه برو به فنی مخصوصا ساخت و تولید یعنی رشته من
سلام و ممنون از وب خوبتون خیلی ازش بهره بردم ...فقط ازتون خواهش میکنمم به من در انتخاب رسته کمک کنید چون واقعا نمیدونم باید چی کار کنم کسی هم نیست که بتونم ازش کمک بگیرم ..من بین دو رشته تجربی وریاضی موندم و مهم تر از همه نمیدونم که میتونتم تو کدوماشون موفق بشم ..اطفا بهم کمک کنیدمنتظرتونم----------------چرا از مشاور مدرسه خود کمک نمی گیرید ؟ بهرحال همه رشتهها خوبند بشرط داشتن پشتکار و ادامه تحصیل .
تو رو خدا بهم کمک کنید من یه مدته که دارم درباره رشته های مختف تحقیق میکنم و لی هنوز به نتیجه ای نرسیدم و علاقه خییییییلی زیادی به ریاضی فیزیک دارم ولی نمیدونم میتونم سختی هاشو تحمل کنم؟!یانه؟!لطفا بهم کمک کنید
محمد
مسلما ریاضی بهتره
سلام من دانش آموز سال اولم عاشق زیستم یعنی زنگ زیست رو خیلی دوست دارم برخلاف ریاضی البته ازریاضی هم بدم نمیادولی خوشمم نمیاد درسمم خوبه هم ریاضی هم زیست رو خیلی که کم بشم میشم 18ولی بیشتر روی این شک دارم که اگه برم تجربی قبول میشم یا نه آخه خیلی سخته من تستم خوب نیست اعتمادبه نفسمم صفر درسم متوسط روبه بالا خواهش میکنم بگین چی کار کنم؟
سلام.من سال اول دبیرستان هستم و به رشته ی ریاضی علاقه دارم ولی خواهرم که رشته ی ریاضی خونده میگه ریاضی نرو از یه طرفم دبیر زیستمون بین سه کلاس اول یه امتحان هماهنگ گرفت و نمره ی من از همه بیشتر شد نمیدونم چکار کنم لطفا کمکم کنید.
سلام من شيرين هستم و 15 سالمه و كلاس اول دبيرستان هستم . با هوش هستم و همه چيز رو زود ياد ميگيرم همه ي درس هام هم نسبتا خوبه ولي درس نميخونم و نمره ميارم . نمرات راهنماييم همه خوبه ولي سوم راهنمايي با معلم رياضي مشكل پيدا كردم و اين باعث شد ديگه رياضي نخونم و نمره رياضي سومم12 شد . و دوست دارم رشته تجربي برم و خانوادم همهمين رو ميخواهند .لطفا راهنماييم كنيد كه چه كار كنم تا بتونم برم تجربي ؟ متشكرم
سلام من سال اول دبیرستان هستم میخواهم رشته ی فنی حسابداری بازرگانی بروم آیا ریاضیش سخته.آیا بقیه ی دروسش سخته.
با سلام.تشکر از سایت خوبتون.من اول دبیزستان هستم و معدلم 20.برای انتخاب رشته شدیدا بیت تجربی و ریاضی گیر کردم.لطفا کمکم کنبد.
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول دبیرستانم حفظیم خوبه و عاشق ادبیاتم،ادبیاتمم 20، زیست وشیمی رو هم دوست دارم تو این دو درسم خوبم اما شیمی سال دوم میگن بیشتر مفهومیه منم به درسای مفهومی علاقه ای ندارم حالا تصمیم گرفتم برم رشته ی انسانی اما اگه شنیده باشین بعضیا میگن کسایی که میرن انسانی درساشون خوب نیس منم معدل سومم 18 /50 بوده حالا موندم برم انسانی یا تجربی در صورتی که گفتم به درسای مفهومی علاقه ای ندارم تو روخدا راهنماییم کنین متشکرم--------------به شايعات توجه نكنيد دوست عزيز . به هر چه علاقه داريد فكر كنيد. علوم انساني به شرط ادامه تحصيل و پشتكار يكي از رشته هاي خوب كشور ماست . شما يك لحظه تصور كنيد داراي مدرك دكتراي روان شناسي- حقوق- حسابداري -تربيت بدني ... هستيد بنظرتون اينا كمه؟
Iran, Islamic Republic of
تو رو خدا زود جوابمو بدین!!!!!!!!!!!
* سلام خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون * * موفق و موید و سربلند باشید *
سلام مر30 از راهنماییتون من واقعا نمیدونم به چی علاقه مندم برای همین خیلی این انتخاب برام سخته!!
سلام من دانش اموز سال 2 تجربی هستم.الان فهمیدم که باید میرفتم انسانی.اصلا به رشته های تجربی علاقه ی انچنانی ندارم در عوض به مدیریت ها و حقوقو زبان خیلی علاقه دارم.میخواستم بدونم برای اینکه ساله دیگه برم سوم انسانی باید تابستان 5تا درس اختصاصیه دوم انسانی رو بخونم و شهریور برم امتحان بدم؟ایا از بچه های سوم عقب نمی مانم؟؟؟----------شما در تابستان سال دوم با هماهنگی مشاور مدرسه می توانید در امتحان تغییر رشته به انسانی شرکت نموده و با قبولی در امتحان دو درس جامعه شناسی یک و عربی 2 براحتی درسال سوم وارد رشته انسانی شوید
United States
وای ی ی ی ی ......مرسی از اینکه اینقدر سریع جواب دادین...
سلام من مهشیدم 15 سالمه اول دبیرستانم ابتداییم همش20 بودراهنماییم هم 20 بود.میخواستم ببینم تجربی بهتره یا ریاضی ؟---------------------------------------سلام -بستگي به علاقه شما داره . شما براي هر دو رشته مساعد هستيد . از مشاوره مدرسه خود و يا دبيران زيست و يا فيزيك و رياضي مدرستون هم مي تونيد كمك بگيريد
salam man daram miram 2vom moadele avale dabirestanam 19/85 shodebe tore kheili badi beine riazi va taj shak daram darsaye dabirestane riazio dus daram va fiziko riazim ghavi hasan zistamam ghavi has moshaveremun mige beram riazi behtar ghabul misham vali daneshgahe tajrobio bishtar dus daram ehsas mikonam unjuri mofidam riaziam dus darama hala man chi kar konam-
سارا
سلام منم مث خودتم اما کلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم برای انتخاب رشته که شغل آیندمون به اون مربوطه باید به نیاز جامعمون نگاه کنیم من تحقیق کردم و متوجه شدم که اکثر کسایی که تجربی میخونن برای پزشکی میخونن اما کشور ما به پزشک نیاز نداره و قبولی تو دانشگاه های پزشکی خیلی محدوده و برای دخترا بیشتر محدوده کشور ما چون یک کشور درحال توسعه است به مهندس بیشتر نیاز داره و بازار کار رشته ریاضی داغ تر از تجربی هست.
سلام میخواستم درباره ی انتخاب رشته کمکم کنید منسال اول دبیرستانم خودم به رشته ی ادبیات علاقه دارم امامادرم میگه برم علوم تجربی نمرهی ادبیاتمم خوبه کمکم کنید؟ لطفا.راستی تورشته ادبیات کاردانی معماری هم هست؟----------بخش اول ا با مشاور مدرسه خود مطرح کنید . / خیر
Iran, Islamic Republic of
سلام من دوم تجربی هستم میخوام تغییر رشته بدم واسه کاردانش چطوری اینکارو بکنم؟اگه خواسته باشم برم معماری باید چه کتابهایی بخونم؟
Iran, Islamic Republic of
سلام من امل دبیرستانم معدلم11/86کدوم رشته رو ور دارم؟2تا ام مردودی داشتم تو ریاضی و فیزیک...زود ج بدین.
من اول دبیرستان هستم واز بازیگری خیلی خوشم میاد ونمیدونم از الان چه رشته رو انتخاب کنم کمکم کنید باتشکر.
سلام من می خوام امسال انتخاب رشته کنم نمیدونم کدوم رشته خوبه ریاضی یا تجربی ریاضی سال قبلم 16 وعلوم تجربی 18 بود حالا نمی دونم کدوم رشته رو انتخاب کنم از شما خواهش می کنم کمکم کنید در ضمن معدل سال قبلمم 18/55 بود
Serbia
عزیزم اگه بری ریاضی میتونی تو کنکور شاخه های تجربی به جز پزشکی شرکت کنی
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اولی هستم.توی انتخاب رشته به مشکل بر خوردم.از یه طرف دوست دارم برم ریاضی از یه طرف انسانیمن نمرات ریاضیم بد نیست ولی عالی هم نیست در حد 17و18یکی از فامیلامون رفته بود ریاضی میگفت خیلی عالیه ولی الان میگه ای کاش میرفتم انسانی.ولی یکی رفته انسانی خیلی هم درساش خوبه و معدل سال اولش 19.00 شد میتونست بره ریاضیمن اول قصد داشتم برم ریاضی ولی الان 50درصد شده(علاقم)خیلی هم به شعر و تاریخ و تحیل کردن خیلی چیز ها و روان شناسی علاقه دارم.ولی مشکل خیلی بدم اینه که به مردم نگاه میکنم.من دختر عموم و دختر خالم انسانی میخونن و من هر وقت میدیدمشون میگفتم انسانی خیلی بی خوده.ولی الان پشیمونم و میدونم اگه برم انسانی همه مسخرم میکنن.واقعا گیج شدم.نمراته ادبیات و زبان و عربی هم همشون 18 به بالا ست.حفظ کردنی هم ای دوست دارم.ولی میخوام در اینده یا روان شناس شم یا تاریخ شناس.اگرم ریاضی برم همش میترسم کم بیارم.تو رو خدا کمکم کنید.-------با مشاور مدرسه مشورت کنید . ولی اگر واقعا به انسانی علاقه دارید خب درنگ نکنید و به حرف مردم توجه نکنید. مهم پشتکاره که ایشالله داریدمعدلم هم 19.33 بوده سال سوم
سلام ب همه ی دوستای عزیزم من توی رشته علوم انسانی تحصیل میکنم و17سال دارم اما حالا پشیمونم ک چرا تجربی نرفتم حالا از شما دوستان عزیز میخوام ک هرکدوم توی رشته تجربی تحصیل میکنید برام ازش بگید تا شاید تغییر رشته بدم .باتشکر منتظر جواباتون هسمsalam - ali hastam - sevome tajrobi hasram moadelamam to dovom 17 bod age shagerde zerangi hasti taghyir reshte bede vagarne reshte tajrobi vase man reshteye sakhtiyeسلااااااااام من دوم تجربی هستم درساش سخت نیس من پارسال 19.20 شد.از نظر من که سخت نیس .خیلی خوبه حتما بیا
Iran, Islamic Republic of
من به رشته بازیگری علاقه مندم تو شهر تبریز امکانات نیست ورشته ام کامپیوتر است وریاضی هم ضعیف هیچ علاقه ای ندارم به رشته ام وسال دوم هستم میشه زود جواب بدید من چی کار کنم
سلام من علاقه زیادی به شغل روانشناسی دارم ولی میترسم بعد از این همه درس خوندن توی رشته انسانی برام کار نباشه!!لطفا اگه میشه راهنماییم کنید.آیا توی این وضع جامعه میتونم شغلی با مدرک روانشناسی پیدا کنم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگرم باشه از لحاظ پول چطوره؟؟؟؟منتظرم.
پریسا
Iran, Islamic Republic of
سلام. اگر به روان شناسی علاقه داری بخون و ان شا الله اگه خصوصیات روانشناس خوب رو داشته باشی دفتر مشاوره میزنی و موفق میشی. من روانشناسی خوندم
Zeynab
Iran, Islamic Republic of
دروس روانشناسی سخته؟؟برام دعا کنید انسانی دربیام..خیلی علاقه دارم
سلام من نرگس هستم ساله اول دبیرستانم معدل سوم من 14/19 بود ریاضیم در حد 17- 18 استو زیست و فیزیکو شیمی من در حد 18-19 استمن به همه ی درسا علاقه دارم به همین خاطر بین دو راهی بدی هستم لطفا من رو در انتخاب رشته کمک کنید.
سجاد
Iran, Islamic Republic of
با معدل دوازده قبولی حاحی چه برسه به پونزده
فاطیما
United States
توروخدادعاکنیدمعدل15روتجربی بگیرندایامیشودبا15رفت تجربی
الی
ماکه نتونستیم..............خداکنه شمابتونی.
پوریا
ده هم میگیرن چه برسه به 15
Iran, Islamic Republic of
خیر
Iran, Islamic Republic of
نه نمیتونی.چون 18 رونمیگیرن چه برسه 15
نادیا
Iran, Islamic Republic of
نه بابا دلت خوشه ها........
nadiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Iran, Islamic Republic of
من معدلم4 19.1 هست میتونم برم تجربی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاهین
سلام من سال سوم گرافیکم اما رشته مورد علاقه من تجربی هست می شه من را راهنمایی کنید که چه جور تغیر رشته بدم .مرسی
ستاره
سلام.من متولد1373هستم ومتأهلم علاقه مندبه رشته معماری هستم.سال قبل وقتى ازدواج کردم ازهنرستان معماری انصراف دادم.الان برای ادامه تحصیل بایدچکارکنم
اتنا
رشته ی معماری معدل چند میخواهد؟
مریم
Iran, Islamic Republic of
رشته گرافیک معدل چند می خواهد
حنانه
Iran, Islamic Republic of
ببين گلم من معدل اول دبيرستانم 11/30بودقبولم كردن ولي بخون اشاا...قبول بشي...بري رشتتومنم علاقه دارم خيلي پس بزن
سحر
معدلت کمتر از 12 نباشه
نازنين
Russian Federation
سلام.نازنين هستم.معدل اول دبيرستانم 17شده خيلي تجربي رودوس دارم.ولي مدرسم معدل 18ب بالاروميگيره؟
المیرا
United States
سلام من اول دبیرستان هستم در ضمن خانه دار ودانش اموز مدرسه شبانه نیز هستم به نظر شما برای من چه رشتهای خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امير
معدل اول دبيرستان من 16.11است اياميتوانم تجربي بخونم.
هانیه
اگه علاقه و تواناییشو داری برو وگرنه بری فنی بهتره
به امید به خدا وتلاش وپشت کار وی تونی بخونی
شاهین رجبی
Iran, Islamic Republic of
نظرمن این است که مطالب خوبی دارد
هانیه
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول هستم و تقریبا درسم خوبه و معدل ترم اولم 19.02 شده اما نمیدونم چه رشته ای برم عاشق پزشکی ام اما با زیست مشکل دارم در صورتی که از رشته های ریاضی متنفرم اما فیزیک و ریاضی ام خیلی خوبه میخواستم ازتون بپرسم اگه زمان ما کنکور باشه یا اصلا نباشه من میتونم هم ریاضی هم تجربی بخونم تو رو خدا -من چی کار کنم
عزیزم کسی که بره تجربی زیست مهمترینه و برای ریاضی هم همین طور {حالت خوبه}!!!!!!!!
سحر
سلام من اول دبیرستانم ونمره ی ریاضی ترم اول من 15شد اگر ترم دوم هم تو همین حدودا بشم ولی از 14 کمتر نباشه ونمره ی فیزیک ترم اول هم20میتونم برم رشته ی گرافیک...خواهشا کمک کنید
من می خواهم پز شکی قبول شم دولتی
اماریاضی را در ازمون ها خوب نمی زنم...
حالا وقت انتخاب رشته ی من است ومن نمیدانم تجربی برم یاریاضی؟
م16
من می توانم اسم شما رو بدونم
اره چرا ميبرسي
حسین
سلام من خیلی به رشته الکترونیک علاقه دارم اما خونواده میگن برو تجربی میشه منو راهنمایی کنید
غمگین
سلام .یه سوال داشتم.من سال اول دبیرستان هستم اما نمیدونم باید چ معدلی کسب کنم واسه رشته ام .رشته ام کامپیوتره ممنون میشم هرکی جوابمو بده .......
زلال
سلام من بین دو رشته ی ریاضی و تجربی شک دارم معدلم 19/95 وتو هردو استعداددارماما نمی دونم چی کار کنم همه می گن رشته ی ریاضی پسرونه است و تجربی هم پذیرش کمی داره و رشته های دانشگاهیش کم شده ولی مشاغل مناسبی داره درصورتی ریاضی این طور نیست مدیرمون می گفت شاید تا اون موقع کنکور برداشته بشه میخوام بدونم حقیقت داره یانه تورو خدا کمکم کنبد فردا باید برم انتخاب رشته

----------
به هر کدوم که بیشتر علاقه داری برو . علاقه به رشته باعث رضایت شغلی در آینده میشه
سلام معدلت باید بالای 17 الی 17/5 باشه
سلام من سال اولم و معدل ترم اولم 19.50 شده زیستوخیلی دوست دارم ولی ریاضی رونه دوست دارم نه بدم میاد ولی خب مشکل اینجاست که اعتمادبه نفسم کمه و فکرمیکنم نمیتونم پزشکی قبول بشم به نظرخودمم نمره هایی که الان میگیرم ملاک نمیشه که حتما توکنکور موفق بشم و تازه پزشکی هم که قبول بشم باید کمه کمش 10سال درس بخونم خیلی ناامیدم نمیدونم چرا (ریاضی:18به بالا -زیست:19به بالا) راستی ازخون نمیترسمو عاشق جراحیم.
رضا
خوب دوست من از نظر من بهتره که همون تجربی بری...........
برزین
با سلام و احترام
دختر من سال دوم تجربی ایست ومی خواهد به رشته ریاضی تغییر رشته دهد لطفا مرا راهنمایی کنید.
باتشکر
نیلوفر
سلام.من دانش آمور سال اول هستم و در مدارس سمپاد درس میخوانم.مشکلم اینه که نمیدونم برم ریاضی یا تجربی.تا الان نمره زیست کمتر از 19نداشتم.ریاضی هم تو راهنمایی زیاد خوب نبودم ولی امسال نمره هام اکثر اوقات بیشترین تو کلاسمون بود.معدل ترم اولم19.68هستش.به رشته های مهندسی زیاد علاقه ای ندارم واسه تجربی هم بیشتر داروسازی دوست دارم ولی میترسم تو تجربی شکست بخورم.بعضی از اطرافیانم هم میگن تجربی ریسکش زیاده برو ریاضی.حالا من چی کار کنم به نظرتون؟خیلی سردرگم شدم.میشه کمکم کنید؟
آرنیکا
سلام خسته نباشید
من دانش آموز سال اول دبیرستانم معدلم 19.93 شده قصد دارم که در آینده مهندسی معماری بخونم سوالم اینه که اگه از رشته ریاضی برام بهتره یا برم رشته معماری فنی حرفه ای؟
ملوس
سلام من اول دبیرستانم نمیدونم چه رشته ای برم خیلی تجربیو دوست دارم اما میگن استخدامیش کمه. چیکارکنم کمک کنید
علی
سلام دانش آموزاول دبیرستان هستم برای انتخاب رشته دچارمشکل هستم ودلم میخوادآینده مهندسی نفت.گاز.شیمی.پلیمربخونم آیاازرشته ریاضی واردشوم بهتراست یاازطریق هنرستان صنایع شیمیایی.بعد فارغ التحصیلی مدرکشون ازنظراعتبارفرقی میکنه؟ازنظربازارکارکدوم رشته دانشگاهیش بهتره؟
فاطمه
بچه ها كمكم كنيد.براي حسابداري بهتره برم فني حرفه اي يا دبيرستان راضي بخونم باتوجه اينكه راضيم خوبه ممنون
نگار
سلام .چند روز دیگه باید انتخاب رشته دبیرستان بکنم.البته هنوز کارنامه ندادن دانش اموز خوبی هستم معدل پارسالم19.40شده.درحال حاضر به انسانی و تجربی فک میکنم.ریاضی رو که دوست ندارم فنی رو هم بهم میگن چون نمره هام خوبه نرم وگرنه از نظر خودم عالیه وموقعیت شغلی اون بالاس ولی خوب این رو هم کنار گذاشتم. به راهنماییتون نیازمندم...
ناشناس
سلام من دانش آموزسال اولم وعاشق رشته ریاضی از زیست شناسی متننفرم ولی بیشتر از این که دلم بخواد مهندس بشم دوست دارم پزشک بشم.من چیکار کنم؟کمک!!!!!
سارا15
بد نبود ولی اون چیزی که من می خواستم نبود
ارش
من معدل ترم اولم 14.5 شد زبانم خوبه به شاخه های فنی حرفه ای و کار و دانش علاقه دارم و الان نمیدونم چه رشته ای رو انتخاب کنم اگه میشه یه راهنمایی بفرمایید چه رشته ای انتخاب کنم اگه میشه سریع جوابمو بدین فردا صبح باید انتخاب رشته کنم ممنونم

-----------------------
سلام . با توجه به تسلط شما به زبان شما بهتر است رشته كامپيوتر شاخه فني و حرفه اي رو انتخاب كنيد دوست عزيز . كلا هنرستان فني و حرفه اي بايد هدف شما باشد .
هستی
توخجسته باش خسته شدی انقدردرس خوندیاا
ارش
چرا جواب ندادید ساعت 10 باید انتخاب رشته کنم
Iran, Islamic Republic of
سلام ببخشید من دانش اموز سال اول دبیرستانم میشه بگین چه رشته از همه بهتره
بستگی به نمراتت و علاقت
داره
ارش
سلام میشه شغل های اینده ی رشته های حساب داری و کامپیوتر و نقشه کشی معماری رو نام ببرید
برای انتخاب رشته ی کمپیوتر نمره ی ریاضی باید چند بشه
آیدا
United States
سلام من سال اول دبیرستانم ولی معدلم سر مشکلاتی اومده پایین ی تجدیدم دارم ولی میخوام برم تجربی چی کار باید انجام بدم.
...
سلام من در یکی از مدارس استعداد های درخشان درس می خوانم ولی خب نمراتم نسبت به کسانی که در مدارس دیگه هستن کمتر واقعا موندم ریاضی یا تجربی البته نمره زیستم همیشه بالا تر از ریاضی . فیزیکم بوده ولی احساس میکنم ممکنه از تجربی خوشم نیاد به خصوص که بشدت از حیوانات میترسم بعد میخواستم بدونم میشه سال اولو ریاضی بخونم بعد تغیر رشته بدم تجربی؟
m.r
سلام ببخشید من می خواهم ازطریق ریاضی وارد داروسازی و یا پزشکی شوم امکانش هست خیلی برام مهمه
یاسین
United States
سلام ببخشید میخواستم بدونم با معدل 14/50 وبانمره13 ریاضی و نمره 15/50 فزیک میشه به رشته ریاضی برم نمرات ریاضی وعلوم در دوران راهنمایی بالای 30 هست لطفا جواب بدید. ممنون

-------------------------
شدن كه ميشه از نظر آيين نامه ولي بهتر است با اين وضعيت به فني و حرفه اي يا علوم انساني برويد دوست عزيز
سامان
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش اموز دبیرستان فردوسی تبریز هستم.معدل رشته ی من برای ریاضی 17است ولی امتیاز بررسی های مشاوره ای من کم است وامتیازم به 85 نمیرسه و دبیرستان خودم و3.4 تا دبیرستان دیگه قبول نمیکنند همه ی رشته هام اینجوری یه.تو رو خدا دارم دیوونه میشم.
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اولم معدل همه ی رشته ها و شاخه هام 17است اما امتیاز برسی های مشاوره ایم کمه و امتیازم به 85 نمیرسه و همه ی مدرسه ها قبولم نمیکنند .چی کار کنم آیا راه داره برم ریاضی وتجربی میتونم اعتراض کنم.

-----------------
تشریف ببرید کارشناسی مشاوره اداره آموزش پرورش منطقه محل زندگیتون با مسئولش مشورت کنید
باید اول دبیرستان انتخاب رشته کنم؟
مریم
Iran, Islamic Republic of
سلام .من دانش اموزسال اولم.من در مدرسه علوم معارف درس می خوندم من دوست ندارم رشته انتخاب کنم که بقیه من مسخره کنن. هم به رشته معارف هم به تجربی علاقه دارم. معدل ام 15.50 به بالاست.بابام گفته میتونی بری مدرسه غیرانتفاعی تجربی .ممنون میشم راهنماییم کنید
مریم
Iran, Islamic Republic of
خواهش می کنم خیلی زود جواب بدید
سحر
سلام من سال سوم ریاضی هستم اماهیچ علاقه ای به رشتم ندارم و عاشق حقوقم.برای حقوق باید کنکور انسانی بدم یا اینکه از ریاضی هم میشه رفت حقوق؟لطفا راهنماییم کنید
هستی
سلام ببخشیدمن اول دبیرستانمو معدل ترم اولم 19.09 شده و معدل سالانه ام هم19.52 میشه بگید معدل ترم دومم چند شده؟ در ضمن من نمره همه درسامو نوشتم
مستمر هام همشون 20 شده برای ترم 2 مرسی
دینی مستمر 20 پایانی 20 سالانه 20
زبان فارسی 20 19 19.25
ادبیات فارسی 20 18.25 18.50
عربی 20 20 20
زبان خارجه 20 20 19.75
ریاضی 20 20 19.50
مطالعات 20 19.75 19.75
زیست 20 18.75 18.75
ورزش 20 20 20
فیزیک 20 18.75 19.25
شیمی 20 19 19.25
فعایلت های قرانی 19.50 19.25
برنامه ریزی 20 20 20
انظباط 20 20

ممنون میشم اگه معدل ترم دومم رو بگید
هستی
خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی برام مهمه نمیدونم چرا ایا معدل ترم دومم بالا تر از ترم اول بوده که معدلم کلشو میگم بالا شده خواهش میکنم به ایمیلم بدین جوابو راستی من اول دبیرستانم زود بگین ممنونم

--------------------
برای انتخاب رشته علاوه بر معدل کل دروس معدل دروس اصلی هم مهمه . یعنی دروس دوره راهنمایی و دبیرستان . همون دروسی که در نمون برگ هدایت تحصیلی ذکر شده
dorna
سلام من سال اول دبیرستان رو تمام کردم و به مامایی و برستاری علاقه دارم اما به رشته ی تجربی علاقه ندارم بایدچیکارکنم؟ لطفا راهنماییم کنین.مرسی
dorna
سلام من سال اول دبیرستانو تمام کردم ویه مامایی و برستاری خیلی علاقه دارم ولی رشته ی تجربی رو دوست ندارم باید چیکارکنم؟لطفا راهنماییم کنید مرسی
fatima
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش امز سال اول دبيرستانم و براي انتخاب بين رياضي وتجربي مردد هستم ازطرفي بعضيهام ميگن رياضي پسرونست واينده شغلي براي دخترا نداره وتجربي هم قبوليش پايينه وبايد10.11سالي وقت گذاشت.استعدادم تو دوتاش خوبه ومعدلمم 20شان اجتماعي شغل هاي نهايي هر 2شون هم دوست دارم ولطفا راهنمايي كنيد
نیلوفر
سلام من میخوام تجربی بردارم ولی نمیدونم امتیاز واسه تجربی چقدره وخیلی به این رشته علاقه دارم
poriya
سلام من معدلم 17:60میخاستم رشته ی دارو سازی را انتخاب کنم.من ملاکم رابرای انتخاب این رشته نمره ی20 علوم سوم راهنماییم بود.لطفا راهنماییم کنید


-----
ایشالله با تلاش و پشتکار بیشتر شما به هدفتون برسید . باید بدانید در حال حاضر شما فقط می توانید در دوره دبیرستان وارد رشته علوم تجربی شوید اما برای ورود به رشته دارو سازی تلاش و برنامه ریزی مضاعفی باید داشته باشید
ava
سلام من امسال باید انتخاب رشته کنم راسش علاقه زیادی به گرافیک دارم اما تجربی رو هم دوس دارم و هر دو رشته رو در هدایت تحصیلی ام دارم
اما یکی از مشکلاتم اینه ک دستام خیلی عرق میکنه بخاطر این موضوع نگرانم ک نکنه توی اینده وقتی رفتم گرافیک برام مشکل درس کنه
حالا شما میگید با این اوضاع برم گرافیک یا تجربی؟؟؟
خاهشا کممممک
حمید
فک نکنم در آینده این عرق کردن دستت رو که میگی واست مشکلی ایجاد کنه. فقط به خدا توکل کن به حرف دلت رو گوش بده و برو جلو!!!
shaghAyegh
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اول دبیرستانم برای انتخابرشته دچارمشکل شدم برای خوندن رشته ی حقوق بایدبرم علوم انسانی ولی به دلیل نمره ی زبان فارسی که 11شدم اولویت نیاوردم نمره های دروس تجربیم بالابوده واولویت اوردم ولی به رشته ی انسانی علاقه ی بیشتری دارم چیکارکنم که 1نمره رابگیرم به کجامراجعه کنم که رفتن به علوم انسانی من موافقت کنن؟لطفا کمکم کنید
وبه نظرشماازرشته ی تجربی حقوق بخونم موفق ترم یاازانسانی ؟؟ممنون

------------------
پاسخ: دوست عزیز / چون شما در امتحانات خردادماه نمره قبولی 11را کسب کرده اید باهماهنگی مشاور و مدیر مدرسه حق شرکت در امتحانات تعیین رشته را دارید. به آنها مراجعه نمائید و بفرمایید طبق آیین نامه من می تونم در امتحان تعیین رشته در درس ادبیات که در شهریورماه برگزار می شود شرکت کنم و بعد اخذ نمره بالای 12 با تایید مشاور مدرسه می توانید وارد رشته علوم انسانی شوید
saba neknam
سلام دوستان عزيز
من كلاس اولم و امسال بايد تعيين رشته كنم به خدا موندم نمراتم در رياضي 19 زيست 18 و فيزيك 17 و شيمي 20 دوست دارم برم تجربي ولي مشاورم ميگه رياضي براي دختر بهتره
به نظر من اصلا هم اينطور نيست من زيستا دوست دارم و ميدونم دراينده يه دندانپزشك ميشم ولي همه منو نا اميد ميكنن شما كمكم كنين توروخدا
كدوم رشتههههههههههههههههههه ؟
رياضي يا تجربييييييييييييييييييي

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میگنا
اول علاقه شما . خب برید تجربی ایشالله اونجا هم با تلاش بیشتر به موفقیت می رسید
الناز حسینی راد
سلام رشته ی چهره سازی رشته ی خوبی هست

---------------
شاید بازار کار کمی داشته باشد
ایدا
اره.مخصوصا تو ایران
Elnaz hosseini rad
سلام من النازم سال اول با معدل 14 و 2تا مردودی ریاضی و شیمی میشه برم رشته ی کامپیوتر


------------------------
سلام. اول اینکه شما باید سعی کنید تا امتحانات شهریور 92 ایشالله شما نمره قبولی از ایندو درس افتاده بگیرید تا شانس انتخاب رشته های شاخه نظری را هم داشته باشید . برای ورود به رشته کامپیوتر شاخه های فنی و حرفه ای هم باید زودتر بجنبید .
علی
به نظر شما فنی بهتره یا علوم انسانی از نظر اینده شغلی معدلم شده19
به نظر من علوم انساني
پانیذ
سلام من سال اول دبیرستان راتمام کرده ام ودر انتخاب رشته بین ریاضی فیزیک و تجربی با پدر ومادرم اختلاف دارم و درس ریاضی من بهتر از حفظیات است علاقه شدید به رشته پزشکی دارم مرا راهنمایی نمایید متشکرم.

-----
خب اگه به پزشکی و تجربی علاقمند هستید شما برید رشته تجربی
سحر
سلام.من میخوام برم رشته گرافیک به نظر شما کاردانش بهتره یا فنی حرفه ای؟؟؟؟
fata
Iran, Islamic Republic of
فنی حرفه ای
فاطمه حسینیان
Iran, Islamic Republic of
سلام ممنون از مطالبتون .. معدل دوره راهنماییم 19 بود که باعث شد به نمونه دولتی هنرستان راه پیدا کنم . اول دبیرستان افت شدید کردم 16 شدم . به انسانی و معمعاری علاقه دارم ستعدادم یکیه ...به اسرار خانوادم توی مدرسه عادی با تعهد انسانی نوشتنم ولی احساس میکنم اعتماد بنفسمو واسه انسانی از دست دادم . در صورتی که توی کلاس سطح هوشی بالا تری نسبت به سایر دارم ... یک هفته از مهر گذشته بی هدف درس میخونم نمره بالا میارم ولی میگم هرچه باداباد... اما شدیدا محیط هنرستان و معماری رو ترجیح میدم ... شنیدم که اشتغال زایی معماری بیشتر از انسانی شده حقیقت داره ؟؟؟
میخوام تغییر رشته بدم به معماری اما موفقیتم رو توی معماری صد در صد نمیدونم اما حجم دروس انسانی برام سگینی میکنه ... به نظرتون به معماری تغییر رشته بدم یا نه ؟؟؟؟؟ خواهش میکنم سریعا جوابمو بدین فوووری خواهش میکنم پلیییییییییییزز ... ممنون و سپاس
میناخدامرادی
salam.ali bood.
ساناز
Iran, Islamic Republic of
سلام..من میخوام برم رشته گرافیک ولی تو این شهر هنرستانی نیست که گرافیک فنی حرفه ای داشته باشه فقط کاردانش داره ..من به کتابای رشته ی گرافیک علاقه ی زیادی دارم میخواستم ببینم گرافیک کاردانش هم درس عکاسی و طراحی داره؟؟؟؟

----

بله
سلام من مهندسي معماري خيلي دوست دارم ولي نميدونم از فني برم بهتره يا از رياضي
ممنون ميشم اكه توي اين زمينه يه مقدار مفصل تر راهنماييم كنيد
نفس
بهتره که ازریاضی بری چون برای مهندسی تودانشگاه بیشترازریاضی برمیدارن چون سوادشون ازفنی بیشتره
یلدا
سلام....
من امسال میرم اول دبیرستان می خوام بدونم که درسا کاملا تغییر کردن یا نه؟!
ح.م
سلام من امسال انتخواب رشته دارم اما بین رشته های تربیت بدنی/معماری/تجربی وانسانی موندم ونمیدونم باید چیکارکنم میخواستم بدونم میشه از رشته های فنی به رشته های نظری برم یا برعکس داخل رشته های فنی چطور میتونم سال دیگ تغییر بدم؟
دانیال
سلام.من امسال سال اولوتموم حالااز بین دورشته ریاضی وتجربی موندم کدوماتخاب کنم معدلم 18.87شده البته مدرسه استعدادهای درخشان هستم نمره ریاضی17وفیزیک18
سوگند
سلام من سال اول دبیرستان دو تموم کردم و موندم چه رشته ای برم معدلمم 76/15 لطفا راهنماییم کنید که برم تجربی یا ریاضی خانواده به من میگن تجربی برو چون رشته ی ریاضی که شاخه هاش مهندسیه واسه زن تو کشور ما کاربرد نداره.منتظر جوابتون هستم.
نگار
سلام من نگارم کلاس اول دبیرستان می خوام رشته یه حساب داری بخونم از فنی حرفه ای اما به دروسش علاقه ندارم فقط بخواتر بازار کارش می خوام بخونم اگر کسی راهنمایی یا نظری برایه من داشته باشه ممنون می شم
نگار
نه اگه تو ریاضی درست خوب باشه وخوب بتونی کار کنی شرکت هایه مختلفی استخدامت می کنن
آوا
سلام، من دوم دبیرستان هستم و رشتم هم ریاضی هستش اما می خوام روان شناسی بخونم می خواستم ببینم الان باید تغییر رشته بدم؟ یا از ریاضی هم میشه خوند؟ از کدوم رشته برم بهتره؟

-----
تغيير رشته در دبيرستان از خرداد تا شهريور سال دوم با نظارت مشاور مدرسه امكان پذير است . اما در زمان كنكور هم مي توانيد براي تغيير گروه آزمايشي مثلا علوم انساني تغيير رشته بدهيد .
حسام
سلام من معدلم 16.99شده و فیزیکم 17.75وریاضیمم 11شده و به رشته ی ریاضی علاقه دارم آیا می تونم من به این رشته برم .و تو اولویتام برای هدایت تحصیلی زده تجربی .انسانی فنی و کارو دانش بااین تفاسیر مجاز نیستم برا رشته ی ریاضی.من اول دبیرستانم لطفا کمکم کنید.

-----------------
پيشنهاد مي شود با اين وضعيت نمره به رشته رياضي نرويد . مگه همه كساني كه رياضي ميخونن در آينده موفق مي شوند؟ آيا در رشته هاي ديگه چهره هاي موفق و نخبه نداريم ؟
سلام من دانش اموز اول متوسطه امسال باید انتخاب رشته کنم کمکم کنید
مهرداذ
Iran, Islamic Republic of
سلام . من دانش اموز سال اول دبیرستان بودم که الان می خواهم برم دوم و انتخاب رشته کنم . بین ریاضی و فنی و تجربی گیر کردم . نمی دونم کدام رشته را انتخاب کنم . از نظر درسی که خیلی مشکلی ندارم چون معدلم از 19 بالا تر شد . اما با این حال نمی توانم سوال های سطح بالاتر از کتاب را بزنم و برای همین می ترسم در کنکور نتیجه ی خوب را کسب نکنم لطفا کمکم کنین.

-------------------
اگر معدل بالای 19 دارید حتما برید ریاضی . شک نکنید
فاطمه
Serbia
فقط به علاقه و استعدادت توجه کن
علی
سلام من دانش اموز اول دبیرستان نمونه دولتی ام و معدلم 16/31 شده تو مدرسه ما تجربی پر شده میخواستم بدونم میشه برم ریاضی فیزیک بعد برم تجربی کمکم کنین لطفا ؟؟؟؟
شما هم میتونین رشته دیگه ای رو انتخاب کنید وبعد برایدانشگاه کنکور تجربی رو بدید ومیتونین از رشته ای ب رشته ی دیگر رجوع کنید
سیمین
سلام
یه سوال از خدمتتون داشتم
میشه بعد از اینکه سوم رو خوندی تغییر رشته بدی؟

-------------
خیر. فقط تابستان سال دوم
سارینا
من کنکور 92رشته تجربی دادم.با این شرایط کنکور امسال میشه حقوق آزاد برم؟

---------
بعله حتما
رویا
سلام. خسته نباشید من الان دارم میرم اول دبیرستان وهنوز هم مدرسه ام رو انتخاب نکردم نمیدونم هنرستان برم یا. دبیرستان. از طرفی به رشته ی با زیگری خیلی خیلی علاقه دارم. میشه کامل تر تو ضیح بدهید که چگونه میشود وارد رشته بازیگری. شد به جز رشته ی نمایش در هنرستان ها.ممنون میشم جوابمو بدید.
س
ماآرل
چگونه بازیگر شوم
الی
سلام.من ترم مهر فوق دیپلم معماریموازدانشگاه سراسری قزوین میگیرم.این رشته رو خیلی دوست دارم ضمناتواین رشته استعدادفوق العاده ای دارم.همه میگن اشتباه محضه که بخوام تغییر رشته بدم.امامن ازهمون اولم علاقه ی خیلی زیادی داشتم که برم تجربی(جراح قلب)امامعدلم 15.70 بودبه همین خاطربه پیشنهادیکی از آشناها رفتم معماری.ودرحال حاضردوست دارم برم کنکورتجربی شرکت کنم اما اصلانمیدونم چطور باید تغییر رشته بدم؟نمیدونم کاریکه میخوام انجام بدم درسته یانه؟لطفاراهنماییم کنیدکه چطور برم تجربی؟ممنون
یسنا راد
سلام من امسال می خوام برم اول دبیرستان و می خواستم برای انتخاب رشته ,رشته ی موسیقی رو انتخاب کنم ولی الان متوجه شدم که برای تحصیل در رشته ی موسیقی باید از راهنمایی شروع کرد. لطفا به من بگین ایا از سال دوم دبیرستان میشه رشته ی موسیقی رو انتخاب کرد؟لطفا جواب بدین منتظرم
مریم
سلام ببین من هم مثل تو خیلی تحقیق کردم ولی هیچ راهی نداره الان تو باید در فکر کنم کنکور هنر شرکت کنی من خودم خیلی وقته سه تار کار می گنم حتی با هنرستان موسیقی تماس گرفتم اما به من گفتند که ما ین جا دو سری هنر جو داریم یک سری ان هایی که از پنجم ابتدایی وارد شدند یک سری هم از سوم راهنمایی اون هم باید یک ساز را حرفه ای بلدباشن
Iran, Islamic Republic of
من من 8 ساله دیپلمه انسانی دارم الان میخواهم رشته تجربی امتحان بدهم ایا می توانم از شبانه دیپلم تجربی بگیرم باتشکر
سلام.من دانش آموز مدرسه ی تیز هوشان در پایه ی اول دبیرستان هستم.باتوجه به نمراتم مشاور بهم پیشنهاد کرد که سال دوم رو تجربی بخونم و سال بعد تغییر رشته بدم و به ریاضی برم ولی من اصلا از درسای تجربی خوشم نمیاد و میدونم که در ریاضی موفق تر خواهم بود و امسال بخاطر کم کاری نمره ی ریاضیم کم اومد.با توجه به این که ما تابستونا هم به مدرسه میریم لطفا هر چه زودتر بهم کمک کنید که چیکار کنم.ممنون

--------------------
خب وقتي علاقه داريد تشريف ببريد رياضي ديگه . مشاور نبايد نظرشو تحميل كنه . ايشون مي تونن پيشنهاد بدن تا شما بهتر تصميم گيري كنيد
مریم
سلام من دانش اموز اول دبیرستانم .می خوام برم رشته گرافیک یکی به من بگه این رشته خوب یا نه
معصومه
سلام من سوم دبیرستانم یعنی کاردانشم میخواستم تغیرش بدم معدلم 17.35 شد میخواستم ببینم باید چیکار کنم عایا
Serbia
هر رشته ای خوبی های خودشو داره ولی این رشته درحال حاضر بازار کاره خوبی نداره و هزینه ی زیادی هم داره
نفيسه بنويدى
سلام من دانش اموز سال اولم ميخوام برم تجربى با معدل 17/96بنظرتون مى تونم تواين رشته موفق باشم خصوصا براى شاخه پزشكى؟؟؟؟؟؟ ممنون ميشم ج بدين عزيزان.منتظر ج تونم

------------------
بستگی به پشتکار و برنامه ریزی و میزان مطالعه شما داره . لطفا به بخش "نفرات برتر کنکور" بروید و مصاحبه نفرات برتر کنکور را بخوانید و از تجربیات آنها استفاده کنید
رکسانا
به دادم برسید .سال دوم ریاضی رو با معدل 18.44 تموم کردم البته در مدرسه ی نمونه دولتی این در حالی هست که من واقعا تلاش میکنم دیگه خسته شدم انگار تلاش من بی فایده است به نظرتون با تغییر رشته به انسانی شرایط عوض میشه چون واقعا درس میخونم میگم شاید درس مفهومی رو مشکل دارم دیگه بریدم وقتی فکر میکنم دو سال دیگه هم باید این درس های سنگین رو بدون نتیجه ی دلخواه بخونم میبرم

------------
سر هر مسئله کوچک که نباید به فکر تغییر رشته باشید . لطفا با یک شماور مجرب صحبت کنید تا مشکل به وجود آمده را بررسی و راه حل ارائه نماید
مهسا
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال دوم را در رشته تجربی گزراندم پارسال با شک اینکه ریاضی برم یا تجربی بلاخره با توصیه های اطرافیانم تجربی را انتخاب کردم معدلم 19/98 شده ریاضم همیشه 20 بوده به ریاضیم خیلی علاقه دارم وسط های سال پشیمون شدم الان دوباره شک دارم که تغییر رشته بدم یا نه چون ان طور که شنیدم فرصت شغلی برای دختران در ریاضی کمه.واقعا درمانده ام خواهش می کنم کمکم کنید.

----------
با قوت در رشته تجربی بمانید
نسترن
سلام من می خواهم معلم شوم ولی شما درباره دبیری چیزی نوشته اید؟ ممنون از زحما تتان
فرحناز
سلام.من رشته ی گرافیک رو انتخاب کردم.دوست دارم کارم در ارتباط با رشتم باشه.سوالم اینه:این رشته کار زیاد داره؟ممنون میشم کسی نظرشو بگه.


--------------------
این رشته در مراکز فرهنگی کارآمد هست. طراحی پوستر-طراحی جلد کتاب و مجلات-طراحی آرم و لوگو می تونه تو زندگی خیلی بکار بیاد
فرحناز
سلام.نظرتون دربار ه گرافیک چیه؟نیازمند فوری

---------------------
در شاخه فنی برای خانم های علاقمند این رشته بد نیست
غ
من امسال دوم دبیرستان می روم در رشته کاردانش (حسابداری) در شهر های مختلف ایا این رشته من را دارند اگ هست مشود چند تارا نام ببرید
ف333
سلام من امسال باید بروم دوم دبیرستان رشته کاردانش (حسابداری) می خواستم در خواست کنم کجا باید در اینده بروم دانشگاه چون من نمی دانم این رشته که من رفتم کجا دانشگاه داره زیرا نمی خواخم زیاد دور باشه از شهر مان از شما خواهشمندم 2و3تا دانشگاه برای من بنویسید متشگرم


---------------------
شما در دانشگاه هاي جامع علمي و كاربردي و يا دانشگاه آزاد بصورت كارداني و سپس كارداني به كارشناسي و... ادامه تحصيل دهيد . حسابداري بازار كار خوبي هم داره
parisa
سلام آیا بعد از دو سال رشته ی ریاضی و سال چهارم رفتن به رشته ی تجربی باید زیست سال سوم را امتحان داد؟

--------------------
تغییر رشته فقط در تابستان سال دوم انجام می پذیرد و شما هم حتما باید زیست را امتحان بدهید در سال سوم
ريزان خضري
سلام من دانش اموز رشته ي انسانيم و به اجبار به اين رشته رفتم الانم ميخوام برم رشته ي فني معماري بخونم ولي نميدونم چه كتاب هايي بخونم مهلت زياديم ندارم لطفا كمكم كنيد كه چكار كنم كه دوباره سال دوم معماري رو نخونم؟؟؟؟؟؟؟
پویا
Latvia
الان همه مهندس میشن ولی هرکسی دکتره نمیشه به نظرشماایا تجربی بهتراز ریاضی نیست
يگانه
سلام من دانش آموز سال دوم رشته تجربي ام .يعني امسال ميروم سال سوم .معدلم 17.57 شده .من اين رشته رو دوست ندارم يعني يه جورايي دارم يه جورايي ندارم ميشه كمكم كنيد چي كار كنم .امتحان زيست امسالو خوب نشدم يا بگم به خاطر تدريس معلم بوده يا بازيگوشي من ويا به خاطر اينكه من اين رشته رو دوست ندارم ولي مطمئن نيستم چون خودم از آينده ميترسم و كسي رو ندارم كه به من اون اعتماد بنفس كافي رو بده.خواهش ميكنم كمكم كنيد تا بتونم در اين رشته موفق بشم. راستي يه سايتي رو معرفي كنيد كه ما با اين رشته و سوالات امتحاني و كنكور آشنا بشيم.
شقایق
Iran, Islamic Republic of
بچه ها من میخوام برم فنی حرفه ای شاخه بازیگری ولی بابام میگه باید دکتر بشم بابابام حرف زدم میگه تو بازیگر بشی یه روز زن یکی میشی یه روزه دیگه زن یکی دیگه ولی خودم خیلی علاقه به بازیگری دارم به دفتر استاد تارخ .استاد سمندریان زنگ زدم از منشی پرسیدم میشه بدون اجازه پدر بازیگر بشیم گفت نه باید اجازه پدر باشه بچه ها کمکم کنید چیکار کنم برم رشته دلخواه خودم رو بخونم
خوب كدوم رشته اي را دوست داريد ان را انتخاب كن
یلدا
Iran, Islamic Republic of
ای دقیقا پدرمنم اینطوره میگه یه روز زن یکی میشی یه روز زن ینفر دیگه ولی من دارممم دیوونه میشممم
احسان
درود بر همگی
من احسان هستم ، 22 سال سن دارم و 3 سال پیش دیپلم گرفتم رشته ی تاسیسات گاز خانگی ،کار و دانش، بعدشم که رفتم خدمت سربازی...
این رو هم بگم که اصلا از رشته ی درسیم خوشم نمیاد! معدلم پایین بود بخاطر همین مجبور شدم این رشته رو انتخاب کنم...
حالا هم که میخوام برم دانشگه! ولی رشتم رو نمیتونم عوض کنم!
به زبان انگلیسی و گرافیک و هنر علاقه دارم
... بهم گفتن باید یه مدرک دیگه، یه دیپلم معتبر دیگه بگیرم تا بتونم دوباره رشتم رو عوض کنم و به اون رشته ای که دلم میخواد برسم
بخدا بین زمینو آسمون موندم !!! یکی فقط یه راهنمایی درستو حسابی منو بکنه که چیکار کنم؟
فاطمه
Serbia
سلام من دانش اموز سال اول دبیرستانم معدلمم شده17 ولی مدیر مدرسمون با رفتن من به رشته ی تجربی مشکل داره و میگه باید بری رشته ی انسانی من هم علاقه ای به رشته ی انسانی ندارم ولی نمراتم در درس های انسانی بالا شده
نژاد
نری ها .... حرف مدیر را گوش نکن
انتخاب رشته کار سختی است
يگانه
زياد سخت نيست بستگي به خودت داره معدلت چقدر بشه و چه رشته اي رو دوست داشته باشي؟
نا شناس
اول دبیرستانم رشته ام رو ریاضی زدم اما میخومهم کنکور تجربی بدم چکار کنم
شقایق
سلام
من سال اول دبیرستانم و برای رشته ی تجربی ثبت نام کردن به این رشته زیاد علاقه ندارم اما بخاطر اینده ی شغلی که پدر و مادرم درباره اش حرف میزنن و میگن که این رشته برای دخترها مناسب تره اما من خودم به رشته ی معماری علاقه دارم.گاهی ازاین انتخابم راضیم اما دوباره دودل میشم و نمیدونم کار درستی کردم یا نه؟
به نظر شما باید برای انتخاب رشته به علاقه و استعداد نگاه کرد یا جامعه و موقعیت های اجتماعی؟لطفا سریع جوابم رو بدید چون واقعا نمیدونم کارم درسته یا نه
ممنون

-----------------
هر دو فاكتور لازمه ! و اگر پشتكار و تلاش خوبي بخرج بدهيد باتوجه به بافت جامعه ما در رشته تجربي كه بسيار علمي هست رشته هاي خوبي براي ادامه تحصيل خانم ها مي باشد .موفق باشيد دخترم

-------------------------
رشته بازيگري ميخوام برم كجا مدرسه داره اول دبيرستانم
خوبه خيلي
Iran, Islamic Republic of
خوب است
Iran, Islamic Republic of
من دانش اموز سال اول ام رشته ی کامپیوتر ثبت نام کرده ام البته با راهنمایی دیگران حالا دو دله ام چون هم می توانستم با معدلی که داشتم هم رشته ی فنی حرفه ای و هم انسانی را بروم حالا با پرس و جویی که کرده ام میگویند که رشته ی کامپیوتر سخت است به نظر شما تغییر رشته بدهم یا کشش ان را خواهم داشت؟ممنونم لطفا مرا راهنمایی کنید.

------------------
اگه قراره فنی بخونید برید رشته فنی و حرفه ای ثبت نام کنید . مطمئنا شما هم می توانید ادامه تحصیل دهید
سجاد
سلام.من سجاد از قزوین هستم.من سال اول دبیرستان علاقه ای به درس نداشتم و معدلم پایین آمده 12.50 تمام درس هام 12.13 بودن و ریاضا افتادم ولی در شهریور با نمره بالا 17 قبول شدم حالا علاقه به درس دارم و میخوام برم علوم تجربی خیلی علاقه دارم.آیا با این شرایط میتوانم برم؟

-------------
در صورتیکه درس زیست و شیمی و ریاضی بالای12 باشی چرا که نه
alireza
Iran, Islamic Republic of
سلام من الان دوم انسانیم و از رشتم اصلا خوشم نمیاد من میخاستم برم رشته ریاضی ازتجربی هم بدم میاد بین انسانی وتجربی بین بد و بدتر رو انتخاب کردم و میخام به ریاضی تغییر بدم میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دارم روانی میشم....کمک

--------------
تنها تا پیایان شهریور ماه سال دوم می توانید اقدام به تغییر رشته نمائید . از رشته انسانی به ریاضی واقعا مشکله چون باید دروس اصلی سال دوم ریاضی رو امتحان بدهید .الان هم زمان ندارید ولی سریع به مدیر و مشاور مدرسه مراجعه نمائید
ساینا
سلام رشتم فنیه و امسالم کنکور دارم میخواستم بدونم میشه به جای کنکور فنی کنکور هنرو بدم؟؟ خیلی ممنون میشم جوابمو بدین.
رسول
نصفه خوندم ولی عالی بود مقاله تون
سارا
Iran, Islamic Republic of
نخوندم همشو ولی خوب بود ممنون
سارا
Iran, Islamic Republic of
سلام.درمدارس غیرانتفاعی میشه بامعدل کم ومردودی ثبت نام کرد.باتشکر
امير
Finland
ببخشيد رشته علوم تجربي منظورشون اينكه دروس شيمي رياضي و زيست12بياري رشته تجربي قبول ميشي به خاطر خدا جوابم رو بديد
سلام من اول دبیرستان رو تموم کردم و رشته تجربی رو توی مدرسه ثبت نام کردم اما به پزشکی و دندون علاقه ندارم و فقط برای داروسازی میخوام برم تجربی و ریاضی رو هم برای این انتخاب نکردم چون که میگن بازار کارش تو ایران برای دخترا خوب نیست البته زیست و شیمی رو خیلی دوست دارم و معدل کلم هم نوزده و هشتاد شد . درته که فقط برای داروسازی وارد تجربی بشم لطفا لطفا جواب بدید چون تو دوراهی موندم
يه آدم پشيمون
ببخشيد من كسي نيستم كه بين بچهاي درسخون حرف بزنم ببخشيد چيكار كنم معدلم بالاي18 شود چجوري درس بخونيم
هستی
سلام
من امسال رفتم سوم تجربی می خواستم تابستون تغییر رشته بدم برم هنر که بنا به دلایلی نشد
مشاورم گفت حالا امسالو بخون پیشتو برو هنر
به نظره شما من اگه ساله دیگه برم هنر می تونم تو کنکور هنر موفق شم؟؟
الهه
Iran, Islamic Republic of
سلام...ایا ازرشته ریاضی فیزیک میشه رف روانشناسی؟؟؟اگر پاسخ رو برام ایمیل کنین ممنون میشم
شراره رحیمی
سلام.من رشته دبیرستانم کارودانش بوده و فارغ التحصیل کاردانی رشته کودکیاری هستم الان قصد دارم برم رشته تجربی و یکی از رشته های تجربی رو امتحان بدم.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که چطور برم رشته تجربی که بتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تمنا میکنم کمکم کنید...............
سجاد
من دیپلم انسانی ام و حال میخواهم کنکور تجربی بدم و اگر من در کنکور تجربی دانشگاهی قبول شدم باید دروس تجربی را پاس کنم یا نمی خواد و دانشگاه ازاد پرستاری بدون ازمون قبولم میکنه یا نه؟

-----------------
شما باید در امتحان دروس اصلی رشته تجربی در دوره پیش دانشگاهیشرکت نموده تا اجازه شرکت در کنکور تجربی رو داشته باشید
علی
سلام من دیپلم رشته انسانی ام میتونم دانشگاه ازاد بدون ازمون رشته ای از تجربی بخونم
صبا
Germany
سلام من امسال دوم دبیرستانم و عاشق موسیقی هستم، الان رشتم تجربیه تو تیزهوشان درس میخونم. مادر و پدرم اصرار دارن که پزشکی بخونم ولی من اصلا هیچ علاقه‌ای به گروه پزشکی و دارو سازی و... ندارم. واقعا دلم میخواد موسیقی بخونم و میدونم که درساش خیلی سخته ولی علاقم بهش خیلی زیاده. البته من واقعا به کار کارگردانی و بازیگری هم علاقه دارم و اونطوری که اطرافیانم میگن استعداد دارم تو این زمینه میشه لطفا راهنماییم کنید؟؟
و اگه میشه لطف کنید و یه ذره هم دز مورد خوندن دو رشته ی دانشگاهی بطور همزمان توضیح بدین؟؟من رشته ی ادبیات زبان و یه رشته ی دیگه مد نظرمه، دیپلم زبان هم دارم میشه کمکم کنین لطفا؟؟؟
خیلی ممنون
majhoool
سلام من بین ریاضی وگرافیک واقعاگیرکردم همه میگن توگرافیک موفقم و روحیم به اون بیشترمیخوره ولی بابام...!!!!کمکم کنیدگواهی نامه راهنماییم هنر20ریاضی هم20دبیرستان که اومدم احساس میکنم ازریاضی متنفرشدم
کرمی
این سایت بری راهنمایی دبیرستانیها خوب است
erfan
سلام. من امسال پیش دانشگاهیم و رشته ریاضی هستم به نظر من این رشته یکی از بهترین هاست فقط باید تلاش بیشتری نسبت به سایر رشته ها بکنید من این رشته رو انتخاب کردم فقط به خاطر مهندسی مکانیک تاحالا هم مشکلی با این رشته نداشتم.
Darya
سلام من دانش امور اول دبیرستانم ولی متاسفانه نمی توانم انتخاب رشته کنم اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید با تشکر فراوان
اذین
من اول دبیرستان هستم مدرسه فرزانگان و رشته هنر را خیلی دوست دارم ولی چون مدرسه ما رشته هنر را نمی پذیرد نمی تونم برم ولی ریاضی رو هم دوست دارم چون اطرافیان می گویند که بازار کار برای دختر در رشته ریاضی خوب نیست یه مقدار تردید دارم لطفا کمکم کنید
سلام من دانش اموز سال اولم تاحالا معدلم 20بوده علاقه مند به رشته ي زبان هستم به نظرشما زبان(ادبيات انگليسي)رشته ي خوبي هست از نظر اينده ي شغلي چي؟
رسول
من دوم کامپیوتر هستم چه طوری می شود بروم تجربی ممنون می شوم جواب بدهید باتشکر فراوان
صبا
سلام.من امسال اول دبیرستان هستم.خیلی علاقه دارم برم رشته رباضی خانوادم هم راضی هستند نمره های ریاضمم هم خوبه ولی میترسم نمره هایی که باید برای رفتن به ریاضی بیارم نتونم بیارم لطفا در این باره کمکم کنید
زهره
سلام من دوست دارم به رشته ي بازيگري بروم خيلي عاشقشم اما يك مشكلي دارم كه معدل بايد چند باشد تابتوانيم بروم كمكم كنيد خوشحال مي شوم ممنون
نمره بالاي 18باشد شما بايد در اين رشته ها استعداد فوقي داشته باشيد يعني كاملا به رشته ي بازيگري اگاهي و از همه مهمتر تواناي وتمركز و بدون استرس
شرمیلا
سلام خسته نباشید. من معدل اول دبیرستانم 17 شد و مشاوره تحصیلیم نزاشت یرم تجربی گفت تو انسانی موفق تری الان ازاین رشته متنفرم من تجربی دوسدارم ویا حسابداری میشه شما راهنماییم کنید. غیرانتفاهی کرج درس میخونم
فریبا
سلام من دانش اموز سال اولم به معماری علاقه دارم اما مشاورمون میگه معماری برای مردها خوبه حالا موندم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید...
فرهاد
سلام...من اول دبیرستانم بین رشته ی عمران و معماری نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم.من از نقشه کسی بیشتر خوشم میاد ولی نمیدونم تو عمران بیشتر به نقشه سر و کار دارم یا تو معماری.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.لطفا اگه میشه جواب رو به ایمیلم ارسال کنید.مرسی مطالب خوب بود
رسول
اره فریبا ماله مرداس ولی دخترایه زیادی علاقه به معماری دارن تو هرچی که علاقه داری انتخاب کن
کیمیا حیدری
من ا ول دبیرستان هستم رشته انسانی را دوست دارد و
حفظیات هم خوبه اما نمیدونم برم تجربی یا انسانی البته رشته تجربی را هم دوست دارم اما احساس میکنم در رشته انسانی موفق ترم حالا من نمیدونم بازار کار کدومش بهتره و کدوم یکی ازین رشته ها را برم لطفا کمکم کنید
رها
اره منم همین مشکلو دارم....
انتخابش خیلی سخته
فریماه
من سال اولم...بین ریاضی و تجربی گیر کردم!تجربی رو دوس دارم و خیلی روی پزشکی پا فشاری ندارم و اونو بیشتر برای کلاسش دوست دارم و اونقدر برام جالب نیست!به مهندسی شیمی.مهندسی نانو.داروسازی علاقه ی بیشتری دارم نمره ی زیستم 20...عاشق درس ریاضیم ولی توش استعداد ندارم..فیزیکم برام سنگینه و باید وقت زیادی روش بذارم...!دارم عاشق ادبیات میشم...خیلی علاقه دارم...انشا و املا و ادبیاتم عالیه...شعرم میگم...از 9 سالگی...دلم میخواد این استعدادم پرورش پیدا کنه و به جایی برسه...اگه ادبیات برم هدفم دکترا و استادی و چاپ شعرامه...امسال معلم عربیم منو از ادبیات متنفر کرد...نمیتونم تحمل کنم سال بعد بدبختی بکشم...!ادبیات رو دوس دارم میدونم ازین به بعد بهم میگن انسانی رفته بدرد نمیخوره ه...ولی وقتی دکتر شدم کسی نمیتونه دهنشو باز کنه...پدر مادرمم اصلا قبول ندارن برم این رشته...معدلمم بالای 19 هست!من از امروز به این رشته علاقه مند شدم!
الی
سلام من داش اموز اول دبیرستان هستم من میخوام رشته ی فنی روبردارم واسه ی تربیت بدنی میخوام ببینم اینده ی شغلی اش چطوریه؟لطفاکمکم کنید.
-+-من
Iran, Islamic Republic of
سلام،من الان سوم راهنمایی هستم پارسال معدلم19.71شدنمیدونم چه رشته انتخاب کنم.درسم خوبه خداروشکرولی درس نمیخونم.ریاضیم19هست علوم:شیمیم بده ولی سه بخش دیكش 20،دوست دارم یه رشته ی با اوهت بخونم وشخصیت دار،کمکم کنید pls
السا
سلام من اول دبیرستان هستم نمی دانم چه رشته ای انتخاب کنم واقعا سختمه. من معدلم از19پایین نیامده نمی دانم رشته ریاضی یا گرافیک یا معماری برم خواهشا کمک کنید
پریسا
سلام من دانش اموزاول دبیرستان هستم به رشته های تربیت بدنی ومعماری ازرشته ی فنی علاقه دارم اماریاضیم ضعیفه به نظرشمااینده ی شغلی کدوم بهتره؟؟؟لطفازودترجواب بدید.
zahi joli
به نظرم بازار کار تربیت بدنی بیشتره.من خودم میخوام برم تجربی ولی ریاضیم یه کمی ضعیفه.شاید برم تربیت بدنی.
محمد
از مطالب خوبتان بسیارممنونم
ارسلان قاسمی
ربطی نداره
سارا
Iran, Islamic Republic of
من هم با تو موافقم ارسلان جونم
سارا
Iran, Islamic Republic of
خیلی بدین جوابم رو نمیدین من ایمیل ندارم.

---------------
شما نوشتين : من سارا هستم معدلت18/16 صدم شد ریاضیم میانگینش شد14/50و فیزیک15حالا چه کار کنم به نطر شما مدرسه های معمولیبرای رشته تجربی قبول میکنن؟تروخدا سریع جواب بدین.

-----------
با سلام و پوزش از شما . به هيچكدوم بنظرم رياضي يا شاخه فني و حرفه اي بدليل تراكم بيشاز حد در رشته تجربي بهتر است به آن رشته نرويد
مهدی
امسال واقعا سخته و من معدلم خیلی اومد مدرسمون مدرسه ابوالفضل و مدرسه ی خوبیه نمیدونم چرا اصلا حس ذرسا امسال ندارم
arezoo
Iran, Islamic Republic of
من سال اولم.خییلی ب رشته فنی معماری علاقه دارم ولی همه میگن ریاضی یاتجربی. ولی من این دوتارواصلادوس ندارم چون ب کارای هنری علاقه بیشتری دارم.ب نظرشماچیکارکنم؟میشه درموردهنرستان رشته معماری کمکم کنین؟
رضا همت زاده
بسیار عالی بود فقط راجب رشته ی فنی و حرفهای بیشتر توضیه دهید
سمانه کیانی
Iran, Islamic Republic of
عالی بود.....ولی یه سوالی من سال اولم و ان شالله امسال باید انتخاب رشته کنم آیا این خبر راسته که حتما باید اولویت اول رو به عنوان رشته ات انتخاب کنی . آخه من دوست دارم برم رشته ریاضی فیزیک ولی نمرهامم خوب بودن ولی مصمئنم که اولی ریاضی نمیشه به نظر شما حالا من چه کار کنم؟
یلدا
تورو خدا جوابم بدید از چه رشتی می تونم برم بازیگری در دانشگاه
شقايق
سلام من دانش اموز اول هستم ميشه تو انتخاب رشته كمكم كنيد اينده ي كدوم يكي از اين رشته ها بهتره
...
Iran, Islamic Republic of
فقط و فقط ریاضی فیزیک
سحر
سلام من دانش اموز دوم تجربی هستم ولی این رشته را دوست ندارم می توانم به هنرستان رشته ی حسابداری سال سوم بروم لطفا مرا راهنمایی کنید سریعا
ایرسا
سلام
من امسال دوم تجربی ام ولی اصلا به این رشته علاقه نداشتم و به اصرار داداشم و مامانم رفتم
ولی واقعا دیگه حالم داره از زیست بهم میخوره امکانش هست که تو نیم سال دوم تغییر رشته بدم؟؟؟

من دوس داشتم برم هنرستان معماری یا طراحی وب بخونم یا اینکه برم ریاضی
حسنا
سلام من دانش اموز سال اول دبیرستان هستم و دوس دارم برم هنرستان رشته گرافیک میخواستم بدونم برا سال اول چه درس هایی برا گرافیک یا هنرستان مهمه و مدرسه خوب هنرستان در تهران کجا ها است
سوده
سلام من دانش اموز دوم تجربی هستم اول دریک دبیرستان نزدیک خانه مان اول دبیرستان را گذراندم بعد احساس کردم به دلیل ضعف معلم هایم دردرس دادنشان افت تحصیلی کرده ام ومدرسه ام را عوض کردم الان متوجه شدم که ضعف درخودمن است واصلا شاخه ی نظری به درد من نمی خورد ایا می توانم وسط سال به هنرستان بروم لطفا سریع جواب دهید
سمانه
سلام من سال اولم میخوام امسال انتخاب رشته کنم ولی نمیدونم چی بخونم ! ریاضیم خوبه ولی فیزیکم زیاد تعریفی نداره ...ریاضیمو شدم ۱۸و ولی فیزیکمو شدم ۱۲۰۵ ...رشته ریاضی رو دوس دارم ولی پزشکی هم دوست دارم درسای شیمی و زیستمم تقریبا خوبه.حالا من چیکار کنم کمکم کنید ...من چی بخونم؟؟!
مهدیه
منم همینطور هم شیمی و زیستم خوبه هم تقریا ریاضیم ولی فیزیکم ن زیاد مدرسه ما میگن برای رشته ی ریاضی باید ریاضی و فیزیک از 18 کمتر نباشه حالا با نمره ی ریاضی 17.5 و فیزیک 17 چیکار میشه کرد لطفا جواب منو بدید ممنون
مهدیه
دوباره سلام میخواستم ببینم با رشته ی معماری هنرستان میشه دانشگاه های دولتی مثل دانشگاه تهران یا اصفهان قبول شد؟؟؟
1295
من سال اول دبیرستانم.علاقه زیادی به رشته ی موسیقی و کامپیوتر دارم...موندم کودومشونو انتخاب کنم...
هستی
برای انخاب رشته تجربی این نمره هایی که شما نوشتین خیلی خوبه ولی مشاور مدرسه مون میگه بایستی نمره شیمی زیست و فیزیک بالای18 باشه.حالا من کدومشو قبول کنم.لطفا توضیح بدید.خواهش میکنم
United States
آره منم همین
مهلا
سلام من معدل سوم راهنمایی ام را19/52شدمن علوم 19راوریاضی17شدم سال قبل ازریاضی متنفربودم اما حالابهش علاقه دارم ومی خوام برم ریاضی نمره امسال فیزیکم 18 وریاضی 19است می تونم برم ریاضی؟
علی
سلام دوستان،من امسال اول دبیرستان هستم و میخوام برم هنر و بازیگری بخونم،ولی از فنی و حرفه ای خوشم نمیاد،میخواستم بدونم که از تجربی میشه رفت هنر؟
زهره
سلام من دانش آموز سال اول هستم و مدت دو ساله که سه تار کار میکنم و می خوام توی همین زمینه هم ادامه تحصیل بدم یعنی رشته موسیقی حالا سوالم اینه باید چیکار کنم برم فنی حرفه ای؟از کجا میتونم لیست مدارس یا هنرستانهایی که این رشته رو داره گیر بیارم؟ممنون میشم زود جوابمو بدید چون خیلی سردرگمم مرسی
حسین
با جستجو در اینترنت
سحر
سلام من سال اول هستم اصلانمیتونم تصمیم بگیرم چی بخونم اگه ممکنه راهنماییم کنین.ممنون
نفس
کدوم سحریییییییییی
AMIN
ببین من خیلی تحقیق کردم که چی بخونم ولی به این نتیجه رسیدم بهترین رشته انسانی هستش وقتی در انسانی حقوق رو تمومش کردی دیگه یه دفتر باز میکنی تو دیگه دنبال مار نمیری کار دنبال تو میاد و پیداتن میکنه و تحقیق کردم هر وکیل ماهانه حداقل بین 10 و 15 میلیون معاشش هستش اونم وکیل های معمولی بعضی ها هم هستن فوق لیسانس و حرفه ای تقربیا 20 یا 25 میلیون ماهیانه میشه واسشون از من گفتن برو حقوق ممنون با نتشکر
شقایق
خیلی خوب بود از مطالب شما سود
ز
میشه منو راهنمایی کنید من به ریاضی علاقه دارم ودر علوم همیشه بالا ترین نمره را می گیرم و البته بقیه هم می گویند رشته ی انسانی بخوان حالا من چی کار کنم
لیلا
سلام من اول دبیرستانم و میخواستم برم حسابداری ولی هیچ آگاهی از این رشته ندارم لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.ممنون
لیلا جان من خودم رشته ی حسابداری خوندم و دیپلم دارم اگر واقعا به این رشته علاقه داری برو چون واقعا درساش خیلی خوبه یکم سخت هست چون همش فقط مسائل و خیلی حوصله می خواد برای همین خودم دوسش داشتم و می گن بازار کارش خوبه ولی به تو بستگی داره
سارا
سلام من سوم راهنمایی هستم معدلم بالا ی17 ولی فکر می کنم نمیتونم رشته ی تجرتی برم
فاطی2014!!!
Iran, Islamic Republic of
سلااااام!!! خیلی ممنون بابت توجهتون...
راستش من تا آخر سوم راهنمایی کل نمراتم 20 بود، امسال ک اول دبیرستان هستم و مدرسم نمونه دولتیه ک خییییلی سخت میگیرن موندم چ رشته ای برم؟!؟!؟!؟!!!!
تا همین چن روز پیش مصمم بودم ک میرم تجربی... اما حالا بینرشته تجربی و ریاضی و کامپیوتر و تربیت بدنی ک خیییییییلی باهم متفاوتن موندم!!!!
همه دوسام معمولا هدف ندارن نمیدونن چ رشته ای برن من برعکسم چن تا هدف دارم نمیدونم کدومو انتخاب کنم!!!!!!!!!! هم فهمیاتم خوبه هم حفظیاتم،خداروشکر....
خواهشا راهنماییم کنین... مر30
سینا
با سلام از شما متشکرم
زهرا
معدل سال اول دبیرستانم یعنی امسال ترم اول 19/97 شده به همه رشته ها هم علاقه دارم به نظر شما چه رشته ای برم بهتره؟
اینم آدرس وب سایتم اگه میشه جوابم رو تو وبم بده
زهرا
واقعا می خوان کنکور رو بردارن؟

من که الان اول دبیرستانم
کنکور باید بدم یا نه؟!

لطفا جوابم رو تو وبم بده
مرسی گلم

saeed
سلام
ava
United States
سلام من رشته ام هنرهای تجسمی ودیپلم گرفته ام حالا میخواهم موسیقی بخوانم اما نمیدانم به چه صورت باید وارد این رشته شوم
خواهشمندم در این مورد راهنمایی ام کنید!!!
علی
سلام من اول دبیرستانم ایا میتونم با معدل 18.80 به تجربی برم البته درسای اختصاصی رو همشو 20 شدم ولی درسایی مثل ورزش و زبان فارسی ومطالعا ت رو کم شدم
مهدیه
سلام و خسته نباشید.من سال اولم و موندم ک چه رشته ای رو انتخاب کنم معدلم شده 18/95 ریاضی من بد نیست علاقه هم دارم ولی دوس ندارم برم ریاضی به نظر شما معماری از طریق هنرستان خوبه؟؟
آتنا
به نظر من که خوبه
آتنا
سلام من اول دبیرستان هستم
و خیلی رشته ی تجربی رو دوست دارم و نمراتم در این امتحانات بیشتر به رشته ی علوم انسانی میخوره ولیدوست ندارم این رشته رو. من اگه فیزیکو شیمیمو بالای80% نمره بیارم و ریاضیمو بالای 90% و زیستو بالای 90% یا حتی 100%
نمره بیارم برای رشته ی تجربی مناسبم آیا؟؟؟
و خیلی ها منو میترسونن و میگن اگه بری دانشگاه ایشالله ممکنه زمان تشریح (میخوام پزشکی مغزو اعصاب بخونم) حالت بد شه و از این رشته و دکتری زده شی و از این حرفا
من چیکار کنم به نظر شما؟؟؟
maryam
من سال اول دبیرستانم و به بازیگری هم خیلی خیلی علاقه دارم ...معدلم 19.97است...مشاورین مدرسه میگن تو دبیرستان ریاضی یا تجربی بردار تو دانشگاه بازیگری ادامه بده ......ولی من نمیخوام سه سالمو واسه رشته دیگ هدر بدم ....ممنون میشم راهنماییم کنید...مرسیییی
نگین
من اول دبیرستانم نمراتم همه 20 بودند ب جز فیزیک19/75 نمی دونم برم چه رشته ای
نگین
موندم برم رشته ریاضی یاتجربی
امیرمحمدنوروزی
سلام توروخدا کمکم کنید من دانش اموز سال اول دبیرستان میباشم معدل من12.50میباشد آیامیتوانم به رشته کامپیوترفنی بروم لطفا جواب دهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فوری

----------
بله
نژاد
نگین منم همینطور راستش اگر انتخاب کردید منم را هم خبردار کن لطفا. اینم شماره ام
ارام
س. منم امسال انخاب رشته دارم اما بازار کارش برام مهمه معدلم 19.32شده اما تجربی رو دوست دارم ولی میگن قبولیش خیلی سخته چیکار کنم؟
فاطمه
نظرزیادی ندارم ممنون ازبنامه ی خوبتان خسته نباشید
آتنا
اینجا کسی جواب سئوالات مارو نمیدن؟

----------------
جواب دانش آموزان رو سريعتر ميديم
نژاد
بفرمایید؟
kimiya
سلام من سال اول دبیرستانم...و به بازیگری علاقه ی شدیدی دارم....معدلم ترم اولم 19 شده..ولی هیچ علاقه ای به رشته ی ریاضی و تجربی ندارم....میخوام برم فنی و حرفه ای...ولی وقتی میبینم قراره با کسی که همیشه زیر 10 میگیره هم کلاس شم پشیمون میشم...اخه هم کلاسی های امسالم که با معدل کمی قبول شدن خوب میرن فنی...البته حرفای این و اونم از یه طرف که چرا با این که میتونی بری رشته ی خوب میری فنی...میون دو راهی موندم که برم یکی از رشته های نظری یا برم فنی...خواهش میکنم راهنمایی ایم کنین...ممنون...

-------
به حرف دیگران توجه نکنید و به هررشته ای که علاقه دارید فکر کنید البته با مشاور مدرسه در ارتباط باشید
باران
United States
سلام من دوم تجربی هستم و رشتمو دوست ندارم اگه بخوام برم هنرستان باید سال دوم هنر رو دوباره بخونم ؟و اصلا باید کی اقدام کنم؟بنظر شما چه رشته ای در هنرستان بخونم که به فیلم سازی که در دانشگاه میخوام انتخاب کنم نزدیک تر باشه؟
غزل
سلام من این ترم معدلم شده19.26.نمیدونم برم رشته ی ریاضی یا فنی(معماری یا حسابداری).مشاور مدرسه مون میگه برو ریاضی ولی میترسم بمونم توش اخه گفت سومش خیلی سخت میشه.چه کارکنم؟؟؟
شیما
میخواستم بدونم کسی که ازفنی(رشته ی معماری)میخاد تو دانشگاه معماری بخونه با کسی که ریاضی خونده مدرکاشون چه فرقی داره؟و توی دبیرستان رشته ی عمران داریم یا کسی که میخاد تودانشگاه عمران بخونه هم باید از معماری بره

------------
معمولا از رشته ریاضی مستقیما وارد دوره مهندسی رشته فنی می شوند مثلا رشته مهندسی کامپیوتر ولی هنرستانی ها بصورت پله پله . یعنی اول کاردانی یا فوق دیپلم بفرض کامپیوتر بعدش دوباره کنکور میدن کاردانی به کارشناسی که لیسانس بگیرند. برای ورود به دانشگاه های معتبر می بایست از رشته ریاضی وارد شد نه رشته فنی و حرفه ای
رضا
نمیدونم برم انسانی یاتجربی.میشه یه جوری هردوتاراخوند
elham
من واقعا گیر کردم من همه ی رشته هارو می تونم برم اما واقعا نمیدونم ولی رقبتم تجربیه به نظر شما چی کار کنم؟؟
امیرحسین
سلام
من به ریاضی علاقه زیادی ندارم.
از اون طرف به تجربی علاقه دارم.
ولی میخوام دانشگاه به آی تی برسم ، میگن باید ریاضی برم توی دبیرستان.
ریاضیمم توی راهنمایی بد نیست ، نمره هام بالای 15 هستش ، اکثراً 17-18
ولی توی حل تمرین های کتاب زیاد قوی نیستم و درک مسئله یکم واسم مشکله.
من سوم راهنماییم و از سال های قبل چیزی از ریاضی یادم نمونده.

نظر شما چیه؟؟
شهرام
سلام من رشته های کار و دانش رو می خونم وعلاقه ی زیادب به رشته بازیگری دارم و نمی دونم از کجا باید وارد بشم؟؟؟؟
sajad
با سلام من پسری 15 ساله هستم و بسایر به بازیگری علاقه دارم
و میخواستم ببینم اگه از رشته ی فنی و حرفه ای بروم به هدفم میرسم؟علاقه و استعداد هم خیلی دارم
لطفا راهنماییم کنید
من اکنون سال اول دبیرستان هستم
با تشکر بی نهایت
م
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش آموز سال اول دبیرستانم میشه واسه انتخاب رشته کمکم کنید؟
امیرمحمد
معدلت چند شده؟/؟
سنا
سلام من امسال میخوام از روی هدایت تحصیلی رشته بردارم معدل ترم اولم 17:33 اگه دوماه اخر یعنی فروردین و اردیبهشت تلاش کنم معدلم زیاد بشه میتونم برم تجربی؟؟
H
سلام من الان پایه اولم و معدل نوبت اولم شده10 آیا میتونم برم فنی لطفا راهنمایی کنین
elham
سلام من الهام هستم ساله دوم تجربیم من با معدل 19.18اومدم این رشته ولی الان میخوام برم موسیقی میتونم
امین نجار یزدی
United States
سلام درباره ی رشته ی هنر توضیح دهید
سلام من دانش اموز سال اول دبیرستانم من به رشته تجربی خیلی علاقه دارم وخیلی دوست دارم دکتربشم ولی همه میگن داره اشباع میشه یامیگن هرکی رفت تجربی که دکترنمیشه خلاصه حسابی گیرم تو روبه خدا کمکم کنید
محمد
سلام .من سال اول دبیرستانم و امسال اصلا در نخوندم و تمام درسام رو رد شدم .اما من میخوام به شاخه فنی و حرفهای برم به نظر شما چکارکنم؟؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید .
خواهشآ جواب رو به ایمیلم ارسال کن.
سپیده
سلام من دانش اموز پایه اول دبیرستان ام که معدل نیم سال اولم17.90

من شغل معماری دوست دارم ولی موندم که از کدوم شاخه تحصیلی برم برام خوب باشه

ایا می تونم از سه سال تجربی بخونم وبعد در دانشگاه رشته معماری انتخاب کنم؟
سلام من سال اول دبيرستانم معدلم امسال تنبلي كردم حدود 12 هستش ايا ميتونم برم كامپيوتر خواهشا جواب بدين
سارا
آره میتونی بری فنی
نژاد شمامی بانه
اگر علاقه دارید موفق می شوید ولی در غیر این صورت به هیچ چیزی نخواهید رسید و از الان دنبال شغل بگردی بهتر است
سارا
سلام من اولم امسالم انتخاب رشته دارم معدلم 19.30
همه رشته ها رو میتونم انتخاب کنم اما بین ریاضیو تجربی موندم نمیدونم کدوم به نفعمه یکی بهم بگه چیـــــــــــکار کنـــــــــم آخههههه
نسيم
نميدونم چي بردارم رشته ولي من به تربيت بدني علاقه دارم
مینا
واییییییی توروخدا منو راهنمایی کنید من سال اولم ومعدلم19/9 بین رشته ریاضی وتجربی موندم خودم به پزشکی خیلی علاقه دارم ازطرفی ریاضی هم خیلی دوست دارم وفکر میکنم که ریاضیم ازحفظیاتم بهتره اما ازبازار کار ریاضی راضی نیستم چون فکر نمی کنم بازارکار خوبی واسه دخترا داشته باشه! توروخدااااااااا راهنماییم کنید
شادي
اگر رياضياتت از حفظيات بهتر شك نكن حتما برو رياضي. خيلي از رشته هاي رياضي هست كه بازار كار خوبي داره مثل مهندس معماري
مهديه
سلام من دانش آموز سال اول دبيرستان هستم معدل رياضيم 18 ومعدل فيزكم 17 است.به مهندس معماري و پزشكي به يك اندازه علاقه دارم واز خيلي سخت بودن رشته رياضي و رتبه در كنكور ميترسم خواهش مي كنم كمكم كنيد تا راحت تر انتخاب كنم.ممنون.


----------
اگه بری ریاضی شانس قبولیت تو دانشگاه دوبرابر تجربیه.همه که نباس برن دکتر بشن که نمیشن! مهندس موفق زیاد داریم تو جامعه . دکتر بشی باس بری مناطق محروم . شهرهای بزرگ اشباع شده
مهديه
براي قبولي در دانشگاه در رشته مهندس معماري رتبت باي چند باشه؟
رویا
با عرض سلام من میخوام بر م فنی حرفه ای رشته ی کامپیوتر از ریاضی هم بدم میاد به نظر شما تو این رشته موفق میشم
ماری
من دانش اموز کلاس اول دبیرستانم و هنوز بین رشته معماری و کامپیوتر دودلمو نمیدونم چیار کنم واقعا دارم دیووووووونه میششششم یکی بهم کمک کنه
سارا
Iran, Islamic Republic of
خب معلومه . واسه دخملا بهتره كه برن رشته كامپيوتر . معماري محيطش خشن تره و مردونه تر و با عمله ها سروكار داره بنظرم و بدرد دخملا نميخوره . اين نظر منه باز تحقيق كن
شساییهش
من می خواهم رشته ی تجربی بخانم توضیح دهید
بهار12
من سال اول دبیرستانم وبه نویسندگی خیلی علاقه دارم چندتا رمانم نوشتم دوست دارم برم دنبال همین استعداد ولی نمیدونم چه رشته ای بردارم

----

ادبیات فارسی
soheila
سلام عزیزم منم متل توام امسال هم مقام اول داستان نویسی رو اوردم تو منطقمون نمیدونم والا یکی به ما کمک کنه هههههههههههههههههههه
مرضیه
سلام.من دانش آموز سال اولم. معدلم 19.42.برای انتخاب رشته بین عکاسی و تجربی گیر کردم.علاقم به هردوتاشون یکیه.همه میگن برو تجربی اما خودم نمیدونم چی برم؟ لطفا راهنماییم کنید؟
هدیه
ببین تو آیندتو تو چی میبینی؟؟؟
پزشکی؟دندون پزشکی؟پرستاری؟
یا عکاسی که فک کنم بازم میگم فک کنم تو کشورمون بهش بها ی زیاد نمیدن
sevana
سلام.من مدرسه ام تموم شده می خوام امسال کنکور بدم ولی خیلی دو دلم که همون حسابداری رو ادامه بدم یا برم رشته تربیت بدنی معدلم امسال 14 شد می شه کمکم کنید خیلی ممنون
هدیه
3لام،کمک میخواستم اینکه من موندم چه رشته ای برم،زیستم 20وریاضیم بده آوردم 10/5.
علاااقه شدید به تجربی دارم البته معلم هامون خوب نیستن البته فقظ ریاضی بد هستش.
به نظر شما چه رشته ای برم کممممممک.
اگه مدرسمون نزاره برم تجربی میرم غیر انتفایی...
معدل 17/70
Iran, Islamic Republic of
سلام.من سال اولم وميخوام عمران بخوانم ولي نميدونم كه ازفني برم بهتره يا از رياضي.چه رشته اي برم بهتره؟
سارا خانوم شما كه ميگي ميتوني بري فني منظورتون چيه يعني هم معماري هم كامپيوتر هم فني هاي ديگه ميتونم برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محدثه
ببخشید من دوست دارم برم شغل دکراسیون داخلی ولی هنوز نفهمیدوم باید رفت توچه رشته ینی راضی و فیزیکه؟
هدیه
یکی بگه من چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش آموز سال اولم وامسال انتخاب رشته دارم.ولي نميدونم براي من كه درنهايت ميخوام عمران بخونم فني بهتره يارياضي؟لطفا كمكم كنيد
علی
سلام من سال اولم به رشته ی بازیگری علاقه ی زیادی دارم ولی یه نفر بهم گفت که الان نمیتونی بازیگری رو انتخاب کنی اول باید یه چیز دیگرو انتخاب کنی بعد موقع دانشگاه تغییر رشته به بازیگری بدی منو راهنمایی کنید چون نمیدونم چیکار کنم
تو گزه نخور
Iran, Islamic Republic of
عالی لست
pariya
Iran, Islamic Republic of
سلام کمک
لطفا
کلاس اولم و باید انتخاب رشته کنم
تجربی رو دوست دارم اما میترسم ک برم وتوش بمونم حسابداری؟
تجربی؟
اخ دارم دیوونه میشم وای کمک معدلمم 17
سروش نصرتی
من یک سوال داشتم وان هم این بود که میخواستم بدانم پس اینکه می گویند باید معدل بالای نوزده باشد جریانش چیست؟
عماد
سلام دوستان
من اولم و معدلمم 16 شده...
بابا و مامانم میگن باید بری ریاضی یا تجربی..
ولی من علاقه ی شدیدی به تربیت بدنی دارم
راستی من اصفهانم و هنرستان تربیت بدنی هم در اینجا هست...راسی من قهرمانی کشورم دارم و دارم عضو تیم ملی کیوکوشین کاراته می شم و در بسکتبال و چندتا رشته ی دیگه هم حرفه ای و نیمه حرفه ایم...راسی به تحربیم علاقه دارم...
لطفا کمک کنید ...
فوریه...
سهیلا
س بجه جووووون تجربی سخته جدااااا میگم نرووووپدرت در میاد .ازما گفتن بود.هههههههههههههه
niusha
سلام من نیوشام میخوام انتخاب رشته کنم معدلمم 18/5 .19 هست اما نمیدونم چی بردارم از تجربی و انسانیم واقعا بدم میاد
Iran, Islamic Republic of
بهتره خونه بشینی...
زهرا 13
با اعرض سلام و خسته نباشید من معدلم 17.12است و می خواه م در اینده معلم خوب این جامعه شوم به چه رشته بروم لطفا سریع جواب دهید
خوب معلومه ادبیات و علوم انسانی
زهرا13
لطفا سریع جواب دهید با تشکر
مائده
United Kingdom
ج بدید لطفا
من اول دبیرستانم عاشق رشته ریاضی ام ولی نمرات ریاضی و فیزیک در حد 17 است میتونم به نظرتون برم ریاضی عایا؟
مائده
United Kingdom
چرا چ منو نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//


----------

سئوالاتون؟
رویا
سلام من دانش اموز دوم انسانی هستم یک هفته قبل از امتحان بدلیل شکستگی پا نتوانسته ام در امتحانات شرکت کنم ایا در شهریور ماه میتوانم همه ی درسهایم را امتحان بدهم لطفا پاسخ دهید

------------
پاسخ :
سلام . ضمن آرزوي سلامتي براي شما ، با هماهنگي مدير مدرسه مدارك پزشكي خود را تحويل بخش امتحانات اداره نمائيد و با كارشناسي مشاوره اداره نيز هماهنگ كنيد تا ضمن موجه نمودن غيبت شما اجازه حضور در امتحانات مجدد را داشته باشيد
شکیبا
سلام من دانش اموز رشته ی دوم تجربی هستم و با گفته های مشاورم و معلمم نمیتونم پزشکی قبول شم خودم هم این رو قبول دارم و این موضوع روی کل بچه های دوم تجربی مدرسه ی نا صدق میمنخ و مشاور به همگی ما گفته که نمیتونیم پزشکی قبول شیم
معلم خصوصیم بهم گفته که میتونم برم به رشته فنی و رشته ی حسابداری رو بخونم و خانوادم هم موافق اند اما من هنوز نیمدونم چیکار به هرکسی همه میگم میگه برو دنبال علاقت اما وقعا اعصابم خورده چون واقعا نمیدونم به چه رشته ای علاقمندم!!!
fateme
سلام.آیا با داشتن دیپلم انسانی میشه به رشته معماری رفت برا ی گرفتن کاردانی؟لطفا راهنمایی کنید
soheila
سلام بچه ها تورو خدا کمکم کنید مخم ترکید انقدر که فکر کردم من 16 سالمه سال اولم معدل ترم اولم شد 17 ونمره ریاضیم شد 18 وعلاقه ام تو رشته های دبیرستان فقط به ریاضیه ولی شنیدم کنکورشم خیلی سخته و نمیدونم ترم دوم هم میتونم نمره خوبی بیارم باتوجه به اینکه امسال ریاضی هماهنگه تو کشور نقاشیمم عالی تومنطقمون مقام اول اوردم و به رشته های فنی هم علاقه دارم اما خب توی دانشگاه هم میخوام تربیت معلم بخونم بنطرتون چه رشته ای واسه دیپلمم بگیرم میشه گرافیک خوندو بعد واسه دانشگاه رفت تربیت معلم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مخم هنگیده کمکم کنید زووووووود ممنون بای.
جواد
از الان فکر تربیت معلم نباش معلوم نیست تا موقعی که تو کنکور میدی بگیرن یا نه هزار جور اتفاق می افته
س
Iran, Islamic Republic of
من میخوام برم ریاضی بعدکنکورنجربی بدم ایاکاری درستیه؟؟؟؟؟؟؟؟
مریم
راهنمایی خوبی بود چشم وگوشم باز شد
محمد علی
سلام بچه ها همتون خسته نباشید.
یه سوال داشتم زودیم جواب میخوام لطفا ... :-
من الان سال سوم هنرستان رشته کامپیوتر هستم با اینکه کامپیوتر رو دوست دارم اما بیشتر به موسیقی علاقه مندم و میخوام توی دانشگاه موسیقی بخونم باید چیکار کنم ؟
البته الان امتحان نهایی دارم و مرداد ماه هم کنکورمه لطفا سریع بهم جواب بدین.
حالا اگه من بخوام لیسانس موسیقی بگیرم باید چیکار کنم ؟
ممنوووون. :-)
امیر سالار
شماها چقد درس خوانید مشاالله همه 17 و18 و 15 هستین من دارم به امید بالای 12 میخونم خخخخخخ
دمتون گرم راستی اونایی هم که رشته تجربی یا ریاضی هستن واقعا دیوونه ان اگه بخوان برن هنر یا انسانی اولا که انسانی به دلیل زیاد بودن محصلاش کاریابی نداره الان من میرم تو خیابون میرم یه دور میزنم 200 تا وکیل و روان شناس میبینم کی دیگه شمارو میبینیه خب؟
بعدشم اگه قصد رفتن از ایران را دارید دیپلم فنی حرفه ای و انسانی ایران جایی معتبر نیست مگر اینکه از دانشگاه شریف و... فارغ لتحصیل شید در غیر اینصورت در ایران و خارج فقط رشته های ریاضی و تجربی خوبه بعدشم کیو دیدیدین به ریاضی علاقه داشته باشه حرفشو مینزم خندم میگیره اما همه میخونن تا زندگی آیندشونو بسازن باور کنید درس باحالیه اگه یاد بگیرید ولی میل خودتونو بدبختیو خوشبختیتون دست خودتونه بای
fatemeh
United Kingdom
سلام.میخواستم بگم من اول دبیرستانم. نمره ی ریاضیم 20 هست و نمره ی فیزیکم 17 18 ولی دروسی مثل ادبیات و عربیم در حد تجدیده..میتونم اگر فقط نمره ی ریاضی و فیزیک و شیمیم بالا باشه برم رشته ی ریاضی؟اگه نمره دروس دگم یکی دوتاش تک باشه باید چیکار کنم؟------------
سلام . با این مشخصات شما برای رشته ریاضی ساخته شده اید . پس درنگ نکنید
جواد
دوستان من دانشجو هستم فقط یه توصیه بهتون میکنم تو سال اول دبیرستان نگید چون من معدلم بالاست و ریاضی فیزیک هم نمره ی خوبی گرفتم پس من باید برم ریاضی اینجوری فکر نکنید معدلای بالا هم میتونن برن انسانی کلا کاری به نمره نداشته باشید به خودتون نگاه کنید به علاقه ی درسیتون اگه بهتون دو کتاب بدن که یکی حفظیات زیاد داره و یکی مسائل حل کردنی سخت و پیچیده و بگن فردا امتحانه و هرکدوم رو دوست داری امتحان بده شما کدوم رو ترجیح میدی ؟؟
همون که علاقه به خوندنش داری و میتونی با خیال اسوده بخونیش jتو اون میتونی موفق باشی صد در صد و یه احساس ارامش تو کل دوران تحصیلت داشته باشی هیچ وقت علاقه به اسم رشته ها نداشته باشید مثلا بگید من عمرانو دوست دارم ولی شاید اگه بدونید عمران یعنی چی (معادلات فیزیک و ریاضی) اصلا بهش فکر هم نمی کنید
نرگس
سلام من اول دبیرستانم، می خوام رشته کامپیوتر رو بردارم ولی پدر ومادرم از ته قلب راضی نیستن و میگن که تجربی هم خوبه!(یعنی این رو انتخاب کن)خواهرم رشته ش تجربی و میبینم که چه قدر تلاش میکنه و ناراحت از درصد های پذیرش دانشجو زن ، علاوه بر این از خووون میترسم ، راستی دلیل اصلی من از انتخاب این رشته اینه که بتونم مجری بشم واگه میتونستم رشته نمایش رو برمی داشتم اما شهرستان ما این رشته رو نداره و میخوام اجرا رو در کنار کامپیوتر داشته باشم به نظرتون موفق میشم
پریسا
United States
سلام من سال سوم رشته ریاضیم دوست دارم تغییر رشته بدم و برم انسانی به نظرشما چیکار کنم؟؟؟؟
یکیییییییییییی
United Kingdom
سلام من اول دبیرستانم ریاضی اخر ترمم 10 میشه فک کنم ولی احساس می کنم تو ریاضی مهارت دارم دلیلیم که این نمره رو گرفتم به خاطره اینه که همه درسا رو گذاشتم واسه این چند روزقبل امتحان و بی دقتی از نظر شما من می تونم برم رشته ریاضی فیزیک لطفا زود جواب بدید.
elina
Iran, Islamic Republic of
salam.emsal entekhab reshte kolan bar asas moadele va be nomre on darsayi ke baraye on reshteha moheman nistesh.mishe begin moadele 16/43 mishe bere tajrobi

???
محمد
سلام معدل من 15.69است می خواستم ببینم اگر رشته ی حسابداری را انتخاب کنم در ان موفق می شوم یا نه؟
امیر حسین
من در نوبت اول نمره ب زیستم اومده بود 19ونمرهی ریاضی ام اومده بود 18 ونمرهی شیمی ام اومده بود 15 و فیزیک هم همین طور ایا میتوانم به رشته ی تجربی بروم میشه راهنماییم کنید
حسین
سلام من می خواستم بپرسم که رشته ی کامپیوتر در فنی حرفه ای بهتره یا در کار دانش.
نرگس
سلام من باید تا یک هفته ی دیگه انتخاب رشته کنم به هیچ کدوم از رشته ها علا قه ای ندارم ولی به جاش کامپیوتر رو دوست دارم ولی شنیدم تا کارشناسی نمی تونم ادامه بدم (از فنی) تازه می ترسم پشیمون بشم راستی به نظرتون از طریق فیزیک برم یا فنی؟؟؟معدلم شده 20/19 تروخدا زود جوابمو بدین
سامان
سلام.من دانش اموز سال اول دبیرستان هستم.می خواستم ب
سامان
سلام.من دانش اموز سال اول دبیرستان هستم. می خواستم ببینم با معدل 15 هم میشه بریم تجربی یا مدارس معدل 15 رو قبول می کنند.
ساجده
سلام من دانش آموز سال اول هستم معدلم19.82شده.نميدونم برم رياضي يا تجربي بايد بزودي انتخاب رشته كنم لطفاكمكم كنيد.
فائزه محسنی
سلام خسته نباشین من اول دبیرستانم و با این وضع درسی که داشتم نمیدونم رشته درسی چی بزنم کامپیوتر دوس دارم ولی میترسم یه وقت درس خیلی سختی باشه!!!

میشه شما بهم کمک کنید؟؟؟؟چی کار کنم؟؟
صفا
سلام من دانش اموز سال اول دبیرستان هستم و تازه با رشته ی موسیقی اشنا شدم و بهش علاقه پیدا کردم. ولی تو هر سایتی ک میخونم نوشته که باید از سال سوم راهنمایی ثبت نام کنیم.نمیدونم چیکار کنم.خواهش میکنم کمکم کنید.ممنون
Kiarash
سلام. من اول دبیرستانم و خودم علاقه خیلی زیادی دارم برم رشته گرافیک . نظرتون چیه ؟ درامدش خوبه ؟
ریاضی هم میتونم برم ولی ازش بدم میاد..
علی
سلام
من میترسم برم ریاضی فیزیک و بعد تو کنکور گیر کنم
ریاضیمم 18وفیزیکمم19/5شده......
کمکم کنید
mohammad
من معدلم سال های اول و دوم وسوم راهنمایی به ترتیب 17/59 و 18/24 و 18/56 بوده آیا می تونم رشته کارشناسی یا بزشکی بخونم
هستی
سلام من کلاس اولم و گفتن باید تا دو روز دیگه انتخاب رشته کنم ولی خودم اصلا رشته های مدرسه دوست ندارم و به رشته های هنرستان علاقه دارم ولی همه بهم میگن برو تجربی در هنرستان ما فقط رشته ی کامپیوتر و معماری هست به نظرتون چیکار کنم کمکم کنید
رها
سلام من اول دبیرستان هستم و فردا هم باید انتخاب رشته کنم.نمیدونم کدوم رشته برم بین انسانی و تجربی موندم.زیستم19 و شیمی 18.5 ولی ریاضی و فیزیکم 14 هست. خواهش میکنم کمکم کنین.؟؟مرسی
هانیه
سلام من به شغل معلمی علاقه ی زیادی دارم ولی رشته ی تجربی روانتخاب کردم.به نظرتون موق میشم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.
خوب حتما موفق می سی
ماریه
ستام برای گرافیک چه معدلی لازم است
M
من پارسال معدلم 18بودولی الان شده 15/62فکرنمی کنم فنی قبولم کنه کاردانشم نمیخوام نمیدونم برم ادبیات یانه
dorsa
من ترم اولم زیستو شیمیمو جفتشو شدم 18/5 و ریاضی و فیزیک 17/5 یه نظزتون نمرم واسه ریاضی خوبه یا کم؟؟
خیلی بد بود
رنیکا
سلام من امسال انتخاب رشته دارم وبه فنی وانسانی خیلی علاقه دارم مخصوصاانسانی ولی نمره ی مطالعاتم خیلی بده.به نظرتون میتونم برم تورشته انسانی؟موفق میشم؟لطفاراهنماییم کنید.ممنون
سپيده
كساني ك نتوانسته اند با غايبن امتحان دهند و با شهريوريا بايد امتحان بدن تكليفشون چيه ك ميخوان برن تجربي ؟؟؟
سپده
برا تجربي چه معدلي لازم؟اگه قبلي شهريورباشي چي؟
مهسا
United States
منم موندم 3 روز دیگه باید انخاب رشته کنما ما هیچی دو س ندارم تورو خدا کمکم کنید
زهرا
اگر دانش اموزی علاقه یشدشد به رشته تجربی داشته باشد ولی معدل کل او درسمپاد 17/61 باشد ولی مدرسه قبول نمی کند بایدچه کار کرد؟
زهرا
من درباره ی اینکه درمدارس تیزهوشان 25نفر اول که نمره یخوبی دارن رو برای تجربی می گیرن از چند دبیر تیزهوشان مدارس دیگه پرسیدم ولی می گن اصل علاقه ی دانش ومدرسه نمی تونه برای دانش اموز بگه که نمی تونه به رشته مورد علاقه بره.
سلام معدل اولم19.27شده ومدیرمون میگه ریاضی بخونم اخرسر برم تجربی کنکور بدم به نظرتون من جی کار کنم
نفیسه
من در شهر کوچیک نایین زندگی میکنم
سوگند
سلام توی شهر ما به خاطر اینکه فقط یک مدرسه رشته ی تجربی داره اولویت با نمره های 19و20 هستش منم بااینکه خیییییییلی درس میخونم 17/95شدم و اولویت اولم رشته های کارو دانش هستش منم بین رشته ها تجربی رو ترجیح میدم شما بگین چیکار کنم؟
سمیرا
Kuwait
سلام من دانش آموز دوم تجربی هستم.معدلمم19/45هست.نمره فیزیک 19/75،ریاضی19،شیمی20،زیست17/25 است.من همیشه دوست داشتم برم ریاضی ولی پارسال بین رشته تجربی وریاضی دچار شک شدم وپیش مشاوررفتم.مشاورگفت بروتجربی ببین اگه دوست نداشتی به ریاضی تغییر رشته بده.اماهنوزشک ام برطرف نشده.من ریاضی روخیلی دوست دارم اما فکر میکنم آینده شغلی اش برای یک دختر دردانشگاه نسبت به تجربی خوب نیست اماحوصله ی خواندن زیست روهم ندارم،یعنی زیاد به خواندن حفظیات علاقه ندارم اماخودزیست رو دوست دارم. واگه رشته ریاضی برم هم فقط رشته نانو اش رو دوست دارم ولی خودریاضی روخیلی دوست دارم.حالا میگین من چیکار کنم آیا به ریاضی تغییر رشته بدهم؟؟ لطفا جواب بدین برام حیاتیه،خواههههههش!
فرزانه
من فك ميكنم اگه بري رياضي فيزيك موفق ترباشي....تاعلاقه هست نگران بقيش نباش.....بقيش خودش درست ميشه.
فاطمه
سلام من سال اول هستم پارسال معدلم 19 خورده اای بود اما امسال ب دلیل مشکلاتی بسیار افت درسی کردمو معدلم شد 16.59 نمیدونم برم تجربی یا انسانی شیمیم خوب ما فکر میکنم به صلاحم برم انسانی نظر شما چیه؟؟؟؟!!!!
علی
سلام بچه ها من رشته تجربی هستم وامسال هم چهارم میرم من به شما پیشنهاد میکنم که چه رشته هایی خوبه.....ریاضی در آینده فقط چند تا مهندسی داره که اونم تو فنی هم داره......تجربی پزشگی دارد و میتوانید رشته های انسانی هم تو کنکور بزنید ..........انسانی فقط حقوق و وکالت وبانکداری خوبه...........فنی هم مکانیک و معماری و الکترونیک و برق خوبه..........کار و دانش هم خودتون پیدا کنید.
رضوان
سلام من اول دبیرستانم و معدل امسال 17 شده ومیخوام تعیین رشته کنم اما بین رشته تجربی و انسانی موندم اگه میشه کمکم کنید
haniye
با عرض سلام ...
آیا در مدارس تیزهوشان هم میشه با نمرات بالای 12 رشته ریاضی رو انتخاب کرد؟و مدارس تیزهوشان هم به همین منوال عمل میکنند؟
عطیه
مدارس تیزهوشان به بچه هایی که معدل پایین 17 دارن اجازه ثبتنام نمیده برای همین فکر کنم شرایط این مدرسه ها متفاوت باشه
طاهره
سلام.دوستان من به رشته ریاضی علاقه دارم ونمرم هم 20هستش ولی فیزیکم17هستش.خودم میدونم که اگه بهتر بخونم از پسش بر میام.ولی داداشم میگه تو دانشگاه شاید نتونی ادامه بدی و میترسونه.به زیست هم چنان علاقه ای ندارم.چیکارکنم؟؟؟؟؟
zahra
United States
برومعماری ,شیرین ترین رشته توجهانه ,همه ی علوم باهاش تلفیق شده ,من رشتم انسانی بودتغییررشته دادم لیسانس معماری گرفتم دارم برافوق عمران میخونم دوره دبیرستان یه عالمه مردودی داشتم ولی ازوقتی وارداین رشته شدم نمره هام زیر18نیس دیوونش شدم خشک نیست خستت نمیکنه خیلی قشنگه
عطیه
سلام من سال اولم معدل ترم یکم 17 بود اما این ترم 19 شدمنمره ریاضی وفیزیکم 18 هست اما به خاطر نمره ترم 1 مشاورمون خیلی موافق با رشته ریاضی نیست به نظر شما سختی کشیدن تورشته ای که دوست داری اما برات سخته بهتره یا رشته ای که خیلی علاقه ای نداری؟
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش اموز سال اول دبیرستان هستم معدلم طوریه که نمیتونم تجربی که رشته ی مورد علاقمه رو انتخاب کنم.اگه برم ریاضی وتابستون زیست هم بخونم میتونم دانشگاه پزشکی بخونم؟لطفا زودتر منو راهنمایی کنین بخدا دارم دیونه میشم
محمدطاهر
خوب بود.ممنونم
سحر
سلام ترو جووووون هر کسی که دوست دارین جوابمو بدین .من باید تا دو روز دیگه انتخاب رشته کنم می خوام رشته کامپیوتر رو بردارم اما شنیدم خوب نیست و توی دانشگاه خوب تدریس نمیشه ، دارم دووووووونه میشم یه کم مونده از گیجی بزنم زیر گریههههه معدل=19 :-( ;-(
ساناز
سلام من سال اول دبیرستان هستم میخواستم برم رشته وکالت ایا میتونم موفق بشم لطفا راهنمایی کنید
سارا
Iran, Islamic Republic of
نه تو ایران وکیل زن مثل مردا قبول ندارن.
امید
سلام به همگی خسته نباشید....من رشته الکتروتکنیکم ...اما همه دروسش فرمول داره و خیلی خیلی سخته ...منم از دروس فرمولی بدم میاد به نظر شما بزرگان چی کار کنم؟تغییر رشته بدم؟اگه بدم چه رشته ای برم که دروس فرمولی نباشه؟ممنون دوستان شاید نتونم دوباره بیام اینجا.اگه لطف کنید جوابو اس بدین تا منم از این دردسر بیرون بیام...ممنون موفق باشید .
radman
dسلام من معدل نوبت اولم 16.80شد ولی نوبت دوم 17 اولویت اولم ادبیاته ولی تجربی را خیلی دوست دارم لطفا نظر خودتون را بدید
باران
سلام میخواستم بگم اگه یکی از درس های پایه ام واسه رشته تجربی 11باشه نمیتونم برم رشته تجربی؟خواهشا کمکم کنید من حتما باید برم رشته تجربی اگه نرما به روحیه ام لطمه میخوره معدلم هم شده14/24

---------
زيست رو 12 بگيري بقيه رو بالاي 12 ميشه
امیر حسین
سلام ببخشید من می خواهم بفهمم کجا جوابم را میدهید که برم نگاه کنم
امیر حیسن
من اول دبیرستان هستم ترم اول نمراتم خوب بود اما در ترم دوم اف تحصیلی داشتم و من نه به رشته ی ریاضی ونه تجربی و نه انسانی و ادبیات ولی بازیگری را خیلی دوست دارم نمی دونم چه کار کنم چون فنی هم از چند نفر پرسیدم میگن مثل نقشه کشی اگه بری توی دانشگاه هیچی یادت نمیدن باید خودت کتاب هارو بگیری وبخونی حالا من می خوام برم بازیگری باید چه کار کنم
Alireza
با سلام من دانش آموز سال اول دبیرستان هستم و به رشته ی ریاضی علاقه ی زیادی دارم اما به دلیل دوستی با چند نفر نمراتم نسبت به سال های قبل افت شدیدی کرده و همه ی رشته ها را میتوانم انتخاب کنم به جز ریاضی.می خواستم بپرسم میشه تابستان رو بخوانم تا معدلم بالا تر بیاد یا از دوباره سال اول دبیرستان را بخوانم؟؟؟لطفا سریع پاسخ بدهید
امیر حسین
سلام دباره ببخشید میشه برای انتخاب رشته مرا کمک کنید
raha
سلام من سال اول دبیرستانم و دوروز دیگه انتخاب رشته دارم معدلم 45|18شدم وکمترین معدلی بود ک داشتم زیست رو دوست دارم و18 شدم شیمی17 وریاضی19 وفیزیک که خیلی ازش بدم میاد13 و درسای حفظیم خوبه روانشناسی رو خیلی دوست دارم و رشته های تجربی هم دوست دارم بیشتر داروسازی ودندونن پزشکی وژنتیک مامانم همیشه میگفت برو تجربی وبام هم گیر داده باید بر ی انسانی وخونوادمم مسخرم میکنن اگه برم انسانی و میگن از راه تجربی میشه روانشناسی خوند وآینه اش بهتره درسته؟ مشاورمدرسمون میگه برو انسانی من موندم چیکار کنم لطفا کمک کنید
فرزانه
بنظرم اگه بري انساني موفق تري چون هم رشته رياضي هم تجربي فيزيك داره...بايد درنظربگيري كه فيزيكم خودش شرطه گلم.
کیوان
سلام من می خواهم تجربی انتخاب کنم با معدله 15ونمره ریاضی14وزیست15وشیمی15 وفیزیک 14می توانم تجربی بخوانم
raha
کسی توی این سایت نیست ک ج منو بده ترو خداااااااااااا ج منو بدین من وقتی ندارم
فرزانه
سلام دوستان....خواهشا كمكم كنيد......
من دانش آموزسال اول دبيرستان هستم.....معدل ترم اول19.71شد....درساي زيست...رياضي....فيزيك......شيمي ....بهشون شديد علاقه دارم....جايي كه هستم ممكنه تجربي تشكيل نشه...چون من خودم رشته تجربيو شديد دوسدارم بنابراين بايد مدرسموبه نمونه دولتي وتحمل خوابگاه ....عوض كنم.....اگرم اينجاتجربي تشكيل بشه بخاطرجووبدو ناشايست مدرسمون دوسندارم وايستم....ازطرفيم مدرسه نمونه دولتي گفته سقف پذيرش تجربي پرشده....و ميگن كه درصد قبولي و بازاركار تجربي ضعيفه....حالا موندم برم رياضي فيزيك ياباخفت همينجاييي كه هستم تجربي بخونم؟؟؟
رياضي فيزيكم دوسدارم اما بابازاركارو شغلاي آيندش واس دختراآشنايي ندارم.....توروخداكمكم كنيد......درساي انسانيم خوبه 20ميشم اما درساش كه عربيو.....زبان فارسيو اصلا دوسندارم....
مبینا
من ریاضی دوست ندارم یعنی ازش متنفرم امسال که میخوام انتخاب رشته کنم میخوام برم هنرستان و رشته ی موسیقی یا بازیگری انتخاب کنم ولی اطرافیانم میگن نه ولی من عمرا نمیرم دبیرستان و رشته ای که دوست دارمو انتخاب میکنم
زهرا
سلام من دانش اموز سال اولم.واسه انتخاب رشته دچار تردید شدم بین دو رشته ی انسانی و ریاضی...ازتون کمک میخوام!نمره ی ریاضی و فیزیکمم شده 16.5.علاقه ی زیادی ام به معماری دارم.
بهین
سلام من سال سوم راهنمایی هستم وباید سال دیگه انتخاب رشته کنم به تجربی علاقه شدیدی دارم ریاضیم خیلی خوبه تاحالا معدلم از 19.90پایین تر نیومده اونم سر دفاعی چکار کنم تجربی یا ریاضی؟
raha
عزیزم منم تا سوم راهنمایی معدلم از 90|19کمتر نشده بود یهو افت میکنی بذار اول دبیرستان بخون بعد بفکر انتخاب رشته باش(ناامید نشیا) من خودم خییییییییییلی دودلم این باعث عصبانیتم شده که دیگه وقتی برای انتخاب رشته ندارم
یاسمن
من معدلم 18/57شده اگه کل تابستونو بخونم جبران کنم ریاضی واسم خوبه؟؟
---
Iran, Islamic Republic of
عالی
من
سلام من امسال سال اولو تموم کردم و الان باید انتخاب رشته کنم خیلی شدید به رشته تجربی علاقه دارم معدلمم۱۵/۳۷شده اما چون ریاضی رو خراب کردم و۱۰/۵۰شدم مدرسمون قبولم نمیکنه برا این رشته از طرفی هم میدونم اگه تو یه رشته دیگه ادامه تحصیل بدم مطمینا نمیتونم و هیچوقت موفق نمیشم حالا باید چیکار کنم؟ینی هیچ جا قبولم نمیکنن؟


--------------
سلام . چون در خرداد ماه امتحان رياضي شدي 10 پس بايد در امتحان تعيين رشته مجدد تا شهريور ماه شركت كني و بعدش كه 12 به بالا شدين با نظر مشاور و مدير بري رشته رياضي . اين تنها راه قانونيه
Iran, Islamic Republic of
موافقم
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول دبیرستانم و موندم چ کار کنم لطفا کمکم کنید
azin
Iran, Islamic Republic of
عزیزم بهتره که قبلش کمی فکر کنی چون دبیرستان مقطع حساسیه.به نظر من ابسال.نیایش.ندای زینب.ادب.و...خوبن ولی برای اطمینان بیشتر بعتره به وب سایتشون بری.
ali
Iran, Islamic Republic of
سلام من به دو رشته علاقه دارم اول تجربی بعد بازیگری لطفا رهنمایم کنید
Artn
Iran, Islamic Republic of
به نظر من برو تجربى و اگه به بازيگري علاقه دارى برو بعد از تموم شدن درست كلاس هاي بازيگري
غزال
Iran, Islamic Republic of
سلام من اولم اما خیلی در مورد انتخاب رشته تردید دارم
قدرت تجزیه و تحلیل خوبی دارم ریاضی ام هم خوبه همه میگن برو ریاضی
اما نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنین ممنونتون میشم
homa
Iran, Islamic Republic of
سلام من 17 سالمه و دوم دبیرستانم رشته انسانی می خونم ولی فکر می کنم که به این رشته علاقه ندارم به هنر و ریاضی خیلی علاقه دارم از طرفی هم نمی خوام برم هنرستان می خوام تغییر رشته بدم لطفا کمکم کنید
مهسا
Iran, Islamic Republic of
چرا ؟هنرستان به نظر من خیلی خوبه و الان خوشبختانه بین مردم هم جاافتاده، من خودم مثل شما بودم ب هنر و ریاضی علاقه داشتم و بامعدل بالا اومدم هنرستان، معماری، عالیه امااگرعلاقه نباشه خیلی سخته
.
محمد
United States
سلام من معدلم 13.33است و می خوام برم رشته ادبیات میشه
ارتين مرتضوى
Iran, Islamic Republic of
من يك كمك ميخواستم من معدل خريد آدم 17.45شده و زيستم 16.75ورياضيم 17.75و فيزيكمم 19.50شده ديروز رشته ى تجربيو انتخاب كردم با اينكه مشاور بهم گفت اولويت أولت رياضيه ميترسم تو تجربى با أين نمرم موفق نشم و خودمم بيشتر رياضيو دوست دارم ولي چون بازار كارش بده و داييام هردو دكترن رفتم تجربى ولي از تجربى نه بدم مياد و نه خوشم مياد
نسیم
Iran, Islamic Republic of
سلام من دانش اموز اول دبیرستان هستم.موندم برم تجربی یا ریاضی یا انسانی فردا اخرین روزه واسه انتخاب رشته نمیدونم چی میشه .به تجربی بیشتر علاقه دارم خیلی اما میترسم کی کمکم میکنه ای خدا.......... .
امید
Iran, Islamic Republic of
نمره ریاضی ده باشد منظور نمره سالانه ریاضی است
پریسا میری
United States
سلام من سال اول هستم ومعدلم نمیدونم چرا انقدر کم شد(15.29)من علاقه ی شدیدی ب ریاضی دارم اما الویت منوانسانی زدن ومیگن رشته ی دیگه نمیتونم برم منو بااین معدل تورشته ی ریاضی یامعماری هنرستان قبول میکنن؟؟
محسن
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستان م میخوام هنر بخونم بنظر شما رشته خوبیه
سارا
Iran, Islamic Republic of
بله خیلی در آمد داره.
نیکی
Iran, Islamic Republic of
سلام.من دانشآموز سال اول هستم من نمی دانم که رشته ی تجربی بروم یاریاضی با اینکه نمرات دروسم در هر دو رشته مطلوب و مانند هم است وهدف زندگی من رفتن به دانشگاه خارجه برای تحصیلات عالیه و کشف واختراع وخدمت به بشریت است بااین وجود بین دورشته ی داروسازی ومهندسی گیر کرده ام لطفا کمکم کنید. باتشکر.
سارا
Iran, Islamic Republic of
داروسازی
ايمانا
Iran, Islamic Republic of
سلام من معدلم ١٩٠٧٣ شد ،بين انسااني و تجربي گير افتادم اطرافيانم بهم ميگن برو انساني تو انساني موفق تري،اما از درس هاي رشته انساني بدم مياد..به زيست شناسي و پزشكي بسيار علاقه مندم اما از بس كه به من گفتن بايد برم تجربي ملكه ذهنم شده كه من واسه تجربي ساخته نشدم و در اون موفق نخواهم بود،من بايد چيكار كنم؟؟:(

------------
سلام . شما بهتر است برويد تجربي چون علاقه داريد به مباحث زيست و پزشكي تازه در انتخاب رشته دانشگاه مي توانيد رشته روان شناسي باليني را كه بين رشته تجربي و انساني هست را نيز انتخاب نمائيد
سارا
Iran, Islamic Republic of
سلام من میخوام برم رشته تجربی معدلم هم 18/16صدم اومد تروخدا بگین رشته زیست شناسی خوبه؟یا بهتره برم انسانی؟سریع جواب بدین.
سارا
Iran, Islamic Republic of
سلام جوابم رو نمیدین؟
سارا
Iran, Islamic Republic of
من سارا هستم معدلت18/16 صدم شد ریاضیم میانگینش شد14/50و فیزیک15حالا چه کار کنم به نطر شما مدرسه های معمولیبرای رشته تجربی قبول میکنن؟تروخدا سریع جواب بدین.
zahra
Iran, Islamic Republic of
سلام اسم من زهرا است من اول دبیرستانم و توی نمونه دولتی درس می خوم من خودم دوست دارم برم رشته حسابداری ولی خانواده ام میگن برو رشته های نظری حالا موندم چه رشته انتخاب کنم !!!!
سارا
Iran, Islamic Republic of
جوابم رو بدیدددددددددددددددددددددددددددددد دیگه
محمد شقیفیان
Iran, Islamic Republic of
درس علوم
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
باسلام.من رشته بازيگوى رو خيلى دوست دارم ولى در دبيرستان تحصيل مى كنم.مى خواستم بدونم من مى تونم در دبيرستان (پايه دوم)به رشته بازيگرى دست يابم؟
ملیکا
Iran, Islamic Republic of
خیلی عالیه منم میخوام برم تجربی درسته که معدل سال اولم کم بوده اما خواستن توانستنه من میخوام از سال دوم قشنگ بخونم تا جبران کرده باشم
بهار
Iran, Islamic Republic of
سلام, من اول دبيرستان هستم و تصميم گرفتم که رشته رياضى فيزىک بخونم. به علاوه دوس دارم که در المپياد شيمى هم شرکت کنم ولى چندتا از دوستانم بهم گفتن ک شرکت در المپياد يه جورايي وقت تلف کردنه, ميخواستم بدونم که همينطوريه يا نه. سوال ديگه اى هم داشتم يه سرى از دانش آموزان از سال گذشته ينى سوم راهنمايي. شرو کردن به رفتن به کلاس هاى کنکور ولى بنظر من اين فقط باعث ميشه ک از درس زده بشن. ميخواستم بدونم کار درستيه يا نه و براى کسب يه رتبه خوب در کنکور از چه سالى بايد درس خوندنو شرو کرد
شیوا
Iran, Islamic Republic of
سلام من دوست دارم رشته فنی حرفه ای بشم معدل 14میشه فنی حرفه ای برم یاکاردانش؟
مریم
Iran, Islamic Republic of
سلام من معدل اول دبیرستانم 17.67 به رشته تجربی علاقه داشتم ولی قبولم نکردن حالا بین دو رشته ریاضی و انسانی موندم کدومو انتخاب کنم ؟و اینکه بازار کار کدوم رشته بهتره لطفا کمکم کنید اگه سریع پاسخ دهید ممنون میشم
باتشکر
نرگس
Iran, Islamic Republic of
سلام .ازتون خواهش میکنم یکی کمکم کن .من اول دبیرستانم معدلم 19/99 همه چی میتونم برم ولی مامانم میکه برو ادبیات وکیلی .بابام میکه برو تجربی .خواهرم میگه ریاضی .دای هامم میکند برم حسابداری .به نظر شما چی برم
درسا
Iran, Islamic Republic of
خود چی دوست داری
علي
Iran, Islamic Republic of
دوست گرامي...
آينده شما رو بقيه رقم نميزنن . اين خود شما هستيد كه بايد اينكارو انجام بديد.
بازم با تاملي فك كردن به اونچه كه علاقه داريد راي بديد...
سلامت و موفق باشيد
Iran, Islamic Republic of
هرچی که خودت علاقه داری کاش من معدل تورو داشتم )))):
Iran, Islamic Republic of
ریاضی شغل های فراوون داره
تارا
Iran, Islamic Republic of
سلام من تارا هسنم معدل سال اولم 19.09شد نمره ریاضی20فیزیک20 شیمی20 اما زیستم 17 شده .عاشق ریاضی هستم درسم هم خوبه می خوام برم ریاضی اما همه می گن بازار کار خوبی نداره همه به من می گن برو تجربی چون هم درسم خوبه هم تو مدرسه تیز هوشان درس می خونم اما به زیست علاقه چندانی ندارم نمیدونم چی کار کنم اگه رفتم ریاضی اما بعد کار پیدا نکردم چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


------------
سلام . اتفاقا كاملا برعكس، بازار كار رياضي بهتر از تجربيه و چون علاقه به رياضي دارين حتما بدون مشورت ديگه بريد رياضي ثبت نام نمائيد تا بعد قبولي در يك دانشگاه معتبر تبديل به يك خانم مهندس خوب و مفيد براي كشورتان باشيد انشالله
امیر
Iran, Islamic Republic of
ببخشید من معدلم امده 13 بعد میخوام برم رشت انسانی خوبه یابد ایا برم فنی یا کار دانش بهتره لطفا جواب بدید
علي
Iran, Islamic Republic of
دوست عزيز اگه علاقه اي به رشته انساني نداري برو فني و حرفه اي.
فني از نظر عملي خوبه كه شما دستت رو كار مياد و چيزاي زيادي ياد ميگيري. ولي اگه رشته انساني رو بيشتر علاقه داري به اين رشته بروو بدون اين رشته، رشته اي نيستش كه بدون درس خوندن به جاي خوبي برسي..
بازم بيشتر فك كن...
سلامت و موفق باشي
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستان من اول دبیرستان هستم معدلمم شده 17 حالا موندم برم انسانی یا تجربی؟؟علاقه ی شدیدی به زیست و فیزیک دارم عربیم عالیه...ولی میگن انسانی بازار کار نداره لطفا راهنماییم کنید.ممنون


------
سلام . علاقه و پشتکار خیلی مهمه . منتها بیشترین شرکت کننده و رقابت در کنکور در حال حاضر مربوط به رشته تجربی هست . بازارکار رشته انسانی هم خیلی خوبه : رشته های مثل حسابداری- حقوق یا وکالت- روان شناسی و مشاوره بشرط ادامه تحصیل تا مقطع ارشد دارای بازار کار خوبیه. در رشته تجربی بخاطر وجود رشته پزشکی رابت زیاد میشه و اکثرا شانس کمی برای ورود به این رشته ها وجود داره
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
ممنون از راهنمایی هاتون...
َآرزو
Iran, Islamic Republic of
سلام.من اول دبیرستانم روپشت سرگذاستم ومعدلم 14/85شده.ریاضیم روافتادم.توی نمون برگ هدایت تحصیلی ام اولویت اولم روزده شاخه کاردانش ولی ازکارگاه خوداتکایی که باید10نمره داشته باشم 0هستس.میخوام بدونم بااینکه کارگاه خوداتکایی ام رو0آوردم چرااولویت اولم روزده کاردانش؟من میخوام برم رشته کامپیوترشاخه کاردانش.ولی میترسم به خاطرکارگاه خوداتکایی ام روکه نمره ازش نیاوردم توی انتخاب رشته ام مشکل به وجودبیاره.ویااینکه اگه من توی شهریورماه ریاضیم روپاس کنم دوباره یه نمون برگ هدایت تحصیلی دیگه صادرمیشه ونمرات ممکنه تغییرکنه یااصلاهیچ تغییری توی اون بوجودنمیاره؟توروخداکمکم کنین سردرگم شدم بدجور.

------------
سلام . اون درس اکثر جاها ارائه نمیشه و اگر 20 هم بذارن تغییری ایجاد نمی کنه . چون ریاضی رو افتادین شانس اکثر رشته های بالاتر و از دست دادین . احتمالا ادبیات و عربی هم نخوب نشدین و گرنه انسانی هم می تونستین برین . با این وجود به مشاور مدرسه یا اداره یا قسمت امتحانات اداره مراجعه کنید شاید شهریور ماه بتونید دوباره امتحان ریاضی بدید وضعیتتون خوب شه
فرزانه78
Iran, Islamic Republic of
با سلام من کلاس اول دبیرستان هستم و میخوام رشته انتخاب کنم وموندم از بین رشته های تجربی،انسانی،بهیاری کدوم رو انتخاب کنم...و من حفظ کردنی هام خوبه...لطفا جواب من رو بگید...ممنون.
مهديه
Iran, Islamic Republic of
تجربي برو
ن
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستان من کلاس اول دبیرستان رو تمام کردم و نمیدونم از بین رشته های انسانی و تجربی کدوم رو انتخاب کنم معدلمم شده شانزده و هشتادو سه لطفا راهنمایی ام کنید...ممنون.
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول دبیرستان رو با معدل 18/41 گزروندم بعد رشته تجربی رو رفتم ب نظر شما اگه سال 97 ک من باید کنکور بدم شرط معدل بشه با این معدل میتونم برم برا پزشکی
نیوشا
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اول هستم به ریاضی خیلی علاقه دارم فیزیک هم همینطور ولی زیاد فيزيکم خوب نیست ولی بازم دوس دارم برم رشته ریاضی از زیست هم اصلا خوشم نمیاد خیلی خوندنش برام سخته و خونوادم هم تجربي رو دوس دارن خودم هم یکم از ریاضی میترسم که نکنه وسطش جابزنم حالا نمیدونم چیکار کنم.به کمک نیاز دارم میشه راهنماييم کنین لطفا
ساحل
Iran, Islamic Republic of
سلام من سال اول دبیرستانمو تموم کردم و در رشته ی معماری ثبت نام کردم.خودم بهش علاقه دارم و خانوادمم مخالفتی ندارن.می خواستم بدونم بازار کار این رشته خوبه یا نه؟راستی من میتونم سال سوم رشتمو عوض کنم و به رشته ی نظری برم؟من می خواستم از طریق ریاضی این درسو بخونم ولی متاسفانه معدلم نمیرسید که بخوام ریاضی برم.رشته ی معماری از طریق ریاضی بهتره یا از طریق همون معماری(کاردانش)؟؟؟؟؟؟؟؟
رشتهی معماری هم توی کار دانش هست و هم توی فنی حرفه ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه هست کدومش معتبر تره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حیدر
Iran, Islamic Republic of
بچه ها اگر من سال دوم برم کارودانش سال سوم میتونم برم فنی
hanii
Iran, Islamic Republic of
salam man moadelam 15 hastesh . kheyli reshte ye ensani ro dos daram ,ke ayande ravan shenas besham .vali moadelam be reshteye mosighi va meamari makhore . chikar konam ?
صدف
Iran, Islamic Republic of
من کلاس سومم میرم دبیرستان به اندازه ی کافی گیج بودم و با خوندن نظرات شما دوستان بیشتر گیج شدم
میخواستم بدونم اگه یکی ندونه به چه کاری علاقه داره باید چی کار کنه؟؟
بعدشم آینده شغل چه رشته و چه کاری بهتره
؟؟؟؟
خیلی ممنون میشم جواب بدین
یلدا
Iran, Islamic Republic of
به نظر من بازیگری بهترین شغله
اگه معدلت خوب بود تجربی
amir hosein
United States
سلام.من سال اول دبیرستان را با نمره ی18.72 به پایان رساندم.مدرسه ام فقط رشته ی ریاضی دارد و من هم در همان مدرسه ثبت نام کردم. اما الان دو دل شدم و میترسم که شاید نتوانم از پس دروس سختی چون حسابان و گسسته و هندسه برایم و انتخاب رشته ام غلط بوده.من در اصل به درس شیمی علاقه زیادی دارم و دروس حفظی را بهتر میفهمم و یاد میگیرم و دروس ریاضی و فیزیک مرا بیشتر از درس هایی مانند زیست شناسی دچار مشکل میکند.از این رو میدانم آمار و شانس قبولی رشته ریاضی فیزیک در دانشگاه بیشتر از علوم تجربی است. نمره درس های زیست و شیمی من نیز بیشتر از ریاضی وفیزیک بوده لطفا مرا راهنمایی کنید که چه رشته ای را انتخاب کنم.چون هنوز فرصت برای تغییر مدرسه و رشته ام را دارم.با تشکر...

---------------
سلام . هر رشته اي كه دوست داريد . اگر شيمي و زيست بهتر از رياضي مي فهميد برويد خب تجربي
مهسا
Iran, Islamic Republic of
من ازطریق هنرستان معماری خوندم والان ترم3 دانشگاه دولتی هستم اماخیلی ناامید، نگرانم که بامدرک کارشناسی یاارشد معماری هنرستان نتونم جایی مشغول به کارشم یاحتی مهرنظام مهندسی بگیرم، من برای اینکه زودتر به اهدافم برسم ازطریق هنرستان اقدام کردم.خواهشاکمکم کنید!!!؟؟؟ شدنیه؟؟
ساناز
Iran, Islamic Republic of
بچه ها برای اینکه بازیگر بشم باید در دبیرستان چه رشته ای رو بخونم. لطفا راحنمایییم کنین
آیدا
Anonymous Proxy
منم توش موندم.خداییییییییییییییییی چه رشته ای باید بخونم من که سال بعد میخوام برم دبیرستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میخوام بازیگر شم.
کمکم کنییییییین.
ناهید
Iran, Islamic Republic of
سلام.من معدل اول دبیرستانم16.64شده ونمره های زیست و شیمی عالیه ولی ازفیزیک و ریاضی کم گرفتم ازیه طرف حفظیاتم خوبه و به روانشناسی خیلی علاقه دارم ولی ازیه طرف زیست رو خیلی دوس دارم حالا موندم چیکارکنم هرکاری کردم تجربی ننوشتنم الان انسانی نوشتم نمیدونم حالا تواین رشته موفق میشم یانه.وقتی ساله اول بودم به انتخاب رشته فک مپنکردموتنبلی کردم حالا دارم حسرتشو میخورم.
محیا
Iran, Islamic Republic of
سلام.من اول دبیرستانم.زیستم 19/5 .فیزیکم 19/75. ریاضی 19/5. شیمی هم 20 بودم. ادبیات.عربی.اجتماعی.زبان.و.....هم 20 بودم. ومعدلم به دلیل نمره افتضاح ورزشم (17)
افت کرد و شد19/84.
الان رفتم رشته انسانی.خانوادم.مدرسه.دوستام.اقوام وکلا همه از انتخابم ناراضی ان.
من عاشق شعر وداستانم.با روان شناسی واقتصاد حال میکنم.عربی رو دیوانه وار دوست دارم.دلم میخواد روان شناسی بخونم.علاقه چندانی به دروس تجربی ندارم.اما مشکل اینجاست که میترسم به خاطر حضور بچه های درس نخون کلاس بدی داشته باشیم.خواهشن کمکم کنید.میدونم مشکلم احمقانه است اما بگید چطوری باهاش کنار بیام.مرسی از وب خوبتون.......


------------------------------------------------

بخاطر علاقه تون به حرف ديگران توجه نكنيد .
درسا
Iran, Islamic Republic of
ببین دلت چی میگه......
tarane
Iran, Islamic Republic of
سلام من دوست دارم تجربی بخونم و دکتر شم اما تحمل زیست خوندنو ندارم و توشم زیاد خوب نیستم از طرفی هم به درس های رباضی و فیزیک و شیمی علاقه دارم هم توشون خیلی خوبم اما نمیدونم اگه ریاضی-فیزیک بخونم شغل خوب که دوسش داشته باشم گیرم میاد یا نه لطفا کمکم کنید خیلی دودلم به نظرتون تجربی بخونم بهتره یا ریاضی-فیزیک ؟
راستی ساله دومم رو تجربی خوندم و الان نمیدونم تغییر رشته بدم به ریاضی واسه سوم یا نه
ارسلان
Iran, Islamic Republic of
من دانش اموز سال دوم دبیرستان هنرستان فنی هستم میخواستم ببینم رشته های دانشگاهی ساخت و تولید چه چیز هایی هست
alireza
Iran, Islamic Republic of
اگه ریاضی تجدید شده باشی در پایه اول دبیرستان ولی زیست و شیمی 19 باشیم میشه رفت تجربی
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
سلام من معدلم شده 15.98.ریاضیم افتادم میتونم اگه با نمره بالا پاسش کنم برم رشته تجربی جوابم بدید سردرگمم باتشکر
نادیا
Iran, Islamic Republic of
اول سلام
دوم برا تجربی باید نمره ریاضی و علوم بالای 18 باشه
نمیخوام نا امیدت کنم اما فکر نکنم...
ارمین
Iran, Islamic Republic of
سلام مطالب بسیار مفیدی بود اما ای کاش درباره شاخه فنی و حرفه ای بیشتر توضیح میدادید.باتشکر
ملیکا
Iran, Islamic Republic of
سلام مطالبتون خیلی مفید بود ممنون منم سال اولی هستم مدیر مون بهم اجازه داد تا اخرای مرداد تصمیم بگیرم چه رشته ای برم امسال معدلم 18 شد ولی سالای پیش معدلم همیشه 19 به بالا بود نمی دونم ریاضی برم یا تجربی؟ خیلی دو لم پدر و مادر بهم مزایا و معایب دو رشته رو گفتن ولی تصمیم نهایی رو بر عهده ی خودم گذاشتن می ترسم برم ریاضی عاشق شیمی هستم از زیست بدم نمی یاد و نمره ی زیستم 19 شده شیمیم 20 شده ریاضیم 16 تو رو خدا کمکم کنید
فاطمه1378
Iran, Islamic Republic of
سلام.من کلاس اول دبیرستان هستم رشته ی انسانی رو انتخاب کردم میخواستم بدونم میشه از رشته انسانی بازیگر شد؟؟؟؟..ممنون میشم جواب بدید
فاطمه1378
Iran, Islamic Republic of
میشه از رشته ی انسانی بازیگررررررر بشم؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
فكر نكنم بشه عزيزم
نفس
Iran, Islamic Republic of
میخاستم بدونم اگه سال دومم رو فنی بخونم(رشته حسابداری) می تونم برای سال سوم به رشته های نظری مخصوصا ریاضی تغییر رشته بدم؟؟خاهشا زود جواب بدین کارم فوریه...ممنون میشم...

-----

خیرررر
نفس
Iran, Islamic Republic of
بیا وقت انتخاب رشته ها تموم شد ما هنوز سردرگم انتخاب رشته نکردیم...راستش بخاطر حرف فامیله که نمیخام برم فنی چون فکر میکنن هرچی تنبله میره فنی و می ترسم مورد تمسخرشون قرار بگیرم چون خاهر دوقلوم میره ریاضی ولی من نمیزارن برم بخاطر معدلم به دلایلی امسال افت تحصیلی داشتم منی که هرسال بخاطر معدلم جایزه های ویژه ای از مدرسه و...دریافت میکردم...به رشته ریاضی فوق العاده علاقه مندم ولی معدلم...از طرفی هم برا سخته جدایی از خاهر دوقلوم که همیشه پیش هم بودیم...تروخدا کمکم کنید شدیدا محتاج کمکم..
بردیا
Iran, Islamic Republic of
سلام من سوم راهنمایی ام و به دبیرستان راه پیدا کردم . علاقه شدیدی به هنر و تکنولوژی دارم و رشته ی معماری رو واسه ایندم انتخاب کردم
و سوالم اینه تو دوره دوم دبیرستان از راه فنی برم یا ریاضی در ضمن ریاضی من هم عالی نیست ولی خوبه
اگه ممکنه داهنمایی کنید و زود تر جواب بدید ممنون
ماندانا
Spain
سلام من سوم راهنمایی هستم با معدل 19/17(نوزده و هفده صدم)از الان خیلی دلهره دارم که چه رشته ای برم.از بچگی از ریاضی خوشم میومد و همیشه ریاضیم عالیتر از بقیه ی درسام بود تا اینکه بنا بر مشکلاتی افت تحصیلی پیدا کردم ولی دوباره تمام تلاشمو کردم که درسم مثله قبل شه.الان به این نتیجه رسیدم که توی رشته تجربی موفقیت بیشتری دارم ولی از طرفی همه ی اطرافیانم میگن نه تو استعدادشو داری که بری ریاضی فیزیک.خلاصه من بدجور دو دلم و فکر انتخاب رشته بدجور ذهنمو مشغول کرده.توروخدا راهنماییم کنید
ماندانا
Spain
بردیا جان ریاضی منم برا ی مدت افت شدیدی پیدا کرد ولی با گرفتن ی معلم خصوصی خوب و چندتاکلاس ریاضی مطمئن باش ریاضیت عالی میشه..با ی مشاورم مشورت کن و تا میتونی مثه من تحقیق کن..بهرحال موفق باشی
سارا
Iran, Islamic Republic of
من میخوام دانشگاه سازه بخونم به نظرتون خوبه دیزستان باید چی بخونم
امیر
Iran, Islamic Republic of
سلام من معدلم ۱۸.۸۰است ریاضی وفیزیکم۱۸وشیمیم۲۰ خودم به ریاضی علاقه دارم ولی اطرافیانم میگندموفق نمیشی وبروعمران به نظرتان چکار کنم.باتشکر
مهساک
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول دبیرستانم بین حسابداریو تجربی گیر کردم کدومش خوبه؟؟ریاضیم 15.شیمی 20.زیست 18.فیزیکم هم 18 هست
تو روخدا ج بدین..
حنانه
Iran, Islamic Republic of
تجربي بروبهتره
مهديه
Iran, Islamic Republic of
سلام تجربي
mahsa j
سلام من اول دبیرستانو تموم کردم حالا تو انتخاب رشته موندم چی بردارم به تجربی و.یه ذره هم به حسابدای اونم بخاطر بازار کاراش علاقه دارم الان چی بردارم معدلم 18.98 تو رو خدا کمکم کنید
selena
Germany
سلام من اولم وعلاقه زیادی ب زبان انگلیسی دارم معدلم نوزده وچهارده هست موندم تجربی برام بهتره یا انسانی؟ازریاضی هم متنفرم توروخداراهنمایی کنید
fata
Iran, Islamic Republic of
برو انسانی فقط یک کتاب امار داره که ریاضیش خیلی کمه ... تخصصی هم که عربی و تاریخ و ادبیاتته
سروش
Iran, Islamic Republic of
سلام من اول دبیرستانم معدلم 15/10 شده امسال.رشته تجربی برم به نظرتون.خواهش میکنم بهم کمک کنید
وحید
Iran, Islamic Republic of
سلام با معدل چند برم تجربی .سخت در گیرم جون خودتون بهم بزنگین یا نظرتونو اس بدین بیاد.امسال اول دبیرستانم.منظور بدی نذارم.همه بچه ها نظر بدن.مرسی از همه................
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
سلام
من پارسال خیلی خوب بودم ولی درسال اول دبیرستان اوفت تحصیلی پیداکردم .و الان هم به رشته علوم انسانی علاقه دارم .حفظیاتمم هی بد نیست .ولی در دانشگاه منونم چه رشته ای بزنم
دیلان یعقوبی
Iran, Islamic Republic of
به نظر من هر کس بهچه رشتهی علاقه دارد باید در ان رشته شرکت کند
نرگس
Pakistan
سلام من از اول علاقه به رشته تجربی داشتم ولی تابستان با صحبت با بقیه تصمیم گرفتم در تابستان زیست بخونم و سال تحصیلی ریاضی من در خارج از کشور هستم و به ریاضی علاقه ندارم حالا نمیدونم در مدرسه ریاضی بخونم یا تجربی؟!احساس میکنم ریاضی خیلی سخته
باتشکر
مهدی
Iran, Islamic Republic of
دوستان منم اول دبیرستان هستم.موندم بین تجربی.انسانی.ریاضی فیز