سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 20 Apr 2021
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۹
کد مطلب: 52599
۰

دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید

دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید
هر فردی در زندگی هدفی دارد و به بیان ساده، افراد موفق هدف‌گذاری می‌کنند.
 
هدف‌گذاری برای تمامی حوزه های زندگی ما تعیین و اعمال می‌شود. ما اهدافی را برای مشاغل، روابط، خانواده‌ها، امور مالی و ... تعیین می‌کنیم، اما اهداف نهایی ما هستند که مسیر زندگی ما را تعیین می‌کنند، چرا که اهداف نهایی مسیری را که ما در آن گام برمی داریم، تعریف می‌کنند.
 
متأسفانه، برخی از افراد هرگز به اهداف نهایی خود در زندگی نمی‌رسند و در حقیقت، آن‌ها اعتماد به نفس و در نهایت خودشان را محدود می‌کنند.

 
محدودیت‌های خود را شناسایی کنید
یکی از ارزشمندترین تمریناتی که می توانید هنگام تعیین اهداف بلند مدت خود انجام دهید این است که از خود بپرسید "قدم محدود‌کننده من چیست؟ "

چه عاملی تعیین کننده سرعت رسیدن به هدفم است؟ یا اصلاً می‌توانم در طول رشد شخصی خودم به آن هدفم برسم؟

توانایی شناسایی مرحله محدودکننده شما یکی از بهترین نمایش‌های هوش شما است و این گامی بزرگ در جهت ایجاد اعتماد به نفس است.
ظرفیت شما برای حذف این مرحله محدودکننده یکی از بهترین نمایش‌های صلاحیت کلی شماست و شما می‌توانید با این کار، به هر آن چه می‌خواهید، برسید.

 
 
اعتماد به نفس عامل حیاتی است
به دنبال مطالعاتی که درخصوص پیشرفت و موفقیت شخصی نوشته شده یا گفته شده است، به یک نتیجه رسیده‌ام و آن هم این است که سطح اعتماد به نفس شما عامل مهمی در انجام هر کاری است، چرا که وقتی اعتماد به نفس کافی داشته باشید، تقریباً هر چیزی را امتحان خواهید کرد.
از آن جا که موفقیت عمدتاً مربوط به میانگین یا احتمالات است، هرچه بیشتر تلاش کنید، احتمال دستیابی به آن‌ها بیشتر است.

با تعیین اهداف، تلاش بیشتر و کاوش فرصت‌های بیشتر، احتمال موفقیت شما به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد که در این میان، تنها قدم واقعی محدودکننده برای رسیدن به موفقیت، سطح اعتماد به نفس شماست.

وقتی به نقطه‌ای رسیدید که کاملاً به خود اعتقاد داشته باشید، مشکلاتی که در دنیای خارجی شما وجود دارند، نمی توانند مانع شما نمی‌شوند.

 
اعتماد به نفس خود را بالا ببرید
موانع عمده ای که وجود دارند همیشه در ذهن فرد هستند و در حقیقت،موانعی که جلوی راه افراد و شرایط آن ها هستند در دنیای خارجی آن ها وجود ندارند. بنابراین، با ایجاد اعتماد به نفس، می توان در نبرد درونی پیروز شد و به نظر می‌رسد که به دنبال آن، نبرد بیرونی هم از خود مراقبت می‌کند.

من سه ایده مهم برای ایجاد اعتماد به نفس یاد گرفته‌ام که یکی از آن ها، مسئولیت کامل هر آن چه که هستید و همیشه خواهید پذیرفت، است.
دوم اینکه بپذیرید که فقط با کارتان می‌توانید وضعیت خود را تغییر دهید و به دنبال آن، یاد بگیرید که در این خصوص، چه چیزی برای بهتر شدن لازم است و سوم اینکه، برای چیز‌هایی که می‌خواهید و موردنظرتان است جدول زمانی تعیین کنید و سپس، هر روز برای تحقق بخشیدن به این اهداف تلاش کنید.

 
با پشتکار تمرین کنید
تمایل و خاصیت طبیعی ما این است تا زمان پیدا کردن روش یا تکنیکی که برای ما مفید است سخت کار کنیم که این موضوع خواه در زندگی، کار و یا روابط باشد و سپس، به دلایل پنهان و نامشخص، ما بی درنگ این روش را رها می کنیم و به رفتار‌های قبلی خود باز می‌گردیم.
 
تعیین اهداف و تفکر مثبت به عنوان برنامه ذهنی برای رشد شخصی ما عمل می‌کنند. درست مثل اینکه یک برنامه ورزشی روی رشد جسمی ما کار می‌کند و در این میان، اگر انتظار دارید که برای شما مفید باشد، باید آن را به طور مداوم تمرین کنید و برای مدت نامحدود  ادامه دهید.

 
اصول موفقیت را در زندگی خود اعمال کنید
هنگامی که من شروع به استفاده از این اصول موفقیت اثبات شده در زندگی خود کردم، توانستم تغییرات تقریباً معجزه‌آسایی را در هر زمینه ای از زندگی خود ایجاد کنم.
 
هر زن یا مرد موفقی که من تا به حال با آن‌ها صحبت کرده‌ام یا درباره آن‌ها مطلبی خوانده‌ام تقریباً به یک نتیجه رسیده‌اند. با هر معیار و میزانی، استعداد و توانایی شما بیش از آن است که بتوانید در بهترین شکل زندگی خود استفاده کنید.
 
شما نیز می‌توانید بر روی شتاب‌دهنده پتانسیل و توانایی خود قدم بگذارید و با سرعتی حرکت کنید که با تعیین اهداف، شما را متحیر کند.
 
کدام هدفی است که شما همیشه خواسته‌اید به آن برسید، اما بیش از حد ترسیده‌اید که به دنبال آن بروید؟
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اهمیت همدلی بر سلامت روان
والدینم مجبورم می کنند تجربی بخوانم!
تحمل رنج چگونه به زندگی معنا میدهد؟/تفاوت معنادرمانی بامکتب فروید
کودکان فراری از مسواک؛ چاره چیست؟
هر 40 ثانیه یک نفر به علت خودکشی در جهان فوت می کند
هرگز این ۶ مورد را نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید
بکش، اما تحقیر نکن / خرده‌پرخاشگری چیست؟
"شیوه فرزندپروری"؛ پیش‌بینی‌کننده آمادگی به اعتیاد نوجوانان
فرمول جادویی تقویت سیستم ایمنی: ورزش، تغذیه و خواب
پایان دادن به نگرانی‌ها و به دست آوردن کنترل زندگی
روزه‌داری باعث از بین رفتن سلول‌های معیوب و سرطانی می شود
پیامدهای رابطه با زن یا مرد متأهل
صعود به اورست 13 روز به طول مي انجامد، اما سقوط از آن فقط « 8 ثانيه ». ساختن روابط مدتها به طول مي انجامد اما از بين رفتن آن فقط در چند ثانيه!