جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 7 May 2021
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۵
کد مطلب: 52533
۰

چه کسانی کمتر الکل و دخانیات مصرف می‌کنند؟

چه کسانی کمتر الکل و دخانیات مصرف می‌کنند؟
یافته‌های این مطالعه بر اساس داده‌های نزدیک به ۲۰۰۰ دانش‌آموز دبیرستانی به‌دست آمده است. این داده‌ها ارتباط نزدیک بین احساس دانش‌آموزان نسبت به گذشته، حال و آینده و رفتارهای آن‌ها سر کلاس درس را نشان داده است. همچنین این مطالعه نمرات درسی و گرایش دانش‌آموز به سوء‌مصرف مواد مخدر و الکل را نیز به کودکی آن‌ها مرتبط دانسته است.

نویسندگان این مقاله اذعان دارند که این موضوع در این روزها، به خاطر شیوع کووید-۱۹ باید بیشتر مدنظر والدین قرار گیرد، زیرا دانش‌آموزان بیشتر درگیر کلاس‌های آنلاین هستند و از لحاظ روحی وضعیت مناسبی ندارند و مستعد گرایش به مواد مخدر و الکل هستند. بنابراین هم والدین و هم معلم‌ها باید کاری کنند که دانش‌آموزان احساسات مثبت بیشتری داشته باشند و به سمت یادگیری گرایش پیدا کنند تا از افتادن آن‌ها در دام اعتیاد جلوگیری شود.

دکتر «جان مارک» از دانشگاه پورد در ایندیانای آمریکا، می‌گوید: «مدرسه معمولاً برای دانش‌آموزان منبع استرس و اضطراب است. این موضوع باعث می‌شود دانش‌آموز کمتر در یادگیری دروس مشارکت کند و نمرات کمتری کسب کند و همچنین به سمت کارهای ناشایست گرایش پیدا کند. اگر معلم‌ها وقت بیشتری را صرف ساختن ارتباطات مثبت با دانش‌آموزان کنند، می‌توانند از گرایش منفی دانش‌آموز بکاهند. آن‌ها باید به دانش‌آموز بفهمانند که مسائل تدریس شده واقعاً مفید هستند. والدین نیز در این زمینه نقش دارند.»

این مطالعه بر اساس پرسشنامه‌هایی که ۱۹۶۱ دانش‌آموز دبیرستانی تکمیل کرده‌اند انجام شده است. ۵۳ درصد شرکت‌کنندگان در این مطالعه دختر بوده‌اند. محققین میزان نوستالژیک بودن کودکی افراد را بررسی کرده‌اند و میزان خوشحالی کنونی آن‌ها را نیز به آن اضافه کرده‌اند. دید این دانش‌آموزان به آینده نیز توسط محققین مورد آنالیز قرار گرفته است.

محققین مصرف ماری‌جوانا و الکل توسط این دانش‌آموزان در ۳۰ روز گذشته را نیز ثبت کرده‌اند.
نمرات دانش‌آموزان نیز فاکتور دیگری است که توسط محققین مد نظر قرار گرفته است.

محققین از روش‌های آماری خاص به ارزیابی ارتباط بین همه‌ی عوامل ثبت شده پرداخته‌اند و مصرف الکل و ماری‌جوانا توسط دانش‌آموزان را پیش‌بینی کرده‌اند. به‌طور کل، داده‌ها نشان داده است که تفکرات مثبت نسبت به گذشته، حال و آینده امکان گرایش به الکل و مواد مخدر را کمتر می‌کند.
مرجع : مجله ایلیاد
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مدیریت اختلاف با خانواده همسر
افسردگی در بی تمرینی!
در دام روانشناسان قلابی اینستاگرامی نیفتید/ بازارمکاره مشاوره در اینستاگرام!
چند ترفند برای درمان وسواس فکری و عملی
معتادانِ کودک را به کمپ‌ها ارجاع نمی‌دهیم
چگونه در زندگی خوش‌بین باشیم؟
چند ترفند برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرانه در ایام نوجوانی
آشنایی با شرح وظایف یک روانشناس
"من خجالتی‌ام؛ چه کنم؟" 5 توصیه برای غلبه بر کمرویی
پنج دلیلی که نباید وارد رابطه با یک فرد خودشیفته شوید
7 علامت جسمی که ثابت می کند افسردگی فقط در ذهن شما نیست
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند