جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 2 Jun 2023
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۵
کد مطلب: 55755
۰
بصورت برخط به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد

نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی

نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی
پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی به‌صورت برخط و با سخنرانی معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از کرمانشاه، پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی به‌صورت برخط و با سخنرانی معاون علوم انسانی و هنردانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

فرهاد گل‌محمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد کرمانشاه در پنل تخصصی کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی نخستین همایش ملی علوم انسانی و حکمت اسلامی که از سوی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد کرمانشاه برگزار شد، گفت: علاقه‌مند بودیم میزبان این همایش به صورت حضوری باشیم و از فضای فرهنگی و تاریخی شهر کرمانشاه نیز استفاده شود که امیدواریم در آینده نزدیک پذیرای دانشجو، استاد و همکاران از سراسر کشور باشیم.

وی ادامه داد: امیدوارم مقالات ارائه شده در این همایش مفید واقع شود و بتوانیم از این جلسات بهره کافی ببریم و از تجربیات و تحقیقات استفاده کنیم.
رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: ویژگی‌های انسانی زیبایی توسط خداوند در وجود انسان‌ها به ودیعه گذاشته که می‌تواند اثرهای ماندگاری داشته باشد و انسان‌ها را به هم نزدیک کند، در مورد حکمت اسلامی و تعالی روان‌شناسی نیز این دو از هم جدا نیستند؛ بلکه لازم و ملزوم هم محسوب می‌شوند و می‌توانند باعث و بانی ارتباط منطقی تمام دنیا شوند.
حسن امیری گفت: در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و به دین باور و اعتقاد داریم و دین باعث آرامش انسان‌هاست و غرب و شرق هم به این باور رسیده‌اند.

وی افزود: مبانی دینی و اسلامی انسان‌ها را به هم نزدیک می‌کند؛ زیرا در تعالی انسان نخستین موضوع بحث روان است، روان‌شناسی یعنی اینکه انسان‌هایی در کنار خود ببینیم که نگاه آنان به هم‌نوعان مثبت و اثرگذار باشد؛ اما اگر این نگاه منفی باشد، باعث دوری می‌شود.
رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی ایران شاهدیم که علم روانشناسی نگاه خاصی به انسان‌ها، کشور و جهان دارد؛ زیرا بر اساس ایده نزدیک‌سازی انسان‌ها به هم با مهر و محبت صفا در خانواده‌ها شکل گرفته است؛ اما آرمش از چه راهی به دست می‌آید؟ بدون شک از طریق نگاه خوب به انسان‌های دیگر و باور آنان و باید به همنوعان خود نگاه مثبت داشته باشیم و مسئله بعدی خدامحور بودن است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تاثیر خیانت بر روی همسر وفادار چیست؟
چگونه به دام «فرسودگی تحصیلی» نیفتیم؟
احساساتی که نشان می‌دهد ضریب هوشی شما بالا است
چگونه مشاوره روانشناسی بگیریم ؟
چطوری در محل کار عذرخواهی کنیم؟
اختلالات شخصیت کلاستر B
نارسایی توجه /بیش فعالی اختلال رفتاری پیچده اما قابل مدیریت
کشف تاثیر استرس محل کار روی تایپ‌ کردن
اضطراب با بدن زنان چه می‌کند؟
روش‌های غلبه بر استرس امتحانات
نشانه های روابط عاشقانه ناکارآمد وسمی کدامست ؟
معنویت در حل مشکلات روانی بیرون‌زاد راهگشاست
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.