سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ - 23 Jul 2024
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ / ۰۸:۴۴
کد مطلب: 9430
۰

قهوه باعث بیماری قلبی و سرطان نمی‌شود

تحقیقات جدید در آلمان نشان داد که بر خلاف تصور موجود، مصرف قهوه خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن نظیر بیماری قلب یا سرطان را افزایش نمی‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از نشریه تغذیه بالینی آمریکا، این تحقیقات از بیش از 40 هزار نفر در طول 10 سال انجام شد و نشان داد که مصرف کنندگان قهوه با افزایش خطر ابتلا به بیماریها نظیر بیماری قلبی یا سرطان مواجه نیستند و کمترین احتمال ابتلای به دیابت نوع دوم را دارند.

این نتایج در حالی به دست آمد که بسیاری از تحقیقات گذشته به نتایج ضد و نقیضی درباره مصرف قهوه رسیده بودند به گونه‌ای که برخی از این تحقیقات از ارتباط مصرف قهوه با افزایش ابتلا به بیماریهای قلبی و سرطانی و سکه مغزی و نظایر آن سخن گفته بودند.

خانم آنا فلوگل، کارشناس ارشد این تحقیقات و متخصص اپیدمیولوژی انستیتوی تحقیقات تغذیه پوستدام روبروکه آلمان گفت: نتایج نشان می‌دهد که مصرف قهوه برای افراد بالغ سالم زیان ندارد و باعث خطر ابتلا به بیماری مزمن خطرناک نمی‌شود.

پژوهشگران در آغاز تحقیقات خود اطلاعات بیش از 42 هزار فرد بالغ سالم را درباره عادت مصرف قهوه و عادتهای غذایی، آموزش و بهداشت جمع آوری کردند.

تیم محققان در طول تحقیقات 9 ساله خود، هر دو یا سه سال یکبار این افراد را زیر نظر گرفتند تا ببینند که آیا دچار هرگونه مشکل سلامتی به ویژه سکته مغزی، حملات قلبی، دیابت یا سرطان شده اند یا خیر.

تیم پژوهشگران دریافتند احتمال ابتلا به هریک از این بیماریها در مصرف کنندگان قهوه و کسانی که قهوه مصرف نمی‌کنند، یکسان است.

این پژوهشگران همچنین دریافتند مصرف کنندگان قهوه نسبت به کسانی که قهوه مصرف نمی‌کنند، کمترین احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم را دارند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

خلاصه کتاب «انسان در جستجوی معنا»
تنهایی را دست کم نگیرید
لوازم دیجیتال پستانک نیست/ کودکان در محاصره صفحه نمایش!
منابع رتبه های برتر کنکور ارشد روانشناسی چه بوده است؟
فرق هیجان،عاطفه،احساس با خلق در روانشناسی
ترومای جنسی چیست؟!
علیه اختلال در یادگیری
عاقبت شوم دختر دبیرستانی در خانه دوست پسرش
شکرگزاری می‌تواند عمر طولانی‌تری به ارمغان بیاورد
«سندرم عدم تعهد شناختی» چیست؟
«اختلالات روانی» نقل محافل دوستی و شبکه‌های مجازی
آمار‌ها در مورد خودکشی مردان چه می‌گویند؟
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!