چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 10 Aug 2022
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۳:۵۶
کد مطلب: 40309
۱
رئيس هيئت مديره ملاير عنوان كرد؛

هيئت منتخب وزارت بهداشت صلاحيت صدور پروانه حرفه پرستاری را ندارد

هيئت منتخب وزارت بهداشت صلاحيت صدور پروانه حرفه پرستاری را ندارد
به گزارش میگنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني نظام پرستاری، عليرضا مرادي رئيس هيئت مديره ملاير ضمن بيان اين مطلب ادامه داد: هيئت منتخبي كه وزير بهداشت براي صدور پروانه صلاحيت حرفه اي پرستاران برگزيده اند شايستگي لازم را براي اين كار ندارند چراكه اساسا بررسي شاخصه هاي پرستاري در صلاحيت مراجع پرستاري كشور است نه مراجع پزشكي.

وی افزود: جريان پزشك سالارانه در اين موضوع هم نمودي واضح دارد. چراكه در كمال تعجب ميبينيم در هيئت صدور پروانه صلاحيت حرفه اي عليرغم عدم حضور رئيس سازمان نظام پرستاري در كمال تعجب رئيس سازمان نظام پزشكي حضور دارند كه اين امر به نوبه خود نمايشي آشكار از جريان پزشك سالار حاكم بر نظام سلامت كشورمان است.

مرادی ادامه داد: به طور معقول و منطقي در هر صنفي افراد با صلاحيت آن صنف مي توانند شايستگي و توانمندي فعالان آن صنف را مشخص نمايند. بنابراين چگونه تعدادي از پزشكان مي بايست در مورد صلاحيت و يا عدم صلاحيت پرستاران اظهار نظر نمايند؟ در حقيقت بايد گفت اين تصميم وزارت بهداشت نوعي توهين به حرفه پرستاري به شمار مي آيد.

وی افزود: شايد بعضي ها موضوع را به اين صورت توجيه كنند كه به دليل مرتبط بودن اين دو حرفه، از حضور پزشكان نيز در اين هيئت استفاده شده است. اما آيا در تعيين صلاحيت حرفه اي پزشكان نيز از نمايندگان پرستاری استفاده می شود.
رئيس هيئت مديره نظام پرستاري ملاير در پايان خاطر نشان كرد: صدور پروانه صلاحيت حرفه اي از مطالبات ديرين پرستاري است اما اجراي آن با روال فعلي به دور از منطق است و موجب عدم رضايت پرستاران در سراسر كشور شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سلامت روانِ پزشکان جدید در خطر است
هشدار دانشمندان: مغز انسان برای بیداری در نیمه شب ساخته نشده است
۷ درسی که آدم‌ها یک عمر طول می‌کشد تا بیاموزند!
شما صاحب کدام شخصیت آب‌وهوایی هستید؛ بیزار از باران یا عاشق تابستان؟
آینده ای روشن با انتخابی آگاهانه
اختلال پدوفیلیا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
زنان اثرگذار در تاریخ روانشناسی
جدایی یک رویداد نیست یک فرایند است
چگونه از کودک‌مان در برابر پدوفیلی‌ها محافظت کنیم؟
افراد دارای خالکوبی و پیرسینگ، مشکلات کودکی بسیاری داشته‌اند!
درمان وسواس فکری بدون دارو
با شوهر خسیس خود چه کنیم؟
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای